2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Nem volt esélye a Szedeáknak Körmenden

A tartalékos felállásban szereplő Naturtex-SZTE-Szedeák 25 percig jól tartotta magát, ám végül sima, 104–76-os vereséget szenvedett a Körmend otthonában a férfi kosárlabda NB I A csoport 8. fordulójában.
Körmend–Naturtex-SZTE-Szedeák 104–76 (30–31, 22–10, 26–20, 26–15)

Férfi kosárlabda NB I A csoport, 8. forduló. Körmend, 1600 néző. Vezette: Vígh, Jakab, Söjtöry.

Körmend: Ruják 15/9, Németh 9/3, Powell 7, BELL 21, TOWNES 16. Csere: MLADENOVIC 16/6, Ferencz 7/3, Dávid 3, Fodor 4, Cseh 2, Sonyák 2, Csapai 2. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Szedeák: Vida 10, DRAHOS 17/6, Kiss Zs. 9/9, Molnár M. 10/3, DUKICS 21. Csere: Csorvási 5, Wirth 4/3, Varga D., Molnár B. Vezetőedző: Fodor Péter.

Kipontozódott: Csorvási (36.), Dukics (38.).

Amikor Dukics a palánk alól 54–51-re alakította a Körmend–Naturtex-SZTE-Szedeák találkozó eredményét, nem ücsörgött túl nyugodtan a hazai pályán játszó Körmend kispadján Sabáli Balázs vezetőedző. Történt mindez a férfi kosárlabda NB I A csoportos férfi kosárlabda-bajnoki 22. percében, és bár még a 25.-ben, 60–54-nél is csak hat pont volt a körmendi előny, innentől kezdve a hazai csapat dominált a találkozón, és nyert végül simán, 104–76-ra.

Persze nem kell ezen csodálkozni, ez volt a papírforma. Azt tudtuk a meccs előtt, hogy a Szedeák képes ugyan ennek felborítására (lásd a Kecskemét elleni győzelmet), ám azt is tudtuk, hogy sem a szerb Tomiszlav Ivosev, sem az amerikai Jonathan Levy nem játszhat a Szegedben. Nélkülük 25 percig volt egyenrangú ellenfele Fodor Péter csapata a házigazdáknak, és miután a Rashed Bell vezette Körmend ellépett, a szegedi tréner sem a minél szorosabb eredmény megtartására, hanem a kísérletezésre fókuszált.

Drahos jól játszott.  Fotó: BB1.hu
Drahos jól játszott. Fotó: BB1.hu

Pályára léphetett például első A csoportos meccsén a 18 esztendős Wirth Ádám, aki 12 percet kapott, és rögtön négy ponttal kezdte élvonalbeli karrierjét, de játéklehetőséghez jutott a legutóbb a Debrecen ellen, a 3. fordulóban játszó Csorvási Levente, és a mindössze második A csoportos meccsén pályára lépő Molnár Bence is. A csapat pedig elkezdhetett hangolódni a decemberi feladatokra: Drahoséknak az év utolsó hónapjában öt olyan meccse is lesz a bajnokságban (pénteken hazai pályán a Jászberény, majd a Kaposvár, a Nyíregyháza, a Pécs és a Zalaegerszeg ellen), amelyeken egyáltalán nem esélytelenként állhatnak oda a feldobáshoz.

Fodor Péter: – A lehetőségeinkhez képest időnként jól harcoltunk. Az elején dicséretes volt a támadójátékunk, de a palánk alatt a szerkezeti gondjaink miatt nehezen bírtunk a három magas emberrel. A harmadik negyed közepéig jól tartottuk magunkat.

További eredmények: Kecskemét–Sopron 80–59, Falco–Szolnok 108–92, Atomerőmű–Nyíregyháza 86–71, Albacomp–Kaposvár 84–71, Jászberény–Debrecen 94–100, ZTE– Pécs 71–82.

EHÖK SE: vereség idegenben

Idegenben 3:1-es vereséget szenvedett az EHÖK-Realio SE NB II-es női röplabdacsapata a Honvéd-Zrínyi… Tovább olvasom