2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Pick Szeged: a végére felpörögtek

A második félidei összeállt játékának köszönhetően magabiztos, 10 gólos győzelmet (34–24) aratott a Pick Szeged a Budapest Bank férfi kézilabdaligában a Mezőkövesd ellen.
Pick Szeged–Mezőkövesd 34–24 (15–14)
Budapest Bank férfi kézilabda NB I, 22. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Pick Szeged: Mikler – BUTENKO 9, Baláz 2, LÉKAI 6, Zubai, Sulc 4/2, Vadkerti 4. Csere: TATAI, Tóth M. (kapusok), HERBERT 2, Bajorhegyi, Teimel 1, TÖRŐ 4/1, Grünfelder 2/1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Mezőkövesd: TÓTH K. – Papics, Horváth Sz. 1, MILICSEVICS 4, Bécsi 1, FEKETE 5/5, JUHÁSZ 5. Csere: Szabó (kapus), Rosta M., Nyeste, Rácz 1, Papp 2, Molnár 2, Nyikes 1, Barta 1, Zele 1. Vezetőedző: Rosta István.
Kiállítások:
4/4, ill. 7/5.
Hétméteresből:
4, ill. 2 perc.

25–1. Ennyire nyerte a hangpárbajt a szegedi B közép az egyetlen mezőkövesdi szurkolóval szemben. Az egy szál borsodi legény verte a dobot, az első félidőben még volt is oka az örömre, hiszen csapata, a Kövesd meglepően jól tartotta magát. Az exszegedi Fekete László a tőle megszokott gólerős játékkal rukkolt elő, Tóth Koppány pedig jól védett. A hajráig a vendégek vezettek, szerencsére Vadkerti Attila két gólja a utolsó pillanatban Pick-vezetést eredményezett, 15–14.

Második félidei henger: Pick Szeged-Mezőkövesd 34-24

A folytatás már jóval emlékezetesebbre sikeredett. Látványos gólok – Törő Szabolcs hihetetlen találatokat szerzett –, Tatai Péter-bravúrok, jó védekezés és eredményes támadójáték jellemezte Skaliczki László csapatának játékát. Maxim Buntenko rendesen megszórta magát, a moldáv fiú néhány hibája ellenére is kiválóan kézilabdázott. Lékai Máté is jó néhányszor megvillant, és a már említett Törő Szabolcs is sokat tett a magabiztos győzelem megszerzéséért. A hajrában Grünfelder Péter ragadtatta tapsra a nézőket, sőt az utolsó másodpercben szerzett kínai gólját már állva ünnepelte a Pick-publikum.

A vége sima, tízgólos siker, igaz, ezt várta mindenki a fiúktól, a Pick győzelemmel hangolt a szombati örökrangadóra, az MKB Veszprém elleni idegenbeli meccsre.

További eredmények: MKB Veszprém–Orosháza 42–27, Dunaferr–Pécs 40–27, Balatonfüred–FTC ..., Barátság-kupa: PLER–Tatran Presov (szlovák) 33–42.

Skaliczki László: – Az átaludt első félidő után a másodikban már azt nyújtották a fiúk, amit kértem tőlük.