2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Percről percre: Pick Szeged - MKB Veszprém 35-30

Egyenlített a Pick Szeged a Veszprém ellen a kézilabda bajnoki döntőben. A finálé második összecsapásán végig vezetett a bajnok, különösen a két szélső, Ghionea és Zvizej jeleskedett. Online tudósítás, kommentálja ön is. VIDEÓVAL ÉS HANGANYAGGAL
Pick Szeged- MKB Veszprém 35–30 (18–13)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, döntő, második mérkőzés.
Szeged, 3000 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

Pick Szeged: Puljezevics – GHIONEA 10, KRIVOKAPICS 9 (1), Andjelkovics 1, Djukrovics, Petrea 1, ZVIZEJ 8. Csere: MARJANAC (kapus), HERBERT 1, Stamate 1 , Osmajics 4, Vadkerti, Bendó. Edző: Vladan Matics.

Veszprém: Perics – IVÁNCSIK T. 5, Cosma 2, Lapcsevics, Lusnyikov, Ilyés 3, Pásztor 3. Csere: Tatai (kapus), Putics 5 (5), Perez, Markovics , Vujin 3, SESUM 7, Gál 2. Edző: Mocsai Lajos.

Kiállítások: 16, ill. 22 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 5/5.

A Pick trénere, Vladan Matics szerint csak a győzelem számított a döntő második felvonásán. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Veszprém edzője, Mocsai Lajos elmondta, hogy még véletlenül sem adták fel előre a szegedi meccset. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Pick védekezőspecialistája, Herbert Gábor örülne az MKB KEK sikerének, mert mint mondja, akkor nagyobb tett lenne előttük végezni a bajnokságban. Hallgassa meg hanganyagunkat!

60. perc: a közönség Puljezevicst követeli az időn túli böntetőhöz, amit végül Krivokapics lő el, de mintha szándékosan mellédobná.

59. perc: Krivokapics- Cozma gólváltás 35-30.

58. perc: odakozmált a szegedi védelem, Cozma büntette. Puljezevics a veszprémi kispadnál(!) nyugtatja a közönséget 34-29.

58. perc: Ghioneának megvan a tizedik 34-28.

57. perc: Krivokapics góljától ments meg uram minket - fohászkodnak a veszprémiek, nem hallgattatik meg az imájuk 33-28.

56. perc: Putics hetesből, Sesum lerohanás után eredményes 32-28.

54. perc: Ghionea egy találatra a tíztól 32-26.

A Pick végig vezetve győzte le a Veszprémet Fotó: Karnok Csaba
A Pick végig vezetve győzte le a Veszprémet. Fotó: Karnok Csaba

53. perc: Ghionea is nyolcnál jár, akárcsak Zvizej 31-26.

53. perc: Krivokapics lövi át a falat 30-26.

52. perc: Sesum továbbra is villog 29-26.

51. perc: Krivokapics büntető találata nagyon kell a közösbe 29-25.

50. perc: Osmajics hosszú idő után lepi meg ismét a veszprémi kapust 28-25.

48. perc: Gál Gyula nem hiába csücsült sokáig a kispadon, nagyon friss. Andjelkovics már fáradt, de beveszi Tatai kapuját 27-25.

47. perc: Már majdnem megfagyott a csarnokban a levegő, amikor Ghionea talál magára 26-24.

45. perc: Gál Gyula nehezít a lelkünkön 25-24.

45. perc: Ilyés a megtorló 25-23.

43. perc: Sesum gólját Ghionea és Zvizej találata fogja közre 25-22.

42. perc: ismét felkapaszkodott a Veszprém, Iváncsik fújt riadót 23-21.

42. perc: Pásztor pörköli le Marjanac haját 23-20.

41. perc: Lusnyikov is mehet zuhanyozni a harmadik büntetése után.

40. perc: Putics ezúttal is eredményes a büntetővonalról, Djurkovics a harmadik kiállítása után kiszáll 23-19.

40. perc: a mérkőzés eddigi legszebb gólja - Herbert cunderezi lerohanás után 23-18.

39. perc: Ghionea szárnyal 22-18.

A meccs legszebb találata Herbert Gábor nevéhez fűződik Fotó: Karnok Csaba
A meccs legszebb találata a kőkemény védő, Herbert Gábor nevéhez fűződik.
Fotó: Karnok Csaba

37. perc: Putics biztosan értékesíti a hétméterest 21-18.

37. perc: visszataláltunk a helyes ösvényre: Krivokapics és Zvizej kezében a lámpás 21-17.

34. perc: Elaludtunk, Putics büntetőjével vészesen közel az MKB 19-17.

33. perc: Ilyés gólja után végre Pick találatnak is örülhetünk, Zvizej gondoskodik a boldogságunkról 19-16.

32. perc: most az MKB vesz villámrajtot: Ilyés és Iváncsik tör rá Marjanacra 18-15.

Remek kezdés, jó folytatás és huszáros hajrá - ez a rövid krónikája az első játékrésznek. A Pick az első harminc percben feltartóztathatatlanul játszott, szélsői és átlövői is remekeltek. A Veszprém becsülettel küzd ugyan, de Sesum mellé nem tudnak felnőni a többiek és kapusuk, Perics sem hozza a tőle elvárhatót.

30. perc: Krivokapics határozott. Ez a félidő vége 18-13.

29. perc: Pásztor farag a hátrányból, ezzel Stamatét bőszíti fel 17-13.

27. perc: Iváncsikot nem tudjuk tartani 16-12.

25. perc: Zvizej az ötödik gólját pöttyinti 16-11.

24. perc: Petrea is beköszön Pericsnek 15-11.

23. perc: Iváncsik Tamás a fellegekben 14-11.

22. perc: Iváncsik Tamás kozmetikáz a részeredményen. Stamate és Pásztor páros kiállítása 14-10.

22. perc: Krivokapics, majd Ghionea eredményes a jobbszélről, ezt már nem bírja tovább Mocsai Lajos. időt kér a mester 14-9.

20. perc: Vujin szaggatja szét a hálót, majd morog valamit Puljezevicsnek 12-9.

19. perc: Krivokapics is kezd belelendülni 12-8.

18. perc: Ghionea is háromgólos, akárcsak Osmajics 11-8.

17. perc: Sesum nemcsak irányítóként, átlövőként is príma 10-8.

16. perc: két gyors szegedi találat - Ghionea és Zvizej a postás. A Zvizejre tippelők bizakodhatnak, valamelyikük Pick szurkolói mezzel lesz gazdagabb. A tippjáték nyertese: Apáti Emese 10-7.

14. perc: Ghionea unja meg saját góltalanságát, Sesum sem hibáz a túloldalon 8-7.

13. perc: Herbert teperi le Cozmát, kiállítás a jutalma. A büntetőt Putics értékesíti 7-6.

12. perc: Zvizej, mint a villám. Osmajics 2 percre a kispadon. Petrea ballövőben a pályán 7-5.

11. perc: Sesum szépít, majd eljátsza a nagyhalált, kap is hideget meleget majd 3000 nézőtől 6-5.

9. perc: megint Zvizej jeleskedik, Cozma 2 percre kiszáll 6-4.

8. perc: Krivokapics büntetőből a kapufát találja telibe. Sesum viszont pontos 5-4.

7. perc: tündökölnek a szélsők: Pásztor István góljára Zvizej válaszol 5-3.

5. perc: Vujin ellen nincs orvosság 4-2.

4. perc: Osmajics tarthatatlan, Krivokapics is rámenős 4-1.

3. perc: Magára talál az MKB, Vujin fúj riadót 2-1.

3. perc: villámrajtott vett a Szeged, ezúttal is Osmajicsé az utolsó szó 2-0.

2. perc: Osmajics avatja fel Pericset 1-0.

A Szeged a Puljezevics - Ghionea, Krivokapics, Andjelkovics, Djurkovics, Osmajics, Zvizej csapattal kezd.

Hangosak vagytok! - kiálltották gúnyosan a szegedi drukkerek a síppal, dobbal érkezett veszprémi szurkolók felé, utalva a Magyar Kupa után történt szövetségi feddésre. Aztán néhány perccel a kezdés előtt már zúgott a Pick Szeged, Pick Szeged! biztatás. A bemutatásnál pedig majd szétrobbant a hangzavartól a csarnok, pedig igencsak foghíjasak a lelátók.

A Pick fanatikusokon ma sem múlhat semmi Fotó: Segesvári Csaba
A Pick fanatikusokon ma sem múlhat semmi. Fotó: Segesvári Csaba

Kezdjük a legfontosabbal: a Magyar Kézilabda Szövetség fellebbviteli bizottsága hétfőn elutasította Bajusz Sándor fellebezését, így érvényben maradt a Pick Szeged játékosának három bajnoki mérkőzésre szóló eltiltása.

Bemelegítéskor még mindkét csapat bízhatott a győzelemben Fotó: Segesvári Csaba
Bemelegítéskor még mindkét csapat bízhatott a győzelemben. Fotó: Segesvári Csaba

A Pick trénerének, Vladan Maticsnak mégsem gyűltek tovább a homlokán  a ráncok, ugyanis mindenki egészséges a csapatban, a válogatott kapuvédő, Puljezevics Nenad sem panaszkodik már fájdalomra.

Akárcsak a finálé első összecsapásán Veszprémben, Szegeden is óriási csata várható Fotó: Schmidt Andrea
Akárcsak a finálé első összecsapásán Veszprémben, Szegeden is óriási csata várható.

A hétő esti edzés remek hangulatban telt, a játékosok bizakodva várják a finálé második ütközetét. A tréning végén Vladan Matics állt a kapuba, hogy milyen sikerrel hárította Pistrui László és Lele Ambrus lövéseit az a lenti videóból kiderül.

Vladan Matics Puljezevics Nenad babérjaira tör a kapuban.

Vladan Matics szerint a keddi összecsapáson is a védekezés minősége dönt majd. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Feszítsen Pick szurkolói mezben!

A bajnoki finálé valamennyi mérkőzésén Pick szurkolói mezért játszhatnak majd az adiadas jóvoltából. Ma sem lesz más dolguk, mint megírni nekünk, hogy ki szerzi a döntő második mérkőzésén a 10. szegedi gólt. A jól tippelők között egy szurkolói mezt sorsolunk ki.

A Veszprém kitűnő formában és bizakodva várja a szegedi ütközetet, ugyanis a királynék városának csapata szombaton hazai pályán ötgólos (37–32) előnyt szerzett a KEK döntőjének első mérkőzésén a német Löwen együttese ellen.

Keretük ugyanakkor nem lesz teljes, mert az egykori Pick-játékos, Eklemovics Nikola megsérült és csak a mannheimi KEK visszavágóra tudják összedrótozni az orvosok. Eklemovics helyett Zarko Markovics került a keretbe.

Legutóbbi játékunkon Sándor Vencel-nek kedvezett a szerencse, így ő pózolhatott az új szurkolói mezben Vladan Maticcsal.