2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

NB III: vásárhelyi öröm

A labdarúgó NB III Alföld csoport 13. fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül csak a HFC nyert, a Tisza Volán SC és a Makó fájó vereséget szenvedett.
HFC–Monor 1–0 (1–0)
Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: György.
HFC: Kovács K. – Huszár, Antal, Bárkányi, Marton – Varga M. (Piti), Sipos, Bartyik, Juhász S. – Kökény (Horváth R.), Domonkos (Krasznics). Edző: Szűcs Róbert.
Monor: Mezei – Leinweber, Kajli, Gálosi, Élő (Nadlacki) – Erős, Csőke, Petric – Lengyel R., Csikós (Gaál), Benke (Bán). Edző: Baranyi György.
Gólszerző: Domonkos.
Az elmúlt hetekben remeklő Monor ellen aktívan kezdett a Vásárhely. Az első nagy helyzet mégis a vendégek előtt adódott, de Kovács Krisztián nagy bravúrral hárított. A hárítás pluszerőt adott a hazaiaknak, akik Domonkos révén a 27. percben megszerezték a vezetést. Később kiderült, győztes találat volt, de ha Piti lécen csattanó fejese, vagy a hajrában jó néhány kontra befejezése pontosabb, nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a Hódmezővásárhely.
Szűcs Róbert: – Szikrázóan kemény összecsapáson megérdemelten nyertünk.
Jók: Kovács K., Bárkányi, Sipos, Domonkos, ill. Mezei, Erős, Csőke.

Makó–Jánoshida 0–1 (0–0)
Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 150 néző. Vezette: Rácz.
Makó: Halász K. – Szalai, Czebe, Béres, Horváth G. – Rakonczai – Bress (Czibere), Krucsó (Bakos T.), Pataki – Schreiber, Bány. Játékos- edző: Bány Tamás.
Jánoshida: Tóth L. – Lukácsi, Sztranyovszky, Lajkovics, Hajdu – Domokos, Martók, Ábel, Fülöp – Mile (Pelles), Hetrovicz. Játékos-edző: Lajkovics János.
Gólszerző: Domokos.
Tovább tart a Makó balszerencséje. Pedig mindent elkövettek a hazaiak a győzelem érdekében, de Fortuna nem fogta a kezüket. A vendégek 30 méternél nem tudtak jobban kijönni kapujuk előteréből, mégsem kaptak gólt. A makóiakat az igazi tragédia az 59. percben érte, ahelyett, hogy szereltek volna a védők, reklamálással voltak elfoglalva, Domokos ezt kihasználva góllal büntetett. Nagy bajban van a Makó...
Bány Tamás: – Én vagyok a hibás, vállalom a felelősséget.
Jók: Rakonczai, ill. Lajkovics.

Tisza Volán SC–Pilisvörösvár 0–2 (0–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Bodac.
Tisza Volán SC: Czirják – Kormányos, Vida, Dargó, Grünvald – Kéri, Mucsi, Szilágyi, Beretka – Faragó, Rácz D. (Csányi). Edző: Buchholcz Gábor.
Pilisvörösvár: Ferenczi – Czuczi, Kollár, Koller, Tóvizi – Gallé, Pásztor, Dékány (Havrán), Hegybányai – Fekete (Bencze), Máté (Nagy G.). Edző: Rubold Péter.
Gólszerzők: Koller, Máté.
Kiállítva: Szilágyi.
Az első félidőben a szegediek sorozatban vezették a szebbnél szebb támadásokat, de vagy a kapufa hárított, vagy rosszul céloztak, vagy a kapus védett. A fordulást követően a pilisvörösváriak a hazaiak első védekezési hibáját azonnal kihasználták, és bár továbbra is rohamozott a Volán, ezen a délutánon be voltak oltva gól ellen. A kinyíló hazaiakat a 75. percben lekontrázta a vendéggárda, ezzel pedig végképp döntött a pontok elosztásáról. Az első félidőben gólkülönbséget javíthatott volna a szegedi együttes, mégis kikapott 2–0-ra. Nem mindig igazságos játék a futball.
Buchholcz Gábor: – Amennyiben ötletes játékunkat nem fejezzük be góllal, mint most, elmarad a győzelem.
Jók: Kormányos, Grünvald, Mucsi, Beretka, ill. Ferenczi, Koller, Tóvizi.