2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

NB III: négy megyei pont

A Csongrád megyei csapatok közül a Makó szerepelt a legjobban a labdarúgó NB III Alföld csoport nyitányán. A Bány-legénység Szarvason tudott nyerni, a Tisza Volán SC Dunaharasztiban ért el értékes döntetlent, míg a HFC fájó vereséget szenvedett Üllőn.
Szarvas–Makó 1–2 (0–1)
Szarvas, 300 néző. Vezette: Rácz B.
Szarvas: Szabó B. – Klimaj (Demcsák), Fukár, Csellár, Nagy R. – Mike, Pákozdi, Petykó, Kristóf – Somogyi, Bakró. Edző: Somogyi János.
Makó: Halász K. – Rakonczai, Pataki, Czebe, Krucsó – Nagy N. (Retek), Bánóczki, Béres, Czibere – Schreiber (Horváth K.), Bány (Bress). Játékos-edző: Bány Tamás.
Gólszerzők: Petykó, ill. Schreiber (2).
Jók: Csellár, Bakró, ill. Schreiber, Béres, Czebe.

Már a kezdést követően látszott, hogy a vendégek játékosai gyorsabb, technikásabb futballra képesek. A makóiak többet birtokolták a labdát, több helyzetet alakítottak ki, mint a hazaiak. Az első fél órában azonban ezek kimaradtak, nem úgy a 33. percben, amikor Schreiber megszerezte a megérdemelt vezetést. A szünet után is a Csongrád megyeiek domináltak, ennek a 72. percben ismét meglett az eredménye: Schreiber második találata végleg döntött a pontok sorsáról. A szarvasiak ugyan hat perccel a vége előtt szépítettek, de az egyenlítésre már nem volt sanszuk.

Bány Tamás: – Örülök a sikernek, remélem, a jó kezdést hasonló folytatást követ. A győzelmet a munkahelyi főnökömnek, Kis Istvánnak ajánlom.

A Volán egy gólnak és egy pontnak örülhetett.  Fotó: karnok Csaba
A Volán egy gólnak és egy pontnak örülhetett.
Fotó: karnok Csaba

Dunaharaszti–Tisza Volán SC 1–1 (1–0)
Dunaharaszti, 200 néző. Vezette: Mozsár.
Dunaharaszti: Szappanos – Lázár, Rétsági, Ughy, Dallos – Mészáros, Kovács, Nánási, Dabasi – Patkó (Szemán), Dobesch. Edző: Króner Péter.
Tisza Volán SC: Czirják – Fülöp (Pénzváltó), Vida, Boldizsár, Grünvald – Szilágyi, Dargó, Buzási – Kéri (Beretka), Rácz D., Faragó (Veréb). Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Kovács, ill. Szilágyi.
Jók: Szappanos, Kovács, ill. Dargó, Szilágyi, Buzási, Grünvald.

A rossz talajú játéktéren az első félidőben veszélyesebben futballozott a Dunaharaszti. Miután a 32. percben megszerezte a vezetést, visszaállt, a védekezésre helyezte a hangsúlyt. Nem volt jó ötlet, mert a találkozó utolsó harminc percében már csak egy csapat volt a pályán: a Volán. Csakhogy hiába dolgoztak ki sok helyzetet a szegediek, a 82. percig nem jött össze az egyenlítés. Akkor viszont igen, Szilágyi Norbert 20 méteres szabadrúgását követően a jobb felső sarokban kötött ki a labda. Igazságosnak mondható a döntetlen.
Buchholcz Gábor: – Gratulálok csapatomnak a megalkuvást nem tűrő játékáért.

Üllő–HFC 3–2 (1–1)
Üllő, 100 néző. Vezette: Benyovszki.
Üllő: Hell – Hamza, Minárik, Csáki, Várkonyi – Borbély, Hunya, Szűcs, Gál (Magyar) – Tvaruska (Roik), Lantos (Kiss A.). Edző: Peller Gábor.
HFC: Kovács K. – Varga M., Sipos, Bárkányi, Marton – Kökény, Mátó (Huszár) – Antal K. (Potloka), Domonkos, Piti – Major (Nuszpán). Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Szűcs, Hunya (2), ill. Domonkos, Piti.
Kiállítva: Kökény.
Jók: Hell, Várkonyi, Csáki, ill. senki.

Nagyon fájó vereséget szenvedett a hódmezővásárhelyi csapat Üllőn. A találkozón az első és az utolsó tizenöt perc kivételével lényegesen jobban futballoztak a Csongrád megyeiek, vezettek 1–0-ra, majd 2–1-re, mégsem nyertek. Csakhogy hiába dolgozták ki a helyzetek sokaságát, ha azokat kihagyták, nem beszélve arról, hogy a hazaiak a vásárhelyiek védelmének megingásait könyörtelenül kihasználták. Sajnálhatja a HFC a vereséget, ugyanis az Üllő a verhető ellenfelek kategóriájába tartozott...
Kandó Róbert: – Saját magunkat vertük meg. Bosszantó, hogy két gólt rúgunk vidéken, mégsem tudunk nyerni.

További eredmények: Pilis–Szolnok II. 1–0, Tököl–Csepel 0–2, Jánoshida–Monor 1–2, Tápiószecső–Kecskemét II. 2–2, Dabas–Gyula 2–1.

Megye I.: bekezdett az Ásotthalom

Négy hazai és négy vendégsiker született a Csongrád megyei I. osztályú labdarúgóbajnokság nyitófordulójában. Tovább olvasom