2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

NB III: hat megyei pont

A labdarúgó NB III Alföld csoport 4. fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül a Tisza Volán SC magabiztos győzelmet aratott a Tápiószecső ellen, a HFC pedig idegenben verte a Jánoshidát. A Makó elveszítette veretlenségét.
Jánoshida–HFC 1–2 (1–0)
Jászberény, 100 néző. Vezette: Laczkó.
Jánoshida: Bollók – Fülöp (Lukácsi), Kovács G., Sztranyovszky, Hetrovicz – Hajdú, Pelles, Kelemen, Lajkovics (Gasparik) – Sárkány, Ábel. Játékos-edző: Lajkovics János.
HFC: Kovács K. – Huszár (Koncz A.), Sipos (Antal), Bárkányi, Marton – Kökény, Varga M., Potloka (Mátó), Domonkos – Piti, Nuszpán. Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Hajdú, ill. Piti (11-esből), Domonkos.
Jók: Pelles, ill. Bárkányi, Varga M., Konc.

Két pont nélkül álló csapat alsóházi rangadóján mindjárt a kezdést követően a Jánoshidának rontott a Vásárhely. Piti révén már az 5. percben megszerezhette volna a vezetést, száznyolcvan másodperc múlva pedig emberhátrányba került a HFC. Laczkó játékvezető piros lapot mutatott fel Nuszpánnak, és abban a pillanatban nem sokan tettek volna a kék-sárgákra. Csakhogy a vendégek nem pánikoltak be, egyáltalán nem látszott, hogy eggyel kevesebben vannak a pályán. Tíz emberrel is próbált támadni a Hódmezővásárhely, a félidő hajrájában mégis ő kapott gólt.

A fordulás után szerkezetet váltottak, átálltak három védőre, és Kandó Róbert edző húzása be is vált. Az 58. percben Piti büntetőből egyenlített, majd a remekül kilépő Domonkos révén a 80. percben a győztes találatot is megszerezték. A hajrában további gólokat is szerezhettek volna, de az elhibázott helyzetek miatt ezúttal senki sem bánkódott.

Kandó Róbert: – Csapatom küzdeni tudásból jelesre vizsgázott. Remélem, a most látott lendület a bajnokság végéig kitart.

Tisza Volán SC–Tápiószecső 4–0 (2–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Pákolicz.
Tisza Volán SC: Czirják – Pénzváltó, Vida, Dargó, Grünvald – Szilágyi N. (Buzási), Kéri (Boldizsár), Mucsi, Beretka – Faragó, Rácz D. (Kormányos). Edző: Buchholcz Gábor.
Tápiószecső: Rácz R. – Szilágyi Sz., Bátori, Majzik Bertalan, Zsolnai – Almáshegyi, Nagy (Sipos), Juhász, Horváth (Majzik Balázs) – Németh, Balaskó (Gecse). Játékos-edző: Rácz Róbert.
Gólszerzők: Kéri, Rácz D., Grünvald, Kormányos.
Jók: mindenki, ill. Rácz R.

Rácz Dezső révén már az első percben vezetést szerezhetett volna a nagy kedvvel futballozó Tisza Volán. Azt a helyzetet még megúszták a vendégek, és egy ideig még szervezetten is védekeztek. Kérinek a 26. percben lőtt találata után viszont kinyíltak. A megnyugtató, kétgólos előny birtokában a fordulás után még nagyobb különbség alakult ki, Grünvald találatát követően pedig lélekben is feladták a tápiószecsőiek a küzdelmet. A volánosok annak ellenére még megajándékozták őket egy góllal, hogy a 75. perctől kezdve Boldizsár sajnálatos sérülése miatt tíz emberrel játszottak.

Buchholcz Gábor: – Várva várt magabiztos hazai győzelmünket a mérkőzésen sérülést szenvedett Boldizsár Bálintnak ajánljuk.

Makó-Üllő 1-3. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Makó–Üllő 1–3 (1–0)
Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 300 néző. Vezette: György.
Makó: Halász K. – Rakonczai (Szalai), Pataki, Czebe (Bánóczki), Krucsó – Retek, Béres, Czibere, Rakity – Schreiber, Bány (Kószó). Játékos-edző: Bány Tamás.
Üllő: Hell – Hamza, Csáki, Várkonyi, Borbély – Hunya, Farkas T. (Roik), Kiss A. (Magyar), Tvaruska – Lantos, Simon (Oláh). Edző: Peller Gábor.
Gólszerzők: Béres, ill. Csáki, Oláh, Hunya.
Kiállítva: Czibere.
Jók: senki, ill. Csáki, Hamza.

Kevesen gondolták volna az Erdei téri sporttelepen a 2. perc végén, hogy a Makónak nem terem majd pont. Béres találatával gyorsan előnyhöz jutottak, amit a szünetig annak ellenére megtartottak, hogy nem játszottak jól. A szünet után nem sokkal büntetőből egyenlített az Üllő, és úgy nézett ki, több gól már nem születik. Ez valószínűleg így is lett volna, de annak ellenére, hogy az utolsó negyedórában Czibere kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozott a Makó, nyerni akartak a hazaiak, folyamatosan mentek előre. Mintha csak erre vártak volna a vendégek, a befejező három percben két jól kivitelezett kontrával a vendégek megbüntették a fellazuló hazai védekezést.

Bány Tamás: – Nagyon rossz volt megkóstolni a vereség ízét.

További eredmények: Szolnok II.–Dunaharaszti 0–2, Csepel–Kecskemét II. 2–2, Monor– Szarvas 3–1, Pilisvörösvár–Dabas 0–0, Gyula–Tököl 2–0.