Olajozott vendégek: Szedeák-Szolnok 88-103

Kosarakban gazdag összecsapáson a Szedeák kikapott az alapszakaszt megnyerő Szolnoktól a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Szolnoki Olaj 88-103 (17-26, 25-35, 17-29, 29-13)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 26. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Valovics, Kapitány, Márton.
Szedeák: DRAHOS 15/3, RUBIN 19/3, Molnár M. 6/3, Dukics 13, MCKENZIE 20. Csere: Tanács 5/3, Nyilas 4, Kiss Zs., Vida 6. Vezetőedző: Fodor Péter.
Szolnok: TROTTER 18, HORVÁTH Á. 17/9, Budimir 11/6, CLARK 15/9, Báder 8. Csere: FODOR M. 11/3, Trepák 7/3, Vesztergom 8, Grebenár 6, Szabó P. 2, Gaál. Vezetőedző: Pór Péter.

Fodor Péter, a Szeged edzője: - Nagyon jó csapat ellen szenvedtünk vereséget. Csak akkor tudtunk volna jobb eredményt elérni, ha végig fegyelmezetten védekezünk, ám ez nem mindig volt így. Gratulálok a Szolnoknak az alapszakasz megnyeréséhez.

Pór Péter, a Szolnok edzője: - Első félidei teljesítményünknek köszönhetően sikerült megnyerni a mérkőzést az egész évben jó teljesítményt nyújtó Szeged ellen. Nagy fegyvertény a pályaelőny, amelyet az alapszakasz megnyerésével akár a döntőig is élvezhetünk, ennek ellenére nehéz meccsek várnak ránk, mert olyan ellenfelekkel találkozunk, akik ellen hazai pályán is nehéz dolgunk lesz.

Olajozott vendégjáték: Szedeák-Szolnok 88-103

IV. negyed

10. perc: mindkét csapatnak szól a "Szép volt, fiúk!". Clark hármasa a slusszpoén 86-103. Mckenzie bepöccinti, ezzel köszön el a meccstől és Szegedtől 88-103.

9. perc: jól támadunk, Rubin harcol ki faultot. Bedobja mindkettőt, máris 86-100.

8. perc: micsoda tripla, a szerzője Molnár Miki 78-100. Rubin szép passzából Nyilas ziccer 80-100. Rubin büntetőivel 82-100. Vida is a vonalról 84-100.

7. perc: Vida indtását Rubin szelidíti meg, be is dobja a ziccert. Fodor Mártoné a századik 75-100.

6. perc: Dukics büntetőzhet, nem ront 73-98.

5. perc: Szabó duplával kezd 71-98.

4. perc: Rubiné a hármas 71-94

3. perc: vendégidőkérés. Trotter 68-92. Megint ő, 18 pontos 68-94.

2. perc: Vida futtából 64-90. McKenzie büntetők, majd dupla 68-90.

1. perc: McKenzie tépi le a gyűrűt búcsúzóul, büntetőt is dobhat. Bent van, 62-90.

III. negyed (59-90)

10. perc: Vida oldja meg egyedül 57-88. Grebenár zsákol 57-90. McKenzie egy az egyben jól 59-90.

9. perc: McKenzie büntetője, Vesztergom, majd Fodor. Imponáló fölény, hazai időkérés 55-88.

8. perc: Vesztergom 54-82. Grebenár is hozzátesz, harminccal vezetnek 54-84.

7. perc: Drahos büntetőzik jól 52-78. McKenzie is a vonalról 54-78.

6. perc: Budimir-dupla 50-76. Nagyon megy az Olaj-fanoknak a nótázás. Fodor büntetők 50-78.

5. perc: Trepák triplája pontos 48-74. McKenzie pöccinti be az 50. hazai pontot 50-74.

4. perc: akcióból jobban meg neki, Horváth is betalál 48-71.

3. perc: McKenzie hagy ki két büntetőt.

2. perc: Drahos is a vonalról magabiztos 46-64. Budimir a palánk alól, Horváté tripla 46-69.

1. perc: Budimir triplájával és Rubin büntetőivel indul a félidő 44-64.

II. negyed (42-61)

10. perc: Fodor-tripla, Dukics-dupla 42-58. Hatodik hármasukat dobják, Horváth, ezzel 42-61 a félidő.

9. perc: megint jól büntetőzik Drahos 37-55. Molnár Miki kosár plusz büntető 40-55.

8. perc: Tanács talál be estében 35-51. Elképesztő az Olaj, kb. 2 másodperc egy támasásuk, mielőtt bedobják a labdát. Most Fodor 35-55.

7. perc: három Drahos-büntető jön. Kettő bent 33-48. Belejöttek a triplákba, most Budimir 33-51.

6. perc: Clarké tripla, sajnos 31-45. Ez is hármas, Horváth 31-48.

5. perc: a center javít, triplát szór 29-40. Horváth kosara után Dukics forgatja be szépen az emberét 31-42.

4. perc: nagy labda Nyilastól, Rubin teszi be 26-38. Fodor felel 26-40. Tanács szerzi meg, majd indít rosszul.

3. perc: ki hinné, újabb büntetők, Báder 21-34. Az első triplánk, Drahos szerzi 24-34. Trotter nem tud hibázni, egymás után két kosár, már 14 pontos 24-38.

2. perc: ismét büntetők, majd egy vendégziccer 19-30. Rubin hatodik pontját dobja közelről 21-32.

1. perc: a Szolnok folytatja a meccset. Fodor Márton majd Drahos, igazi kosáreső 19-28.

I. negyed (17-26)

10. perc: Trotter nagyot játszik 15-24. Rubin teszi szorosabbá 17-24. Trepák még beteszi, negyed vége 17-26.

9. perc: Trotter dobás pulsz büntető 13-19. Pályán Kiss Zsolt. Dukics és Clark 15-21. Trotter egy büntetője 15-22.

8. perc: mindkét oldalon technikai hibák. Nyilas büntetői jók 13-16. Pályán a Szolnokban Fodor Péter szegedi edző fia, Márton.

7. perc: Tanács blokkolja Bádert, hatalmas tapsot kap. Ki hinné, ismét büntetők, Clark nem hibázik 9-16. Hamar eladjuk. Drahos büntetők, 11-16.

6. perc: a büntetőké a meccs, most Budimir 9-12. Clark zsákol, hazai időkérés 9-14.

5. perc: Horváth Ákos, Báder, majd megint Rubin, tartjuk a lépést 9-11.

4. perc: a villámléptű Trotter 5-7. Drahos nagy passzából Dukics ziccer 7-7.

3. perc: Dukics továbbra is büntetőzget 3-5. Megint szabálytalankodnak, Rubin egyenlít a vonalról 5-5.

2. perc: Báder is büntetőből talál be 1-2. Clark vág be egy triplát 1-5.

1. perc: Dukicsot faultolják. Egy büntető jó, vezetünk 1-0.

17.55: a Szedeák amerikai centere, Bryson McKenzie ma lép pályára utoljára a csapatban, az alsóházban nem lép pályára. Kardos Péter elnök ajándékkal köszöni meg a játékos szezonbeli munkáját.

17.54: Pór Péter együttese után a Szedeákot mutatják be. Az idény legjobb hangulatú meccse következik.

17.52: belendültek a szolnokiak, elkezdték a nótázást. Az alapszakaszelsőség mindössze egymeccsnyire az Olajtól.

17.44: melegítenek a csapatok. Szépen telnek meg a lelátók, a parkoló tele van, a szolnokiak is lassan elfoglalják a helyüket.

A találkozó esélyese egyértelműen a vendégcsapat, amely sikerével megnyerné az alapszakaszt, ám a Szedeák szeretne egy szoros és jó meccset játszani.

– Motivált Szolnok érkezik Szegedre, de amiatt, hogy egy bajnokesélyes ellen játszunk, minket is fűt a bizonyítási vágy. Felszabadultan játszhatunk, mert számunkra az utolsó forduló nem sok izgalmat rejt: a bennmaradást már kiharcoltuk, előrébb pedig majd az alsóházi meccseken lesz lehetőségünk kerülni – mondta Fodor Péter, a csapat vezetőedzője.

Tanácsék (6) a Szolnok ellen zárják az alapszakaszt.  Fotó: Schmidt Andre
Tanácsék (6) a Szolnok ellen zárják az alapszakaszt.
Fotó: Schmidt Andre

A találkozó előtt két légiós, Nebojsa Dukics és Janou Rubin is kisebb sérüléssel bajlódik, ám valószínűleg tudják majd vállalni a játékot, Simándi Árpád szereplése viszont kérdéses, ő szerdán kapcsolódott be a közös munkába.

A Szedeák arra kéri a szurkolókat, hogy a várható nagy érdeklődés miatt, a könnyebb beléptetés érdekében érkezzenek meg időben az újszegedi sportcsarnokba. Az összecsapásról a delmagyar.hu online tudósításban számol majd be.

• 5. csipcsip 2011. április 03. 10:01
    „Báder 2.5-3milla közt kap havonta,csak hogy pontosak legyünk:)”
  • 4. tabularasa 2011. április 02. 21:36
    „Ha a Szedeék-nak is annyi pénze volna, mint a Szolnoknak, akkor itt is lehetne Trotter, Báder, Grebenár szitű játékos, de ők 1 millát kapnak havonta!”
  • 3. szegediultra 2011. április 02. 20:36
    „Ez van! minden esetre szép volt srácok!! így is! HAJRÁ SZEGED HAJRÁ SZEDEÁK TOVÁBBRA IS!!”
  • 2. jordanbasket 2011. április 02. 18:41
    „Sopron ellenihez hasonló bravúr kéne! Csakhogy ez Szolnok. Nem baj, hazai pályán egész szezonban extrát nyújtott a csapat. Hajrá Szeged!”
  • 1. szegediultra 2011. április 02. 09:28
    „HAJRÁ SZEGED HAJRÁ SZEDEÁK!!!”

Szentesi vereség a BVSC vendégeként

Közel tízgólos vereséget szenvedett a Bodrogi Bau Szentes csapata a Szőnyi úton a BVSC vendégeként a… Tovább olvasom