2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Pick Szeged: öt perc alatt eldöntötték

Bár a 45. percben még csak egy gól volt az előnye, a Pick Szeged végül sima győzelmet aratott a PLER elleni férfi kézilabda-bajnokin. A találkozóra nem utazott el Igor Kos, akit fegyelmezési célzattal hagyott itthon a csapatvezetés.
Nem utazhatott nyugodtan a Pick Szeged a Lőrinci sportcsarnokba: bár Dragan Djukics csapata jóval nagyobb játékerőt képvisel a PLER-nél, emlékezhetünk rá, tavaly novemberben az újszegedi sportcsarnokban bizony csak egy utolsó percben lőtt Oszmajics-góllal tudott nyerni a Pick (28–27). Az sem volt mellékes a meccs előtt, hogy Lele Ambrus a buszon jelentette be: Bella Árpád a jelölt utódjául az ügyvezetői posztra.

Azon a buszon, amelyen nem volt rajta Igor Kos. A Szeged horvát válogatott átlövője a Constanta ellen BL-meccsen látványosan összekülönbözött Djukics edzővel, így – Lele tájékoztatása szerint – fegyelmezési céllal kimaradt a PLER elleni keretből.

Zubait nem tudták tartani a PLER védői. Fotó: Schmidt Andrea
Zubait nem tudták tartani a PLER védői.

Bár a találkozón Balogh góljával a hazaiak szereztek vezetést, Zvizej két találatával már a negyedik percre fordított a Szeged, amely a meccs végéig megőrizte előnyét – persze ez a pályán nem volt ennyire egyszerű. A nézői – és az olykor idegesítően kiabáló bemondóhölgy – által űzött PLER többször is felzárkózott, és bár a szünetben öt gól volt a vendégelőny, a második játékrész elején megint csak Balogh góljaival egy gólra zárkózott a Pestszentlőrinc – ekkor jártunk a meccs 45. percében. Amikor azonban elkezdtünk volna aggódni, a Pick megrázta magát, egy perc alatt Herbert, Stranovsky és Andjelkovics is betalált, és Zubaitól is futószalagon jöttek a gólok, így a hajrára nem maradtak izgalmak: a 50. percben a Pick már nyolccal is vezetett, a végére pedig öt gólt tartott meg a fórjából, kiharcolva az idegenbeli győzelmet.

A Füred ellen

Kisorsolták a férfi magyarkupa-elődöntő párosítását: a Pick Szeged a Balatonfüreddel játszik a döntőbe jutásért. A másik meccsen PLER KC–MKB Veszprém a párosítás. Az MK négyes döntőjét április 10-én és 11-én rendezik, a helyszínre, illetve a rendezés jogára ma licitálnak az MKSZ-ben.

A találkozón különösen jól játszott a nyolc gólig jutó Zubai Szabolcs, akit a hazaiak nem tudtak semlegesíteni, de Katzirz és Krivokapics összesen 12 gólja is jónak mondható az átlövő pozícióból. Érdekesség, hogy bár Luka Zvizej ezúttal valamivel kevesebbet vállalt, így is hat gólig jutott a bajnokin.

A Pick Szeged legközelebb holnap lép pályára, Vadkertiék 18 órától a Tatran Presov otthonában szerepelnek.

Dragan Djukics: – Nagyon elégedett vagyok a sikerrel, pláne az utóbbi időszakban tapasztalt történések után.

További eredmények: Dunaferr–MKB Veszprém 22–34, Presov–Gyöngyös 37–32, Kecskemét–Debrecen 37–26, Csurgó–Ferencváros 24–23.

PLER KC–Pick Szeged 33–38 (15–20)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 24. forduló.

Budapest, Lőrinci sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.
PLER: Paul – Rév 4 (1), Balogh 5, PORDÁN 4, LÉKAI 5, Lendvay 2, Bakos 4. Csere: Novák, Székely (kapusok), Kupi 2, Forgács 1, Munkácsi 2, Mikita 3 (1), Tóth 1. Vezetőedző: Adorján Gábor.

Pick: Liszkai – Stranovsky 4, ZUBAI 8, Herbert 1, KATZIRZ 7, Andjelkovics 3, ZVIZEJ 6 (1). Csere: Marjanac (kapus), Krivokapics 5, Oszmajics 1, Nenadics 1, Vadkerti 1, Lele 1, Vancsics. Vezetőedző: Dragan Djukics.

Pécsen kapott ki a Bodrogi Bau Szentes

Kétgólos vereséget szenvedett a Bodrogi Bau Szentes férfi vízilabdacsapata Pécsen az OB I 16.… Tovább olvasom