2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Öt hét után újra nyertek

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 12. fordulójában megszakadt a Makó FC nyeretlenségi sorozata: Magyarék a szenvedő fél szerepét az Orosháza csapatára osztották.
Az utóbbi időszakban a győzelem mámorító érzését nem tapasztaló két gárda nézett farkasszemet egymással. A hazai Makó a legutóbbi öt meccsen volt képtelen nyerni, az Orosháza meg hét találkozón maradt három pont nélkül. A makóiakkal kapcsolatban érdekesség, hogy az előbb említett etapban idegenben nem kapott ki, a Fradi, a Vecsés és a Szolnok otthonában is jó volt az ikszre, ellenben az Erdei téri sporttelepen a Kazincbarcikától és a Váctól is vereséget szenvedett.

Az életükért küzdő csapatok nagy iramban kezdték a mérkőzést. Az első húsz percben a házigazdák öt esetben veszélyeztették a vendégek kapuját – a legközelebb Magyar járt a gólszerzéshez –, a Békés megyeiek részéről pedig Buza szép szólóját követő, felső lécen csattanó lövése emelte a drukkerek pulzusszámát.

Góltörténet

28. perc: Bány jobb oldalról végzett el szögletrúgást, belül Magyar emelkedett a legmagasabbra, és öt méterről nagy erővel fejelt a kapu bal oldalába, 1–0.
34. perc: Bány balról végzett el bedobást. A hatalmas taccsot követően a labda Varga R. fejéről továbbcsúszott, Magyar pedig két lépésről, előrecsúszva a kapu közepébe lőtt, 2–0.
41. perc: Puskás balról kanyarította középre a labdát, a berobbanó Schreiber felugorva, nyolc méterről pompás fejest küldött a kapu jobb felső sarkába, 3–0.
84. perc: Balról szállt középre a labda, majd miután lepattant az öt és feles környékén, a közbeugró Kerepeczki 7 m-ről a jobb felső sarokba bólintott, 3–1.
85. perc: Ide-oda pattogott a labda a vendégek 16-osán belül, Maróti eszmélt a leggyorsabban, és 12 m-ről, középről, Szabó P. kapujának bal sarkába csavart, 4–1.
90. perc: Koncz az általa kiharcolt büntetőt a kapu bal oldalába bombázta, 4–2.
Ezt követően viszont pirosra tapsolhatták a tenyerüket. Az egy dolog, hogy jól, szemre is tetszetősen futballoztak a Maros-partiak, de ezúttal a lényeggel, a játék sava-borsával, a gólokkal sem maradtak adósak. Szűk negyedóra alatt berámoltak hármat az orosháziak kapujába, mintegy pontot téve a pontok elosztásának kérdésére.

Fordulás után a vendégek mindent megpróbáltak, de nagyon nagy volt a hátrányuk, és ahogy telt, múlt az idő, úgy váltak egyre kedvetlenebbé. A biztos vezetés tudatában a Makó sem csipkedte már magát nagyon, az eső is eleredt, éppen ezért nem volt meglepetés, amikor az egyik néző Gévay kiállítása után, a 73. percben az találta mondani, hogy nyugodtan lefújhatná a meccset a bíró. Ha így tett volna, akkor három találat látványától megfosztotta volna a nézőket. A Makó teljesen megérdemelten győzött.

Kolozsvári János: – Végre megint van miért örülni.

További eredmények: Tököl–FTC 0–4, Jászberény–Baktalórántháza 1–0, Tuzsér–Kazincbarcika 1–3, Cegléd–BKV 0–2, Bőcs–Szolnok 1–1, Kecskemét–Vecsés 0–0, Mezőkövesd–Vác 0–0.

Makó FC–Orosháza 4–2 (3–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző. Vezette: Szabó Zs. (Kispál, Oláh).
Makó: Czirbus 0 – Podonyi 6, Dálnaki 6,5, Szamosszegi 6,5, Gévay 6--2=4 – Kovács N. 5, Varga R. 6, Magyar 7, Puskás 6 – Bány 6 – Schreiber 6. Edző: Kolozsvári János.
Orosháza: Szabó P. – Szabó N., Pardi, Futaki, Sipka – Szeverényi, Mike, Koncz Zs., Kerepeczki – Buza, Kocsis. Edző: Belvon Attila.
Gólszerzők: Magyar a 28. és a 34., Schreiber a 41., Kerepeczki a 84., Maróti a 85., Koncz (11-esből) a 90. percben.
Csere: Kocsis helyett Petneházi a szünetben, Bány h. Maróti (–) és Schreiber h. Kulacsik (–) a 65., Szeverényi h. Kerekes a 70., Kovács N. h. Csamangó (–) a 72., Buza h. Bakos a 76. percben.
Sárga lap: Pardi a 35., Szamosszegi a 43., Gévay a 67., Buza a 75., Maróti a 83. percben.
Kiállítva: Gévay a 73. percben.

• 3. Erdei Zoltán 2007. november 01. 10:18
    „Azért kicsit még mindig késnek a megyei sporthírek.A Makó FC-ét két napja megbüntették 100 000 Ft-ra és még nincs fönt ezen az oldalon a sporthíreknél.”
  • 2. Indian 2007. október 30. 17:47
    „Sehol nem látom nyomát a jogtalan 11-esnek,meg a bíró második félideji bakiparádéjának!”
  • 1. Erdei Zoltán 2007. október 30. 15:53
    „Nagyszerű mérkőzésen végre kijött a lépés a csapatnak!”

HFC: örkényi öröm

A megyei NB III-as labdarúgócsapatok közül egyedül a hódmezővásárhelyiek szerezték meg mindhárom… Tovább olvasom