2017. 11. 24. péntek - Emma 4°C | 11°C Még több cikk.

NB III: megyei gólparádé

Nem fukarkodtak a gólokkal a megyei NB III-as csapatok a hétvégén: a HFC 5–3-ra, a KITE-Szeged 4–1-re tudott nyerni, sikerével mindkét együttes nagyot ugrott felfelé a tabellán. A Tisza Volán csepeli meccse a pálya használhatatlansága miatt elmaradt.
KITE-Szeged–Gyula 4–1 (4–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Eke.
KITE-Szeged: Belecan – Kazán, Keller J., Gellér, Laczkó, Kormányos (Keller Z.), Brinszky, Varga I. (Szucskó), Balogh N., Horváth P. (Vágó), Nomel. Edző: Major László.
Gyula: Steigerwald – Valentényi, Vincze, Dócza, Bagyinszki (Czira), Ponyokai, Zelenyánszki, Bálint (Mancsek), Nagy G. (Rostás), Okos, Balogh G. Edző: Fodor Sándor.
Gólszerzők: Valentényi (öngól), Varga I., Horváth, Nomel, ill. Okos.
Kiállítva: Zelenyánszki.

Remek első félidei támadójátékának köszönhetően szerezte meg szezonbeli második győzelmét a KITE-Szeged. Az eltiltása után a kispadon helyet foglaló Major László edző együttese egy öngóllal már fél perc után vezetést szerzett a szezonban gyengélkedő Gyula ellen, majd a remek támadójátékuknak köszönhetően a 14. percre 3–0-ra, a félidőben pedig már négy találattal vezettek, így 45 perc alatt el is döntötték a három pont sorsát. Bár a biztos vezetés tudatában a második játékrészben kicsit visszavettek a hazaiak, Okos gólja sem árnyékolta be a KITE-Szeged sikerét, amellyel immár hat ponttal állnak a bajnokságban.

Major László: – Hamar eldöntöttük a három pont sorsát, csapatom idei legjobb játékával szerezte meg a fontos győzelmet, az eredmény így is a Gyulára nézve hízelgő. Bárcsak mindig ilyen formában játszanánk.

Jók: Horváth P., Nomel, Varga I., Keller J., Brinszky, ill. Steigerwald, Valentényi.

A HFC-s Batik Bence (kékben) jól játszott. Fotó: Frank Yvette
A HFC-s Batik Bence (kékben) jól játszott.
Fotó: Frank Yvette

HFC–Jánoshida 5–3 (3–1)
Hódmezővásárhely, műfű, 300 néző. Vezette: Csatári.
HFC: Kovács K. – Varga M., Sipos, Juhász (Huszár), Bakos – Kökény, Batik – Domonkos (Szűcs), Rácz, Papp (Nuszpán) – Bata. Edző: Kandó Róbert.
Jánoshida: Koncz – Eszes B., Eszes Gy. (Palicz), Nagy G., Fekete – Nagy A., Balogh, Fülöp (Kun), Rontó – Pelles, Orlóczki. Edző: Szabó Imre.
Gólszerzők: Bata (3), Rácz (2), ill. Orlóczki (2), Rontó.

Mesébe illően indult a meccs: Bata Csongor góljával az 1. percben vezetéshez jutott a HFC. A Jánoshida védelme a leggyengébb a bajnokságban, a hétvégi meccsel együtt négy találkozón 22-szer kapitulált, így a vásárhelyi drukkerek joggal bíztak a gólparádéban. Igazuk lett, Rácz előbb Bakos remek szabadrúgását váltotta gólra, majd egy Ibrahimovics-féle találattal (Koncz kapus rúgta a csatárba a labdát, akiről 20 méterről bepattogott a játékszer) már 3–1-re vezettek a hazaiak. A második játékrész elején Bata második góljánál látszólag minden eldőlt, ám az egykor NB I-es futsaljátékosnak számító, a Szeged-Kiskundorozsmában is megforduló Pelles András vezetésével feltámadtak, és 4–3-ra jöttek fel. Szerencsére Bata nem hagyta, hogy a hajrára is maradjanak izgalmak, így győzelmével a HFC a tabella középmezőnyébe ugrott.

Kandó Róbert: – A helyzetek alapján megérdemelt a győzelmünk, de a három kapott gól miatt nem lehetek teljesen elégedett. Ennek ellenére nagyon örülök a sikernek.

Jók: Kovács K., Varga M., Bata, ill. Pelles, Orlóczki.

A Csepel–Tisza Volán találkozót a budapestiek pályájának használhatatlansága miatt elhalasztották, várhatóan október 13-án kerülhet sor a pótlására.

További eredmények: Tököl–Szabadkígyós 3–1, Dabas–Szarvas 3–0, Kecskemét II.–Szolnoki Spartacus 4–0, Szolnok II.–Újbuda 1–2.

„kedves andreasz!

Az egyik online szerkesztő, személy szerint én valóban "sportos" vagyok, ám a táblázatok megoldása ettől függetlenül sajnos nem megoldott.

Köszönjük a megértést.

Üdv,
    GyI”
  • 1. andreasz 2010. szeptember 13. 09:17
    „A mai informatikában nem lehet egy normális áttekinthető (oszlopos) táblázatot készíteni? A DM -nél ez nem megy, pedig úgy tudom sportos az online szerkesztő...”

Szegedi TE: lenullázott Ózd

A férfi teke Szuperligában a Szegedi TE hazai pályán magabiztosan győzte le az Ózdot (8:0), míg a… Tovább olvasom