2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Nincs meglepetés: Kielce-MOL-Pick Szeged 37-32

A VELUX EHF Bajnokok Ligája 2. fordulójában a MOL-Pick Szeged kikapott a Vive Tauron Kielce otthonában.

Vive Tauron Kielce (lengyel)-MOL-Pick Szeged 37-32 (18-17)
VELUX EHF Bajnokok Ligája, D csoport, 2. forduló. Kielce, Hala M.O.S.I.R Kielce, 3500 néző. Vezette: Geipel, Helbig (németek).
Vive Tauron Kielce: Szmal - Reichmann 3, Strlek 4, Lijewski 6, Musa 1, Jurecki, Zorman 2. Csere: Sego (kapus), Bielecki 6, Aguinagalde 4, Zorman 2, Chrapkowski 2, Grabarczyk, Tkaczyk 2, Cupic 2, Buntic 2/1, Jachlewski 1. Vezetőedző: Talant Dusebajev.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Parrondo 1, Balogh 9, Bombac 9/6, Zubai 2, Ilyés 2, Källman 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Vranjes 3, Mindegía 2, Prodanovics 1, Vadkerti, Ancsin 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 1/1, ill. 6/6.
Meccsfilm: 0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 3-4, 3-5, 4-5, 4-6, 5-6, 5-7, 6-7, 7-7, 8-7, 8-8, 9-8, 9-9, 10-9, 10-10, 11-10, 11-11, 12-11, 12-12, 12-13, 13-13, 14-13, 14-14, 15-14, 16-14, 17-14, 17-15, 18-15, 18-16, 18-17 (félidő), 19-17, 19-18, 20-18, 21-18, 22-18, 22-19, 23-19, 24-19, 24-20, 24-21, 25-21, 25-22, 26-22, 27-22, 27-23, 28-23, 29-23, 29-24, 30-24, 31-24, 31-25, 31-26, 32-26, 32-27, 33-27, 33-28, 34-28, 34-29, 35-29, 35-30, 36-30, 36-31, 36-32, 37-32.

Talant Dusebajev: - Elégedett vagyok a sikerrel, mert számomra Juan Carlos Pastor a világ legjobb edzője - a Pick jobban játszott, mint a Motor ellen. A saját teljesítményünkben találtam hibát, minden gólért meg kellett harcolnunk, ám azt hozzá kell tennem, hogy Jurecki kiállítását nem éreztem jogosnak. Hogy én leszek-e a magyar válogatott következő szövetségi kapitánya? Két lehetőség van: vagy igen, vagy nem! A választ még én sem tudom...

Juan Carlos Pastor: - Jó mérkőzést játszottunk a Kielce ellen. Kiemelendő, hogy sok gólt szereztünk, ám sajnos ez sem volt elég a sikerhez. Egy idegenbeli győzelemre mindenképpen szükségünk lesz a továbbjutáshoz!

Karol Bielecki: - Érzésem szerint mindkét együttes jól játszott, ám a második félidőben mi egy kicsit jobban, így el is döntöttük az összecsapást.

Piotr Wyszomirski: - Jó érzés volt Lengyelországban pályára lépni, azt pedig lehetett látni, hogy a két csapat elég jól ismerte egymást. Sajnos túl sokat hibáztunk, a hazaiak viszont végig az ellenőrzésük alatt tartották a meccset. Nekünk mostantól kezdve kizárólag az Aalborgra kell koncentrálnunk.

MOL-PIck csapat támogatói

60. perc: Källman ziccere hibátlan 36-32. Lengyel időkérés. Bielecki nagyon messziről 37-32. Ez a vége.

59. perc: eladjuk, Cupic indul, bedobja. Parrondo is 36-31.

58. perc: Balogh remek, ez volt a kilencedik akciógólja 35-30.

57. perc: Bombac újabb találata büntetőből születik 34-29. Tkaczyk 35-29.

56. perc: Buntic hetese bent 34-28.

55. perc: Aguinagalde megint remekül 33-27. Vranjes gyorsan válaszol 33-28.

54. perc: Balogh megint, rá nem lehet panasz 32-27.

53. perc: Källman ziccere kimarad.

52. perc: Balogh gólja után ötre zárkózunk 31-26. Bielecki 32-26.

51. perc: Mindegía passza után Vranjes beállóból 31-25.

50. perc: lengyel kapufa után Ancsin hagy ki ziccert.

49. perc: Lijewski a rövidbe 31-24.

48. perc: Aguinagalde emberhátrányból 30-24.

47. perc: Vranjes harcol ki hetest, Grabarczykot kiállítják. Bombac hetese jó megint 29-24.

46. perc: Sierra csak beleérni tud 29-23. Újabb szegedi időkérés. Wyszomirski jön a kapuba.

45. perc: hatalmas gól, Bombac lőtte talpról 27-23. Strlek 28-23.

44. perc: Zorman lő óriási gólt 26-22. Eladjuk Strlek indul, bedobja 27-22.

43. perc: Mindegía egy jó csel után 25-22.

42. perc: újabb kipattanóból lőnek gólt a hazaiak, kár érte 25-21.

41. perc: Bombac és Mindegía egyszerre a pályán.

40. perc: Mindegía után Ancsin lő a rövidbe 24-20. Mindegía is betalál 24-21.

39. perc: Reichmann marad teljesen egyedül 24-19. Szegedi időkérés.

38. perc: lengyel gól 23-19.

37. perc: Zubai kiharcolja, Bombac belövi a hetest 22-19.

36. perc: Bombac fut, ketten is feldőlnek a lendülettől. Reichmann ziccere 22-18.

35. perc: Sierra újabb fontos védése. Chrapkowski viszont gólt lő, és kiállítéást is kiharcol Ancsinon 21-18.

34. perc: Källman elesik, Lijewski ezt használja ki 20-18.

33. perc: talpról lő Balogh, széő 19-18.

32. perc: Lijewski lő, Sierra véd.

31. perc: Aguinagalde góljával indul 19-17.

Félidő.

30. perc: Balogh húzása után Prodanovics 18-17.

29. perc: Bombac hetese most is a helyére kerül 18-16.

28. perc: Cupic egy kipattanóból 18-15.

Az első félidőre nem lehet panasz.

27. perc: nagyon kellett, Vranjes zárása után Balogh eredményes 17-15.

26. perc: jó a lengyel blokk. Bielecki gólja után hárommal vezetnek 17-14.

25. perc: Ilyés, majd Tkaczyk 15-14. Ancsin két perc. Tkaczyk ugrik magasra 16-14. Szegedi időkérés.

24. perc: eladjuk, Jachlewski indul 14-13.

23. perc: Aguinagalde egyenlít 13-13.

22. perc: szép támadás végén Balogh Zsolt eredményes 12-13.

21. perc: Ilyés hatalmas góllal egyenlít 12-12.

20. perc: elveszik a bírók támadás közben.

Védekezés közben.

19. perc: Vranjes góllal száll be, közben kiegészülünk 11-11. Dusebajev sokat cserél, most Buntic jön be, és lő gólt 12-11.

18. perc: Zorman lövése jó 10-9. Bombac hetese is jó 10-10. Bielecki a sánc mellett 11-10.

17. perc: Ilyés állítják ki kicsit szigorúan.

16. perc: Lijewski emberhátrányból, Källman emberelőnyből 9-9.

15. perc: megint Lijewski, fordítanak 8-7. Bombac 8-8. Jureckit ütésért piros lappal azonnal kiállítják.

14. perc: Lijewski első gólját szerzi 6-7.

13. perc: Zorman ziccerét Sierra bravúrral hárítja.

12. perc: kapunk egyet, de Bombac is válaszol 5-7.

11. perc: kis totojázás után Balogh nagy gólt lő 4-6.

10. perc: Sierra véd egyet, de a kipattanót Strlek kihasználja 4-5.

9. perc: Bombac elemében van: összeránt két védőt, így csinál helyet Baloghnak, passzol is neki, aki betalál 3-5.

8. perc: átlövésből Bielecki eredményes 3-4.

7. perc: Bombac harcol ki hetes, majd be is dobja 2-4.

Hajrá!
Hajrá!

6. perc: ugyanaz mégegyszer: most Bombac adta a labdát Zubainak 2-3.

5. perc: Balogh találja meg a falban Zubait, remek gól 2-2.

4. perc: elöl rontunk, Musa büntet 2-1.

3. perc: Reichmann a szélről 1-1.

2. perc: vezetünk! Balogh a gólszerző 0-1.

1. perc: mi kezdtünk.

13.56: az elmúlt 3 évben csupán egyszer kapott ki a BL-ben hazai pályán a Kielce. Bízzunk benne, hogy ma meglesz a második!

13.49:
A csapatok az öltözőben. Hamarosan kezdődik a bemutatás.

13.40: A hazai drukkerek nagy része még az Aréna környékén sörözik, nem kapkodnak.

13.27: A kielcei arénába 4 ezren férnek be. A helyeik szerint nem lesz totális telt ház.

13.18: A hazai egyesével, szállingózva jönnek. Nem együtt, csapatként! Érdekes.

13.14: A MOL-Pick jön ki elsőnek melegíteni. Nagy taps köszönti a fiúkat.

13.12: Ragyogó az idő kint, közel 20 fok van. A MOL-Pick természetesen kékben szerepel, a hazaiak majd sárgában.

13.10: Két német spori vezeti a meccset. 34 újságíró akkreditálta magát a meccsre. Magyarországot a Délmagyarország képviseli.

13.00: Még nagy a csend a csarnokban, bár többször is a "Pick Szeged" buzdítás hallatszik, a szegedi drukkerek már a lelátón. Szerencsésen megérkezett a két busz, a C szektor egyik része a kékbe öltözött magyar szurkolóké.

A drukkerek - 1. rész.

A drukkerek - 2. rész.

9.40: Túl a reggeli-ebéden. Igen, nem elírás, mivel korán van a meccs, így most reggeli-ebéddel nyitotta a napot a MOL-Pick Szeged. Balogh és Ancsin kisebb megfázással küzd, de mindketten már jobb állapotban vannak. Süt a nap, kicsit hideg van, de remek idő fogadta a játékosokat.
12 órakor indul a szállodából a csapat, 14 órakor kezdődik a Vive Tauron Kielce-MOL-Pick Szeged találkozót, amelyről a delmagyar.hu szöveges online tudósítással jelentkezik. A meccset a Digi Sport1 élőben közvetíti.

8.48: szurkolóink megérkeztek Kielcébe!

Megjöttek a drukkerek.

Péntek,
20.55: Minden rendben volt a tréningen, amely remek hangulatban telt. Juan Carlos Pastor hosszabban beszélt a fiúkhoz, amelyben hangsúlyozta a meccs fontosságát. Igazi lelkesítő beszéd volt, amiből bízunk benne, hogy a játékosok is erőt merítenek. A vacsora után mindenki pihenőre tért, holnap 9 órakor lesz a reggeli, amely egyben ebéd is, hiszen korán, 14 órakor kezdődik a BL-meccs. A találkozót a Digi Sport1 élőben közvetíti, a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol majd be.

Vízilabda mk: a Szeged továbbjutott, a Szentes kiesett

A férfi vízilabda magyar kupa szentesi selejtezőjében a házigazda Valdor mindhárom mérkőzésen vereséget szenvedett, míg Pécsett három sima sikerrel továbbjutott a Szeged VE. Tovább olvasom