2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 9°C Még több cikk.

Pick: Tomás, a szegedi gőzös

A mérkőzés nagy részében remek játékkal nyert Tatabányán a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Budapest Bank férfi kézilabdaligában. Különösen a kapuban parádézó Mikler Roland és a szlovák válogatott, Tomás Stranovsky remekelt, a szélső nyolcszor vette be Szente kapuját.
Tatabánya–Pick Szeged 22–28 (10–12)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Tatabánya, 800 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Tatabánya: Szente – Harsányi 4, Halász 2, Dénes 1, Szabó, PORDÁN 4, Kekezovics 4/1. Csere: Lele 1, Nagy 2, Sutka 1, Kocsis, KISS 3, Urbán. Vezetőedző: Debre Viktor.
Pick Szeged:
MIKLER – STRANOVSKY 8, BALÁZ 4, Vadkerti, Zubai 2, KATZIRZ 4, Törő 4/1. Csere: Herbert 1, Sulc 2, Lékai 3, Bajorhegyi. Edző: Skaliczki László.
Kiállítások: 12, ill. 4 perc.
Hétméteresből: 2/1, ill. 1/1.

Kassai Viktor, hazánk legjobb labdarúgó-játékvezetője végezte el a kezdődobást a tatabányai mérkőzésen, és ez a Picknek olyan lendületet adott, hogy Debre Viktornak, a hazaiak edzőjének már a 8. percben időt kellett kérnie. Skaliczki mester váratlan húzásokkal lepte meg a hazaiakat, Vadkerti irányított, Maros Baláz pedig végre jól és eredményesen játszott. A különbség egyre nőtt, a 15. percben 7–3, tíz perc múlva pedig 12–6 volt a Picknek. Sajnos pont a hajrára jött az első hullámvölgy, a Bányász két gólra tornázta fel magát a félidőben, 10–12.
Stranovsky két indításból szerzett találata vezette be a második félidőt. Ez viszont ahelyett, hogy nyugtatóan hatott volna a Pickre, összezavarta a Szegedet. A Tatabánya egyre közelebb került, a hazaiak feljöttek 19–18-ra. 20–18-nál Lékai szabályos gólját – áthaladt a gólvonalon – nem adták meg, a meccs hevességét jelzi, hogy ekkor Skaliczki László 2 percet kapott reklamálásért. Az emberelőnyt könyörtelenül kihasználta a Bányász, egyenlített (20–20). Izgalmas lett a meccs, és jött a szegedi gőzmozdony, Tomasz, azaz Tomás Stranovsky, két ziccert is könyörtelenül bevágott a tatabányai kapuba. Szerencsére ez megnyugtatta a társakat, az édesapját gyászoló Herbert Gábor a szélről (!) köszönt be Szente kapujába, így a hajrába lépve megnyugtató előnnyel érkezett a Pick (21–25), amit meg is tartott, és a végén fontos győzelmet aratott a BL-menetelés előtti legnehezebb bajnokiján.

Mikler volt a Pick Szeged egyik vezére. Fotó: Schmidt Andrea
Mikler volt a Pick Szeged egyik vezére.

Tomás Stranovsky: – Örülök, hogy így ment a játék, nagyon fontos volt, hogy megnyerjük ezt a meccset. Nem volt ez könnyű, mivel a Tatabánya a második félidőben felzárkózott, ám a Pick erejét mutatja, hogy egyenlő állásnál nem törtünk össze, hanem átlendültünk a holtponton.

Ez igen!

Olyan 10 perccel kezdett a Pick Szeged, ami mindenképpen reménykeltő a jövőre nézve. A hazai együttes egyetlenegyszer talált a bravúrt bravúrra halmozó, a vb-n látott formáját idéző Mikler Roland kapujába, remekül védekezett a vendégcsapat, és eredményesen is támadott. Ebben az időszakban különösen Maros Baláz villogott.

Kár érte!

Szente Gábort szerette a szegedi közönség. Egykor a Pick kapuját védte. Egy éve leköpte Zvizejt, tegnap pedig a tudósító felé is ezt tette. Rossz ómen volt a köpés, mert ezután (20–20-nál történt), ami kapura ment, az gól lett. Szente már csak ilyen. Amikor eligazolt Szegedről, akkor azt mondta, hogy a dagadt (ez Puljezevics jelzője volt) mögött nincs kedve védeni.

• 6. Sankoo 2011. február 10. 15:09
    „Jaja! :) Az volt a legjobb a meccsen! :)”
  • 5. Larsson 2011. február 10. 11:58
    „4.

Ez így volt!

De milyen volt Skala mester öröme Herbert gólja után! :)))))”
  • 4. Sankoo 2011. február 10. 11:11
    „Lékai lövése nem volt gól, nem haladt át a gólvonalon. Ellenben a lövés közben a mindkét lábával a hatoson belül álló védő két kézzel lökte. Egyértelmű hetes! Skaliczki mester ezt reklamálta, nem a gólt. A csarnok túlvégéréről hogyan is láthatta volna, hogy átment-e a gólvonalon??? A tévés visszajátszás mindkét esetnél egyértelmű volt.”
  • 3. kukajancsi 2011. február 10. 10:46
    „Köszönöm a helyesbítést.”
  • 2. pinkfloyd60 2011. február 10. 09:29
    „Hello! Tényleg nagyon örülök a győzelemnek,ha ezt előre mondja valaki, hogy ennyivel szerintem minden szegedi érzelmű egyből borítékolta volna! De most is látszottak a hiányosságok!Az igazi magas erős átlövők hiánya!”
  • 1. kukajancsi 2011. február 10. 09:23
    „A televízióban Kassai Viktor végezte el a kezdődobást közösen egy szintén Viktor keresztnevű Úrral. A közelben nem volt Vágner László. Erről ennyit.”

Edzőmeccsek: gólparádé a Makó FC és a KITE-Szeged meccsén

A négy megyei NB-s labdarúgócsapat közül három nyerni tudott a mai edzőmeccsek során. Tovább olvasom