2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 24°C Még több cikk.

NB III: egy-egy gól, egy-egy pont Mórahalmon

Mórahalom - Az ősz utolsó Csongrád megyei rangadóját rendezték a labdarúgó NB III Alföld csoportjában, annak is a 12. fordulójában.
A mórahalmi találkozó első negyedórájában a Tisza Volán volt a kezdeményezőbb, és a Mórahalom ugyan átengedte a területet, ám helyzetük inkább a hazaiaknak volt: Domonkos kétszer is csatát vesztett Dongóval szemben. A 19. percben Farkas utolsó emberként szabálytalankodott Domonkossal, a bíró pedig piros lapot mutatott fel a védőnek.

A kiállítással egészen más meccs kezdődött: a szegediek saját kapujuk elé behúzódva biztos védekezésből próbáltak kontrákat vezetni, míg a hazaiak igyekeztek kihasználni az emberfórt, és beszorították a Volánt a 16-osára. A szünetben beállt Heredea új lendületet hozott a szegediek játékába, ám az 56. percben váratlanul vezetéshez jutott a Volán. Pontrúgás után a 16-oson belül hatalmas kavarodás alakult ki, amelynek végén Beretka – illetve egyes források szerint a becsúszó Domonkos – a kapuba juttatta a labdát. Nem sokáig örülhettek azonban a vezetésnek a vendégek, mert öt perc múlva jött az egyenlítés. Szöglet után Mészáros eltalálta a védő combját, a lepattanó labdát pedig Sarnyai rúgta a hálóba. Ezután is nyomott a Mórahalom, több jó lehetőség adódott lövésből, rögzített helyzetből, ám a meccslabda a Voláné volt, hiszen már a hosszabbítás perceiben kontra után egy távoli lövést Tombácz hatalmas bravúrral védett.

Tóth Ákos: – A kiállítás után nem tudtuk az utóbbi időben megszokott, kreatív támadójátékunkat nyújtani, bár lehetőségünk így is volt bőven. A döntetlennel a mi helyzetünk nehéz, a Voláné viszont immár kilátástalan.

Hüvös Gábor: – Ezzel a ponttal semmire sem megyünk: sem mi, sem a Mórahalom. Ha még a bajnokság elején lennénk, azt mondanám, hogy idegenben, 71 percet tíz emberrel játszva értékes pontot szereztünk. Győzni mentünk Mórahalomra, sajnos nem jött össze.

Mórahalom–Tisza Volán 1–1 (0–0)

Mórahalom, 300 néző. Vezette: Sinka.

Mórahalom: Tombácz 6 – Mészáros 5 (Szőke, 68.), Sarnyai 5, Udvari 5, Gahwagi 5 (Lázár, 83.) – Nagy Z. 5, Tóth L. 5 – Fülöp T. 5, Domonkos 4 (Dürgő, 58., 5), Podonyi 6 – Tóth A. 5. Vezetőedző: Tóth Ákos.

Tisza Volán: Dongó 6 – Buzási 5,5, Vida 5,5, Farkas 7–2=5, Grünvald 5,5 – Szélpál 5 (Annus, 75.), Puhalák 6 (Dargó, 65.), Szilágyi 6, Harmos 5,5 – Beretka 6, Kazi 4,5 (Heredea, a szünetben, 6). Edző: Hüvös Gábor.

Gólszerzők: Sarnyai (61.), ill. Beretka (56.).
Kiállítva: Farkas (19.).

Magyar duplázott, de a Makó így is csak egy pontot szerzett

A Tökölön lejátszott meccs nagy részében a két 16-os között folyt a játék. A vendég Makó a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 12. fordulójában rendezett összecsapáson hamar vezetéshez juthatott volna, hiszen az ötödik percben egy hazaadásnál a hazai kapus elcsúszott, Magyarhoz passzolt, ám ő fölélőtt. A 34. percben ismét a csapatkapitány volt a főszereplő, ezúttal pozitív értelemben: felnézett, látta, hogy a kapujából messze kinn áll a kapus, és nagyjából harminc méterről átemelte felette a labdát.

A hazaiak a 49. percben egyenlítettek, amikor Rakonczai kezére pattant a labda, a bíró pedig 11-est ítélt. A büntetőt Czirbus majdnem hárította, ám szerencsétlenségére túlpördült rajta a labda, amely végül a hálóban kötött ki. A 89. percben a Makó kontrából megindult, a beadás után Erős kapura fejelt, Balázs bravúrral védett, ám Magyar két méterről a hálóba lőtt. A hosszabbítás perceiben egy beívelés után Frank T. elé került, aki ballal a jobb alsóba lőtt.

Bány Tamás: – A nagy edzők azt mondják, idegenben jó az iksz, de a győzelmet megérdemeltük volna. A hosszabbításban esett gól azonban két pontunkba került.

Tököl–Makó 2–2 (0–1)

Tököl, 150 néző. Vezette: Viczián.

Tököl: Balázs – Guba, Polgár, Hacker, Váradi – Balogh, Riedl, Palásti (Dohány, 82.), Barbai (Radnics, 70.) – Paluska (Frank T., a szünetben), Langó. Edző: Hollik András.

Makó: Czirbus 7 – Varga Cs. 6, Rakonczai 6, Czibere 6, Horváth G. 5 – Bánóczki 5 (Nagy A., 66.), Magyar Gy. 8, Horváth K. 5, Siket 6, Bakos T. 5 (Csák, 75.) – Bány 5 (Erős, 80.). Játékos-edző: Bány Tamás.

Gólszerzők: Balogh (41.), Frank T. (90.), ill. Magyar Gy. (34., 89.).

Elmaradt egy jogos vásárhelyi büntető

Továbbra is győzelem nélkül áll a Hódmezővásárhelyi FC a labdarúgó NB III Alföld csoportjában, hiszen a 12. fordulóban vereséget szenvedett a Nagykőrös otthonában. Ám az összkép alapján jogos a hiányérzetük a vendégeknek, hiszen nemcsak jól játszottak, hanem minimum döntetlent érdemeltek volna. Ám valahogy nem akar sikerülni semmi a HFC-nek.

A több rutinos labdarúgót is felvonultató Nagykőrös a 25. percben vezetéshez jutott, ám a lelkes, olykor a hazaiaknál jobban játszó vásárhelyi alakulatnál a 49. percben szép támadás után Harangozó kiugratta Hanyecz B.-t, aki a labdát elcsavarta a hosszú felső sarokba. Ám a 75. percben megszerezte a győztes gólt a Nagykőrös: Szluka nyolc méterről kilőtte a rövid sarkot. A vendégek a 90. percben megérdemelt büntetőhöz juthattak volna, de Aradi játékvezető sípja néma maradt.

Dezső Ferenc: – Az ellenfél nem értette, hogy lehet az, hogy csak három pontunk van, miközben ennél jobb csapatnak tartanak bennünket. Mi meg nem értjük, hogy az ellenfél által is jogosnak ítélt büntetőt miért nem adta meg nekünk a játékvezető.

Nagykőrös–HFC 2–1 (1–0)

Nagykőrös, 200 néző. Vezette: Aradi.

Nagykőrös: Rónaszéki – Petrics, Mojzes, Pető, Frank P. – Pintér, Schranz, Hegedűs (Picikász, 56.), Háda (Pap V., 82.) – Malik (Szebellédi, 61.), Szluka. Edző: Tóth Mihály.

HFC: Kovács K. 6,5 – Boros 6, Antal K. 6,5, Rácz L. 6,5, Mucsi 6 – Juhász I. S. 6, Konc A. 6 – Hanyecz B. 6,5 (Klimaj, 86.), Varga M. 5,5, Juhász II. S. 6 (Szabó M., 73.) – Harangozó 6,5. Edző: Dezső Ferenc.

Gólszerzők: Malik (25.), Szluka (74.), ill. Hanyecz B. (69.).

További eredmények: Vecsés–Kecskemét II. 2–1, Soroksár–Dunaharaszti 0–2, Gyula– Üllő 7–0, Dabas–Monor 2–1.

Kikapott a címvédőtől a Szegedi Vízmű

Az első negyedben még két góllal vezetett, végül hattal kikapott a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem női vízilabdacsapata Egerben. Tovább olvasom