2017. 11. 17. péntek - Hortenzia, Gergő 6°C | 9°C Még több cikk.

Nem ízlett a Balaton szelet a Picknek

Bár a meccs első tizenegy percében gólt sem kapott, végül 22–21-re mégis vereséget szenvedett a gyengén támadó Pick Szeged a Balatonfüred vendégeként a Budapest Bank férfi kézilabdaligában.
Remekül indult: a Pick Szeged kapujában Tatai Péter tizenegy percig gólt sem kapott a Balatonfüred vendégeként. Az első hazai gólnál többek között Törő duplájával már 4–0-ra vezetett a Pick, semmi nem utalt arra, hogy gond lehet a füredi katlanban. A hazaiaknál az első percben megsérült az új igazolás, a horvát Sandrk, aki csak a félidő közepén tért vissza – vesztünkre. A 209 centiméter magas átlövő elkezdte dobálni a gólokat, míg a szegediek közül csak Sulc és Zubai villant néha, így pedig hiába védett többször is bravúrosan az elfáradó Tatait váltó Mikler Roland, kiegyenlített a fanatikus közönsége által hajtott balatoni együttes – a félidőben viszont a Pick vezetett eggyel.

Támadásban nem nagyon sikerültek a dolgok, sok eladott labda és blokkolt lövés volt jellemző Lékaiékra, míg a hazaiaknál Bakos Dávid például átlövésből is gólt szerzett, és a rutinos Pásztor István is feljavult, így a 36. percben először a meccsen már a hazaiak vezettek. Sandrk megint megütötte az orrát, így számára véget ért a meccs, ám Pásztor továbbra is szorgalmasan dobálta a gólokat, az 54. percben 21–17-et mutatott az eredményjelző. Innen próbált meg visszamászni a Pick, amely Zubai, majd Törő két találatával fel is zárkózott, és húsz másodperccel a vége előtt az egyenlítésért támadhatott. Lövésig ugyan eljutottak, de a blokkról kiment a labda, és azt Pásztor minden tapasztalatát bevetve olyan ügyesen ütötte odébb, hogy az utolsó másodpercek is leperegtek, így a Pick Szeged vereséggel zárta a balatonfüredi túrát.

Zubai (fehér mezben) a jobbak közé tartozott, de ő is kevésszer villant. Fotó: Schmidt Andrea
Zubai (fehér mezben) a jobbak közé tartozott, de sajnos ő is kevésszer villant.

Skaliczki László: – Sok technikai hibát vétettünk támadásban, amely nagy terhet rakott ránk hátul. A kezdeti határozottság után bizonytalanná váltunk, támadásunk pedig továbbra sem érte el a nemzetközi színvonalat, így csak vereség lehetett a vége.

További eredmények: Dunaferr–Orosháza 33–28, PLER–MKB Veszprém 20–43.

Balatonfüred–Pick Szeged 22–21 (12–13)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 2. forduló. Balatonfüred, 500 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
Balatonfüred: SZATHMÁRI – Tombor 1, BAKOS 5, Szöllősi Bence 2, Ivanov 1, SANDRK 5, PÁSZTOR 6 (2). Csere: Szabó T. (kapus), Lelkes 1, Kis, Németh 1. Vezetőedző: Sótonyi László.
Pick Szeged: Tatai – Stranovsky 1, Butenko 2, Bajorhegyi, Herbert 1, Beocsanin 1, TÖRŐ 5 (1). Csere: MIKLER (kapus), Lékai 1, SULC 4, Baláz 1, ZUBAI 3, Katzirz 2 (2), Vadkerti. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteres: 2/2, ill. 4/3.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc.

• 10. frakk 2010. szeptember 12. 17:15
    „Az első félidőben vezettünk vagy 30 támadást, ebből 13-at találtunk be. A második félidőt nem láttam, de gondolom ott is megadatott legalább 20 támadás, melyből 8-t lőttünk be. A támadósor az 50 %-t sem éri el. Hibák sorozatosan, ziccerek kihasználatlanul. Nemzetközi porondon, sőt a Veszprém ellen is elég 5-6 és elúszott a meccs. Itt kb 25-35 helyzetet, támadást fejeztünk be gól nélkül. Elsősorban taktikai fegyelmezetlenség , idegesség, kapkodás is szerepel a palettán.”
  • 9. kurbelyka 2010. szeptember 11. 15:46
    „Boribona és ashmore
    Tény hogy Szathmári és Pásztor a 40es éveikben járnak.
    De a füred góljainak zömét nem nyugdíjasok lőtték.:)))s volt egy főiskoli VB-t nyert fantasztikus kapusuk is...aki ellen nem sokra mentek a szegedi játékosok.S nem utolsó sorban...egy igazi CSAPAT akik két csapattársukért is küzdöttek.S van egy fantasztikus jó edzőjük...aki kiváló pedagógiával és szakmai tudással készíti fel meccsről meccsre őket.Nem kell lekezelően beszélni a Füredről!S azon kellene elgondolkodni,hogy a füredi nyugdíjasok miért küzdenek jobban mint a szegedi "csikók"?”
  • 8. ashmore 2010. szeptember 11. 15:18
    „Akartam írni az előbb hogy négy válogatott kerettaggal.....”
  • 7. ashmore 2010. szeptember 11. 15:18
  • 6. ashmore 2010. szeptember 11. 15:16
    „Az az alakulat amelyik magyar válogatott kerettaggal áll fel, az verje meg a nyugdíjas Balatonfüredet!!!Itt nincs mit magyarázni, meg kifogásokat keresni Boribona...”
  • 5. Boribona 2010. szeptember 11. 14:29
    „ashmore , az a baj a hozzád hasonlókkal, h sztereotípiákban gondolkodnak.
    Van egy "történelmileg kialakult" kép benned a többi csapatról, és dunsztod nincs arról, h az idei keretük milyen.
    És az sem mellékes, hogy a Füred a veszprém "nyugdíjas otthona", több rutinos öreg rókával (lásd Pásztor, aki ..... össze is hozta a végét)
    Már most szólok, hogy idén nagyon oda kell figyelni a fradira is. Tök mindegy, hogy eddig ki -mit gondolt a fradiról. ez az év náluk is más lesz. És még sorolhatnám.
    Másrészt pedig ne felejtsük már el: a mi csapatunk sem a tavalyi! azok akár milyen szarul játszottak, legalább rutinosak voltak, és nem volt gond az önbizalmukkal sem. ráadásul több vezéregyéniség is volt köztük.
    (Ugyanakkor 10 másik dolog miatt ők is problémások voltak, ez tagadhatatlan)
    na, a mostaniaknál pont ez a 3 dolog hiányzik: rutin, önbizalom, vezéregyéniség.
    Ezen kell dolgozni, és akkor jó csapatunk lesz megint”
  • 4. xene@freemail.hu 2010. szeptember 11. 14:02
    „A többi csapat is vérszemet fog kapni, s attól tartok, hogy nem ez lesz az utolsó vereség kisebb csapatoktól...”
  • 3. ashmore 2010. szeptember 11. 12:24
    „Azért ne már hogy a Balatonfüredet nem tudjuk megverni..”
  • 2. Coli86 2010. szeptember 11. 12:02
    „Hajrá szeged!jó lesz ez csak nagyon össze kell szokni a csapatnak és nem megijedni pár gól hátránytól,meg egy két magasabb játékostól!!! hajrá Szeged!!!”
  • 1. Mustang 2010. szeptember 11. 11:21
    „nem baj, ez a csapat még mindig szimpatikusabb mint az előző...
    hajrá Szeged!!!”

Megye I.: hibátlan maradna a Kistelek

A hétvégén az ötödik fordulót rendezik meg a Csongrád megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályában. Tovább olvasom