2017. 11. 22. szerda - Cecília 5°C | 13°C Még több cikk.

Olasz Anna kiváló idővel melegített ötezer méteren a barcelonai világbajnokságon

A Haász SZUE versenyzője, a szegedi Olasz Anna 5 kilométeren a 12. helyen végzett a barcelonai vizes világbajnokságon. A magyar női vízilabda-válogatott magabiztos győzelemmel kezdett a brazilok ellen.
Péntek óta a világ figyelme Barcelonára irányul, hiszen megkezdődött a vízi világbajnokság. Szombaton a szegedi Olasz Anna a tizenkettedik helyen végzett öt kilométeres nyílt vízi úszásban. A számot az amerikai Haley Anderson nyerte. Olasz bemelegítésnek szánta a viadalt a tíz kilométeres számra, megnézte, milyen a pálya, és ebből a szempontból sok tapasztalatot gyűjtött.

– Az én 57 perces tempóm is nagyon erős, remélem, sikerül a következő számra kipihennem magam. A víz nem a legjobb, bár az edzéshez képest megtisztították, szinte kristálytiszta, igaz, büdös volt – mondta a verseny után a Haász SZUE versenyzője, aki az olimpiai bajnok Risztov Éva fémjelezte mezőnnyel holnap délben startol tíz kilométeren. A számot az M1 12.20-tól élőben közvetíti.

A  szegedi Olasz Anna 5000 méteren bemutatkozott a világbajnokságon. Fotó: MTI
A szegedi Olasz Anna 5000 méteren bemutatkozott a világbajnokságon...
Fotó: MTI

Magyarország–Brazília 20–6 (6–2, 3–0, 3–0, 8–4)
XV. vizes világbajnokság, női vízilabda, D csoport, 1. forduló, Barcelona, 1000 néző.

Gólszerzők: Keszthelyi 5, Menczinger 5, Kisteleki 2, Illés 2, Miskolczi 2, Bujka 2, Takács, Garda, ill. Coutinho, Maia, Zablith, Chiappini 2, Zablith.

Vasárnap este a magyar női vízilabda-válogatott is lejátszotta az első meccsét. A D csoport nyitótalálkozóján – a csoport másik meccse, az Olaszország–Kazahsztán találkozó lapzártánk után ért véget – Merész András együttese sima győzelmet aratott a nem túl acélos brazilok ellen.

Keszthelyi Rita szerezte a vb első magyar gólját, a játékos hat méterről ejtett a kapuba. Egyre jobban nőtt a különbség, az első negyed után már 6–2 volt a magyar női pólócsapatnak.

Ez hatalmas lendületet adott, a második negyed két gyors magyar góllal indult, 8–2. Ezt a nyolc percet kapott gól nélkül tudta le a Merész-csapat, ami mindenképpen dicséretes.

Olasz Anna 12. helyen végzett 5000 méteren. Fotó: MTI
Olasz Anna 12. helyen végzett 5000 méteren.
Fotó: MTI

A harmadik nyolc perc sokáig nem a gólokról szólt. Keszthelyi viszont belelendült, zsinórban kettőt szerzett, és Bujak is betalált, 12–2. A zárófelvonásban is megmaradt a lendület, így a végén fölényes, önbizalom-növelő győzelemmel (20–6) rajtolt a magyar csapat.

Eredmények

Nyílt vízi úszás, női 5 km: 1. Haley Anderson (Egyesült Államok) 56:34,2 perc, 2. Poliana Okimoto (Brazília) 56:34,4, 3. Ana Marcela Cunha (Brazília) 56:44,7, ...12. Olasz Anna 56:58,4. Férfi 5 km: 1. Usszama Melluli (Tunézia), 2. Eric Hedlin (Kanada), 3. Thomas Lurz (Németország), 28. Papp Márk 53:55,3. Műugrás, női 3 m, szinkron: 1. Vu Min-hszia, Si Ting-mao (Kína) 338,40 pont, 2. Tania Cagnotto, Francesca Dallape (Olaszország) 307,80, 3. Jennifer Abel, Pamela Ware (Kanada) 292,08. Műúszás, egyéni kötelező: 1. Szvetlana Romasina (Oroszország) 96,800 pont, 2. Huang Hszüe-csen (Kína) 95,500, 3. Ona Carbonell (Spanyolország) 94,400.
Női vízilabdatorna, 1. játéknap, A csoport: Oroszország–Üzbegisztán 22–6. B csoport: Ausztrália–Új-Zéland 15–4, Kína–Dél-afrikai Köztársaság 17–2, C csoport: Egyesült Államok–Görögország 12–8, Kanada–Nagy-Britannia 14–9.

Kína ellen kezdenek Deckerék

Hétfőn 17.30-kor (élőben: m1) bemutatkozik a magyar férfi vízilabda-válogatott is. A mieink ellenfele Kína válogatottja lesz. Decker Ádám (képünkön) nyilatkozta a vlv.hu-nak a meccs előtt: – Fontos lesz a jó bemutatkozás. Forgatókönyvet igazából nem képzelek el. Abban bízom, hogy ami eddig is jellemző volt ránk, és amit a kapitányt is elvár, hogy nagyon stabil védekezésre alapozunk, az végigkísér minket az egész világbajnokság alatt. Kezdve az első meccstől.

• 1. pala1964 2013. július 23. 14:05
    „Gratulálok minden szegedi nevében földinknek, Annának a 10 km-en szerzett 5. helyéhez!

Az agyonsztárolt (lásd nso-cikkcímek, istenítő mondatok) Risztov Évát, a szám olimpiai bajnokát is már maga mögé utasította!

Már nem a jövő ígérete, Ő már a Jelen... és Ő még fiatal...

Nagyon nagy gratula Anna!”

Magyarország negyedik az olimpiai fesztivál éremtáblázatán

Az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) zárónapján is több érmet szerzett a magyar válogatott… Tovább olvasom