2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Nyert a Gdynia, csak a remény maradt a Szeviépnek

A Gdynia 77-73-ra legyőzte a Brnót a női kosárlabda Euroliga D csoportjában, így a Szeviép-Szeged számára csak egy idegenbeli, brünni bravúrral jöhet össze a legjobb 16 közé jutás.
Hihetetlen izgalmak közt zajlott a D csoport csütörtöki találkozója, hiszen azután, hogy a Szpartak Moszkva még szerdán mindössze három ponttal tudott nyerni Tarbes-ban (75-78), a Brno is jelezte a Gdynia otthonában, nem adja könnyen magát.

A csapatok fej-fej mellett haladtak 21-22-ig, ám a hazaiak ekkor belehúztak, és a félidőre 48-35-ös előnyre tettek szert. Az isztambuli túrájáról éppen hazafelé tartó és az eredményt az interneten folyamatosan követő Szeviép-játékosok ekkor bizonyára azt hitték, elszállt a továbbjutás esélye, a brünniek azonban ezt másként gondolták, és három perccel a vége előtt, 67-67-nél kiegyenlítettek. Az utolsó percnek 72-71-gyel vágtak neki a csapatok, ám az exsoproni Matovics ekkor nem tudott hibázni, és öt pontjával eldöntötte a találkozót: a Gdynia 77-73-ra legyőzte hazai pályán a Brnót.

A Pécs a nyolcaddöntőben

A Pécs már tegnap bejutott az Euroliga legjobb 16 csapata közé: Iványiék hazai pályán 90-78-ra verték a horvát Gospicot, így megszerezték a csoport negyedik helyét.

A lengyelek ezzel egy ponttal megelőzték a Szeviépet, így Fürészéknek a jövő szerdai, utolsó fordulóban egy brünni bravúr kellene a továbbjutáshoz.

- Rendkívül csalódott vagyok, végig bíztunk benne, hogy összejöhet a vendégek győzelme – mondta immár otthonában Németh Bernadett, a Szeviép játékosa. - A félidőben kicsit letörtünk, de aztán egy emberként szurkoltunk a cseheknek, sajnos ez csak ennyire volt elég. Kicsivel szerencsésebbek is lehettünk volna, hiszen a legnehezebb csoportban kellett helyt állnunk, ám még most sem adjuk fel: ha lehetetlennek is tűnik, meg kell próbálnunk Brünnben megszerezni a továbbjutáshoz elengedhetetlen győzelmet – fogalmazott az irányító.

A Szeviép legközelebb szombaton 18 órától lép pályára, Bencze Tamás csapata a Szekszárd vendégeként folytatja bajnoki szereplését.