2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 35°C Még több cikk.

Nenadics-Zvizej parádéval: Pick Szeged-Dunaferr 38-27

Hozta a kötelezőt a Pick Szeged kézilabdacsapata, és 11 góllal 38-27-re győzött a Dunaferr ellen az újszegedi sportcsarnokban.

Pick Szeged - Dunaferr  38-27 (20-14)

Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor.

Pick Szeged: Liszkai – Stranovsky 3, Zubai 1, Herbert 1, Andjelkovics 5, Katzirz 5, Zvizej 8/1. Csere: Marjanac (kapus), Krivokapics 3, Oszmajics 1, Vancsics, Vadkerti 1, Nenadics 7/1, Lele 3/2. Edző: Dragan Djukics.
Dunaferr:Vitáris – Miss 5/2, Németh 3, Takács 3/1, Kopco 1, Nagy 5, Morva 1. Csere: Repóth (kapus), Rosta 2, Kemény, Bali 2, Szepesi, Benmiloud 2, Kubely 2. Edző: Imre Vilmos.
Hétméteres: 6/4 ill. 4/3.
Kiállítás: 10 ill. 18 perc.

2. félidő (38-27)

60. perc:
Szól a taps és a Szép volt fiúk. Megérdemelten. Nagy kap még kétpercet Zvizej buktatásáért. Lele büntetőből ismét. Ez a vége, simán nyert a Pick a Dunaferr ellen. 38-27.

59 perc: Morva már nem térhet vissza, második kétpercét kapja bő egy perccel a vége előtt. Nenadics nem fárad. 37-27.

58. perc: Rostát nehéz megállítani. 36-27.

57. perc: Nenadicsnak nagyon megy. Alig fél perc alatt kettővel növeli a Pick góljait. Miss nem adja fel. 36-26.

56. perc: Miss négygólos. 34-25.

55. perc: Osmajics se marad gól nélkül. 34-24.

Nenadics hétszer zörgette meg az újvárosi kaput. Fotó: Karnok Csaba
Nenadics hétszer zörgette meg az újvárosi kaput.
Fotó: Karnok Csaba

54. perc: Kurbely is csatlakozik társához. 32-23. Nenadics okít, sajnos Bali jó tanonc. 33-24.

53. perc: Bali is betalál, időt kér a Pick. 32-22.

51. perc: Lele gólja után Osmajics kétperc. 32-21.

50. perc: Lele büntetőből növeli az előnyt. Miss nem nagyon akarja hagyni. 31-21.

49. perc: Rosta is leül, a négy újvárosi nem bír Zvizejjel. Megvan a közte 10! 30-20.

48. perc: Zvizej egyedül viszi végig, pazar gól. Takácsot is kiszórják a bírók. 29-20.

47. perc: Zvizej keze most nem remegett a hetesnél. 28-20. Osmajics is begyűjti a kétpercet.

46. perc: Nagy azonnal válaszol. 27-20.

45. perc:
Nenadics javítja az előbbi hibát. 27-19.

44. perc: Kopco se marad ki a "jóból", ő is mehet a padra. Nenadics büntetője marad ki.

43. perc: Nagy Kornél lövi szét Marjanac kapuját, Krivokapicsot állítják ki a bírók. Morva is társul. 26-19.

42. perc: Kurbely emberelőnyben talál be. 26-18.

41. perc: Marjanac parádézik, az ő nevét skandálja a közönség.

Fölényes Pick-siker a Dunaferr ellen KÉPGALÉRIA

40. perc: Katzirz iszonyatos bombát enged el. Nenadics kap kétpercet. hatalmas füttykoncert és kiabálás a válasz a közönségtől. 26-17.

39. perc: Nagy Kornél alső lövésére nem számított Marjanac. 25-17.

38. perc: Stranovszky második gólja is megvan. 25-16. Időt kér a Dunaferr.

37. perc: Herbert középről, közbeszól a síp. De jár a hetes. Nenadics gondolkodás nélkül vágja be. 24-16.

36. perc: Nenadics lövése kijön a kapusról, de ez Zvizejnek pont jó. 23-16.

35. perc: Szepesi szélről, bőven elszáll a kapu mellett. Lent marad a fiatal szélső. Gyors ápolás és mehet tovább.

34. perc: Liszkai-Miss párharc, az utóbbi nyeri. 21-16. Krivokapicsnak is elsül a keze. 22-16.

33. perc: Zvizej büntetője kimarad, csak a kapufa bánta a lövést. Herbert javít. 21-15.

31. perc: Csak begyötör egyet Németh. Yassine kétperc. 20-15.

31. perc: A Pick kezdi a második játékrészt, de nem tud élni a lehetőséggel. Németh lövését védi Marjanac.

1. félidő (20-14)

30. perc:
Stranovszky tudja a módját a búcsúzásnak. Úgy 15 méterről engedi el a lövést, Repóth lábaközt megy be a kapuba! Hatgólos hazai vezetéssel mennek szünetre a csapatok. 20-14.

29. perc: Krivokapics bomba. Nem védhette a vendég kapus. 19-14.

28. perc: Kimarad az újvárosi támadás. Zubait kell ápolni. Andjelkovics kiséri le a padra a vérző orrú játékost. Katzirz ismét. Négy góllal megy a Pick. 18-14.

27. perc: Katzirz igyekszik. Szabálytalan csere miatt Rosta kapja a kiállítást. Stanovszky is betalál. 17-14.

26. perc: Németh harmadik góljánál jár. Ismét rossz a Pick támadása. Miss egyre hozza fel a Dunaferrt. Elhalkult a sportcsarnok. 15-14.

25. perc: Vadkerti repül be a szélről, de telibe lövi a vendég kapust.

24. perc: Nenadics büntetőből, Benmiloud középről. 15-12. Időt kér a Pick.

23. perc: Vendég labdaszerzés, Benmiloud Yassine talál be. 14-11.

22. perc:
Németh bombája akad be a bal felsőbe. 14-10.

Katzirzra ma se lehetett panasz. Fotó: Karnok Csaba
Katzirzra ma se lehetett panasz.

21. perc: Takács büntetőből. 14-9.

20. perc: Zvizej ismét. Majd mégegyszer. Potyognak ám a gólok! A Dunaferr kicsit megtorpant most. 14-8.

18. perc: Vancsics-Osjamics-Zvizej összjáték, de a gól az utóbbié. Most már kézilabdázik a Pick.  Takácstól gyorsan jön a válasz. 12-8.

17. perc:
Elveszik a bírók a labdát, Andjelkovics 10 másodperc alatt kétszer talál be. Időt kér a Dunaferr. 11-7.

16. perc: Morva a szélről, Katzirz középről. 9-7.

15. perc: Marjanac védi Nagy hetesét, a közönség is hallatja már a hangját.

14. perc: Zvizej cseni el a labdát, kettővel megy a Pick. 8-6.

13. perc: Krivokapics is feltámadt, Vezet a Pick. Liszkai bravúr, a hatosnál rúgja ki a labdát. 7-6.

12. perc: Hosszú támadás után Rosta is betalál, de Katzirzot se kell félteni. 6-6.

10. perc: Nagy Kornél szabaddobása elakad a blokkban, Katzirz hozhatja játékba a labdát. Bár mindenhátrány ilyen szépen sikerülne. Andjelkovics marad lent egy pillanatra, de nincs komoly baj.

Andjelkovicsé volt az első félidő. Fotó: Karnok Csaba
Andjelkovicsé volt az első félidő.

9. perc: Andjelkovics:3/3. Kiegyenlít a Pick. 5-5.

8. perc: Krivokapics emelkedik, de Repóth véd. Németh Gáborral szemben tehetetlen Liszkai. 4-5.

7. perc: Andjelkovics rázza meg ismét magát. 4-4.

6. perc: Andjelkovics szerez labdát, a gyors lerohanásból Zubai eredményes. Katzirz kap kétpercet. 3-4.

5. perc: Andjelkovics fúj riadót. 2-4.

4. perc: Andjelkovics kap sárgát, megint a Dunaferr támad. Elveszik a bírók a labdát, de Miss szerzi azt vissza. Nem túl szép kezdés, három góllal vezet a Dunaferr. 1-4.

3. perc: Takács Bence talál be Liszkai kapujába, Zubai vetődését fújják be a bírók. Kopco is fellelkesül csapattársa találatán. 1-3.

2. perc: A szegediek se jutottak messzire, a gyors vendég támadásból Nagy Kornél talál be. Katzirz se hagyja magát. 1-1.

1. perc: Az Újváros kezdte a találkozót, de nincs gól az első támadásból. Indulhat a Pick.

16.55: Lassan kezdődik a mérkőzés, a három dunaújvárosi drukker elnyomta a körülbelül 1500 szegedi szurkolót.

16.40: Lázasan melegítenek a csapatok, a közönség is lassan gyülekezik. A Pick 14 fős keretéből hiányzik Igor Kos, Dragan Djukics nem nevezte a mai találkozóra.

Egykor rangadó volt. Még egy éve is. Igaz, most is annak számít papíron, hiszen a Budapest Bank férfi kézilabdaliga második helyezett csapata, azaz a Pick Szeged a jelenleg a negyedik helyen tanyázó Dunaferrt fogadja ma 17 órától az újszegedi sportcsarnokban.

A két csapat között az idei szezonban jóval nagyobb lett a különbség, az Újváros a nyáron alaposan meggyengült, több meghatározó játékosa – Törő, Grebenár, Stochl – is külföldre szerződött, illetve az elmúlt időszakban többen is megsérültek: Mikler, Szalafai és „kis" Zubai, a Szegedben játszó Szabolcs öccse, Gábor.

Dragan Djukics edző talán a győztes taktikát magyarázza Milorad Krivokapicsnak. Fotó: Schmidt Andrea
Dragan Djukics edző talán a győztes taktikát magyarázza Milorad Krivokapicsnak.

Ennek ellenére nem lesz sétagalopp a bajnoki, a „Ferr" minden mindegy alapon szokott játszani, bizony a játékosai kiszámíthatatlanok.

Debreceni siker

Hazai pályán aratott győzelmet a Debrecen a Csurgó elleni BB-liga-meccsén. Eredmény: DKSE–Csurgó 39–33. A női NB I-ben: Vác–FTC 40–27, Dunaújváros–Debrecen 25–41.

A Pick Szeged jó passzban van – régen lehetett ilyet leírni –, a csehovi vereség óta veretlen, négy meccset megnyertek a kedvencek, míg egyszer, a Valladolid ellen döntetlen játszottak. Igor Kos továbbra is a csapathoz tartozik, a tréner, Dragan Djukics dönti el, hogy a továbbiakban számít-e rá, visszakerül-e a keretbe. Petar Nenadics kihagyta a Presov elleni meccset, a szerb játékos most ismét hadra fogható, nagy valószínűséggel pályára is lép. Vladimir Oszmajics bokája megsérült Szlovákiában, szerencsére nincs komolyabb baja, így vállalja a játékot, csakúgy, mint a többiek.

A mérkőzésre 1500 forintba kerül a belépő, a sportcsarnok pénztára 15.45-kor nyit.

Szurkolói busz

Kedden (március 23-án) 18 órakor az MKB Veszprém otthonában lép pályára a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A rangadóra szurkolói busz indul a Szeged étterem elől 13 órakor. Érdeklődni Érdi Zsoltnál lehet a 30/912-2957-es telefonszámon.

• 18. zehn 2010. március 21. 11:52
    „Bíztató volt a Pick játéka, ez jó. Látni kell azonban,ez a Dunaferr, már nem az a Dunaferr.”
  • 17. FIexsnake 2010. március 21. 05:25
    „felvételröl már kit érdekel?
    csak az élö közvetités számit !”
  • 16. hableány 2010. március 20. 23:14
    „A délmagyar tudósítása szerint Katzirz 6 gólt dobott. Melyik az igaz ?”
  • 15. Boribona 2010. március 20. 22:49
    „ja, így már érthető! azért jó volt újra látni Valit. :)”
  • 14. sugarbaby 2010. március 20. 22:40
    „Osi szülinapjára jöttek ..”
  • 13. dobi 2010. március 20. 20:49
    „TUTI! minden rendben? :-)”
  • 12. TUTI 2010. március 20. 20:29
    „nem tehetek rola...szeretem őket! :):) mit csináljak na! :)
    Bár leginkább a mgyar nőket szeretem...meg a szerbeket és románokat...de nem baj, ha mondjuk francia
    és csinos...cuki magyar nők!!...szépek nagyon!!!!

HAJRA MAGYAROK! PICK SZEGED!”
  • 11. dobi 2010. március 20. 20:23
    „TUTI! mi a fenéért kell mindig szerbezned meg románoznod??????”
  • 10. TUTI 2010. március 20. 19:55
    „Atipapa! ...monjuk elégedett lehet a csapat!

HAJRA PICK SZEGED! MAGYAROK! szerbek és ...”
  • 9. dobi 2010. március 20. 19:33
    „hát ez egy alapjáraton pörgő Szegednek egy gyenge edzés volt...”
  • 8. kacsaboy82 2010. március 20. 19:29
    „Azért kíváncsi lennék hogy Ghoniea és Petrea mit kerestek a lelátón?? Jó volt látni őket újra pacsizni a társakkal!”
  • 7. Noemmi_ 2010. március 20. 18:59
    „Ha az internetes közvetítés jó volt, akkor Katzirz 6 gólt lőtt és nem 5-öt. A 2,12,16,27,28 és 40. percben.
    Kérem javítsák!”
  • 6. Noemmi_ 2010. március 20. 18:44
    „Szép volt fiúúúúk !!!!!!!!!! :))))”
  • 5. Atipapa 2010. március 20. 18:42
    „nyertünk "TUTI"... 11-el :)))”
  • 4. TUTI 2010. március 20. 17:35
    „...nyerni kellene 10-15-tel...szóval lazán, de "kegyetlenül"!”
  • 3. dobi 2010. március 20. 10:44
    „sajna ez már még ennek a gyengélkedő Szegednek se rangadó...”
  • 2. Atipapa 2010. március 20. 08:53
    „Tv nem is adja a mai meccset? (csak a vtv este???)”
  • 1. TUTI 2010. március 20. 07:00
    „Krivo sokszor nyerő ember lehet!
    ...ahhoz rengeteg kell edzenie! Sok siker neki!
    HAJRA PICK SZEGED!!! MAGYAROK!”

Bombagóllal verte a Vasast a Kecskemét

Simon Attila óriási góljával aratott értékes győzelmet a Kecskemét a Vasas ellen a labdarúgó NB I 19. fordulójában Budapesten. Tovább olvasom