2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Novoszáth Melinda: Eb-bronz

A Toyota-Tmax SZUE ifjú úszója, Novoszáth Melinda a törökországi Trabzonban rendezett serdülő Európa-bajnokságról bronzéremmel tért haza.
A törökországi Trabzonban rendezték az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált, ami egyben a serdülőkorú úszók európai megmérettetése is volt.

A szegedi úszókat az 1998-ban született Novoszáth Melinda (felkészítő edzői: Gellért Gábor és Máté Zsolt) képviselte. Melinda a mezőny és a magyar válogatott legfiatalabb tagjaként nem kis feladatot kapott Güttler Károly szövetségi kapitánytól: az egyéni számok közül 50 és 100 m gyorson indult, valamint az összes váltóban (4×100 m gyors, 4×100 m vegyes, 4×200 m gyors) is helyt kellett állnia. Négy nap alatt tízszer állt rajthoz Melinda, ez a teljesítmény egy felnőtt úszónak is becsületére válik, nemhogy egy 12 és fél éves kislánynak.

Melinda boldogan pózolt az Eb kabalafigurájával. Fotó: DM/DV
Melinda boldogan pózolt az Eb kabalafigurájával.
Fotó: DM/DV

Melinda a kezdeti izgalmakon felülkerekedve kiváló teljesítményt nyújtott.
Egyéni számaiban nem sikerült a döntőbe jutás, 50 méteres gyorson a 12. helyen végzett 27,35 másodperces, 100 méteres gyorson pedig a 11. helyet szerezte meg 59,08 másodperces eredménnyel.

Melindát fiatal kora ellenére rendkívüli küzdeni tudás és akaratosságát jellemzi, ennek köszönheti, hogy az összes váltószámban jobb időt úszott, mint egyéni számaiban, ami a csapatszellemet tekintve rendkívül dicséretes. A 4×100 méteres gyorsváltóban 58,70 másodpercet, majd a 4×100 méteres vegyes váltóban, gyorson 58,22 másodpercet teljesített, a magyar kvartett mindkét számban az 5. helyet szerezte meg. Majd jött a korona: a 4×200 méteres gyorsváltó, amelyben 2:06,86 perces idejével járult hozzá a magyar csapat bronzérméhez.

Szegedi úszó legutóbb 2004-ben állhatott kontinensbajnokságon dobogón, akkor Szél Friderika az ifjúsági Eb-n szerzett ezüstérmet a 4×100 méteres gyorsúszóváltó tagjaként.

Hungerit-MetalCom: Brávik távozott a Szentesből

A felkészülést ma kezdő Szentes női pólócsapatából távozott a világbajnok center, Brávik Fruzsina és… Tovább olvasom