2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Percről percre: Szeged Beton - Domino BHSE 9-11

Gigászok csaptak össze vasárnap este az újszegedi sportuszodában. A Szeged Beton VE együttese az olimpiai bajnokokat felvonultató Domino BHSE csapatát fogadta. Hanganyag a főszereplőkkel!
HANGANYAGGAL

Bár megnehezítette a Domino dolgát a Szeged, de igazán nem tudták megkeseríteni a fővárosiak életét Varga Tamásék. A negyedik negyed elején ugyan Varga Péter találatával egyenlített a hazai csapat, de a végén a rutinosabb gárda akarata érvényesült.

Varga Péter szerint most jobb volt a Dominó, de legközelebb akár a Szeged is nyerhet

A Domino olimpiai bajnok klasszisa, Fodor Rajmund is kivette a részét a sikerből egykori csapata ellen.

Negyedik negyed:

8. perc: Okosan tartja a labdát a Domino, a végére csak egy támadásnyi ideje marad a hazai csapatnak, de nem sikerül bevenni Gergely kapuját, így a végeredmény: 9-11.

7. perc: Másfél perc van még vissza a rangadóból, az életéért küzd a Szeged, de kimarad a helyzet, így már a defibrillátor sem segíthet.

6. perc: Monostori kísérletét blokkolják. A túloldalon Kiss Gergely klasszis csavar-góllal növeli a vendégek előnyét. 9-11.

4. perc:
Az egyenlítésért küzd a Kásás-banda, de a nagy akarásnak nyögés a vége, a játékvezetők elveszik a labdát. Fordulhat a Domino.

2. perc: Bárány nem az a meghunyászkodó fajta, előnyből ismét vezetést szerez a Honvédnak. 9-10.

1. perc: Egyenlít a Szeged! Varga Péter jó nyolc méterről veszi be Gergely kapuját. 9-9.

Közben Pécsett befejeződött a női kosárlabda-mérkőzés, amelyen Iványiék 85-49-cel gázoltak át a szegedi csapaton.

Harmadik negyed:

Alaposan megrázta magát a harmadik szakaszban a hazai gárda, Varga Tamás kétszer is a bődületes gólt ragasztott az ellen kapujába, így a záró negyed előtt mindössze egyetlen apró gólocska a Domino előnye.

8. perc: A Szeged vezetheti a negyed utolsó támadását, de Korolija közelről Gergelyt találja telibe.

7. perc: Egyenlíthetne a Szeged, ám Éles néhány centimétert téved, így oda a lehetőség.

6. perc: A szegediek szerb légiósa, Korolija a lehető legjobbkor jegyzi az első találatát. Ezzel tűzbe hozta a Betonért szorítókat. 8-9.

5. perc: Mielőtt vérszemet kapnának a hazai drukkerek, Szívós Márton hűti le a kedélyeket. 7-9.

4. perc: Ismét csak egy gólos távolságra a Szeged: Varga Tamás a gladiátorok rangadóján is igazolja klasszisát, a harmadik gólját szerzi. 7-8.

3. perc: Gór-Nagy közelről pöcköl a szegedi kapuba. A túloldalon Varga Péter előnyből szerez gólt. 6-8.

2. perc: Varga Tamás csuklója villan, közelebb a Beton a Honvédhoz. 5-7.

Közben Pécsett a Szeviép is a mély vízben gázol, a Rátgéber-tanítványok a harmadik negyed végén 61-39-re vezetnek Russai Petráék ellen.

Második negyed:

Megilletődötten kezdett a Beton, ezt kihasználva a vendégek 3-1-re megléptek, de még az első szakasz vége előtt Monostori szépített. A második negyed elején egyenlített a Szeged, de azt követően az agresszívabban játszó fővárosiak tekintélyes előnyt kovácsoltak a félidőig.

13 másodperccel a félidő vége előtt Székely Bulcsú Fodor átadását Baksa hóna alatt lövi a kapuba. 4-7. Ez a félidő utolsó találata.

7. perc: Kapaszkodik a Szeged: Komlósi átlövésből eredményes. 4-6.

6. perc: Fodor Rajmund nem kifejezetten nosztalgikus alkat, az egykori szegedi klasszis angyali nyugalommal helyez Baksa kapujába. 3-6.

5. perc: Varga Tamás brusztolja ki magának a helyzetet, a vendég bekkek dőlnek, mint a dominó, a labda a hálóban, ám a sípmesterek nem adják meg a gólt, mondván, a szegediek olimpiai bajnoka a víz alá vitte a labdát.

4. perc: Gór-Nagy emelkedik ki a vízből, és közelről húzza a hálóba a labdát. 3-5.

3. perc: Vindisch előtt süllyed el a blokk, így ismét a Dominónál az előny: 3-4.

2. perc: Varga Tamás szemfüles találatával egyenlít a Beton, 3-3.

1. perc: Kiss Gergely simítja a kapufára a Mikasát.

A pólórangadóval párhuzamosan zajlik a Pécs- Szeviép-Szeged női kosárlabda-mérkőzés. Az első negyedben remekül tartotta magát a vendégcsapat, olyannyira, hogy Tomova vezényletével egy pontra megközelítette a hazaiakat. A második negyedben nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a Pécs, és a félidőben már több mint 10 ponttal vezet. 43-30.

Első negyed:

9. perc: Monsotori kozmetikázza a részeredményt, csodaszép center-góllal. 2-3.

8. perc: Ezúttal az egykori szegedi, Molnár Tamás eredményes előnyből 1-3.

5. perc: Kiss Gergely könyörtelen, közelről rámol be egy emberelőnyt. 1-2.

4. perc: Előnyből egyenlít a Szeged, Balatoni jóvoltából. 1-1.

1. perc: Katonásan kezd a Honvéd, Vindisch Csaba nagy gólt akasztott Baksa kapujába. 0-1.

• 1. Dósa Flórián 2008. március 09. 19:27
    „Hajrá Eger !!!!!!!!!”

Távolodik a Vásárhely az ötödik helytől

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata tegnap a Vác vendégeként súlyos, 30–22-es vereséget… Tovább olvasom