2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Pick Szeged: ez nagyon sima ügy volt

Magabiztos győzelmet (44–26) aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az újonc Orosháza elleni Budapest Bank férfi kézilabdaliga-mérkőzésen. A Tisza-partiak jól hangoltak a szombati hazai BL-meccsre.
Pick Szeged–Orosháza 44–26(22–13)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, újszegedi sportcsarnok, 800 néző.  Vezette: Hargitai, Markó.
Pick Szeged: Mikler – STRANOVSKY 5, Zubai 2, Herbert 4, VADKERTI 5,  KATZIRZ 6, Lékai 3. Csere: Tatai (kapus), Baláz, Beocsanin 4, Sulc 1, TÖRŐ 7/1, Nagy 2, BUTENKO 5, Bajorhegyi, Grünfelder. Vezetőedző: Skaliczki László.
Orosháza: Kovács – Balda 2, Pánczél 3, LÓKODI 4, Varga 1, Gazsó, Kardos 3, Mazics 2. Csere: Herjezczki (kapus), Ambrus, Kósa 1, Berta 2, Kovács 3, Bajusz 3/3, Dunkl 1, Országh 1. Edző: Füzesi Ferenc.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc.
Hétméteres: 1/1, ill. 3/3.

Hatalmas iramban kezdte a meccset a Pick Szeged, a 4. percben már négy gólt rámoltak be a hazaiak az újonc Orosháza kapujába. Nem vett vissza az iramból Skaliczki László együttese, így a vendégek a játék lassítására törekedtek, az utolsó pillanatig kijátszották az akciókat.

Katzirz a Pick Szeged egyik legjobbja volt.  Fotó: Schmidt Andrea
Katzirz a Pick Szeged egyik legjobbja volt.

Sajnos a védekezés nem működött teljesen tökéletesen, hiszen ha ritkán is, de az orosháziak utat találtak előbb az első félidőben Mikler, majd a második játékrészben Tatai kapujába. Apropó Tatai Péter, a válogatott kapusnak nem volt szerencséje, hiszen a második félidőben egész pályás bombája a felső lécről a gólvonal elé pattant, centiken múlott, hogy nem szerzett ő is gólt.

A szélsők annál többet, Törő Szabolcs, Tomás Stranovsky, Vadkerti Attila és az élete első bajnoki góljait szerző Nagy Norbert rendesen megszórta magát. A kapitány, a hosszú sérülése után remekül játszó Katzirz Dávid is szép gólokat lőtt, és a moldáv légiós, Maxim Butenko is eredményesen játszott. Végül magabiztos, 18 gólos győzelmet aratott a Pick, ebből a sikerből messzemenő következtetéseket nem szabad levonni, hiszen Füzesi edző csapata nem volt egy súlycsoportban a Pickkel. Egyre mindenképpen jó volt a bajnoki: edzés helyett éles helyzetben játszhattak a játékosok, hangolódhattak a szombati komoly feladatra, a klub 73. BL-találkozójára, a Schaffhausen elleni hazai nyitómeccsre.

• 2. Coli86 2010. szeptember 23. 12:27
    „Így van!Szombaton Minden szurkoló a Csarnokba és KIABÁLJUK EGYÜTT HOGY HAJRÁ PICK SZEGED!!!!!”
  • 1. DD 2010. szeptember 23. 11:16
    „Szombaton mindenki a csarnokba!!!!!
    Álljunk fel a csapat mögé, és hajszoljuk bele őket a győzelembe!”

Sportmászó magyar kupa megyei érmekkel

Szeptember első hétvégéjén megkezdődött a 2010-es sportmászó magyar kupa. A miskolci nyitófordulóban Csongrád megye ifjú versenymászói kitettek magukért. Tovább olvasom