Rangadót rendeztek a labdarúgó megyei I. osztályban Algyőn, az „olajtelepülésre" az Ásotthalom látogatott szombaton.

Algyő–Ásotthalom 3–2 (2–0)

Algyő, 150 néző. Vezette: Wittmann.

Algyő: Szűcs 6 – Makai 4, Gábor 6, Gonda 5, Daróczi 5, Balogh 5 (Farkas –), Sebők 5, Pataki 5 (Fejes –), Hegedűs 5, Bogdán P. 5 (Kiss –), Hadár 6. Edző: Takács Zoltán.

Ásotthalom: Ábrahám 5 – Török 5–2=3, Vastag B. 6, Kiszner 6, Németh 4 (Patarcsity 5), Rencsár 4, Kothencz 6, Bogdán R. 4 (Baji Sz. 5), Csáki 5 (Hatvani 4), Baji R. 5, Szűcs 4. Edzők: Hevesi Tibor, Gyenge Balázs.

Gólszerzők: Bogdán P., Hadár (11-esből), Kiss B., ill. Patarcsity, Szűcs (11-esből).
Kiállítva: Török.

Takács Zoltán: – Igazi rangadót játszottunk, a helyzeteink alapján nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Gratulálok a csapatnak!

Hevesi Tibor: – A hetvenedik percig korrekten működött minden, az utolsó húsz percben történtek miatt pedig mindenki számoljon el a lelkiismeretével. Sajnálom, hogy így alakult.

Ifjúságiak: Algyő–Ásotthalom 2–4, gólszerzők: Bella D., Molnár Sz., ill.
Szolákovics D. (2), Mígh T., Babarczi Z.

A küzdelem dominált. Fotók: Schmidt Andrea
A küzdelem dominált. Fotó: Schmidt Andrea

A hazaiak jól kezdtek, 30 perc alatt elhúztak 2–0-ra (képünkön zöldben a második gól szerzője, Hadár), és még ezt követően is akadtak lehetőségeik, helyzeteik: már az első játékrészben eldönthették volna a mérkőzést, a pontok sorsát. A második félidőben a vendég Ásotthalom mindent megtett az eredmény „kozmetikázásáért", sikerrel. Az 50. percben szépítettek, a 69. perc pedig már az egyenlítést is meghozta, 11-esből Szűcs Krisztián révén, 2–2. A hazai együttes meg tudott újulni, és a hajrában kicsikarta a győzelmet, a 85. percben a 19 éves, saját nevelésű Kiss Bence talált be az ásotthalmi kapuba. Igazi, vérbeli rangadó volt, kívül és belül is, vagyis a játéktéren és azon kívül is.

A 150 néző izgalmas, küzdelmes, jó meccset láthatott, és a vendéglátók győzelme semmiképpen sem érdemtelen, bár a fordulatos találkozóban a döntetlen is „benne volt". Az Algyő továbbra is 100 százalékos hazai pályán, és ezzel a sikerével megelőzte az Ásotthalmot, amely 25 pontos maradt, míg a Takács-legénység már 26-tal rendelkezik.

Csanádpalota–Kistelek 4–2 (3–1)

Csanádpalota, 150 néző. Vezette: Samu.

Csanádpalota: Hajdú – Halász, Szellelki (Luculescu), Valdan, Bogdán, Veréb (Kiss), Cotuna (Nagylaki), Siclovan, Lakatos, Piue (Bóna), Sepsik. Edző: Molnár László.

Kistelek: Szalkai – Farkas, Gera, Kailinger, Tóth Á., Zuh, Zámbori, Bárkányi (Széll I.), Rostás, Széll R. (Kispál), Tóth T. (Keresztes). Edző: Hódi Mihály.

Gólszerzők: Piue (2), Szellelki, Lakatos, ill. Bárkányi, Rostás.
Jók: Halász, Nagylaki, Piue, Lakatos, ill. Farkas, Zámbori, Rostás.

Molnár László: – A hazai csapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát a jól küzdő, néha durva vendégcsapattal szemben.

Hódi Mihály: – A hazai pályán nagyon erős, románokkal teletűzdelt csapat ellen jogos vereséget szenvedtünk. Dicsérem saját játékosaim küzdőszellemét.

Ifjúságiak: Csanádpalota–Kistelek 2–3, gólszerzők: Makán, Szueta, ill. Ocskó, Kiss, Jójárt.

Röszke–Tápé 0–1 (0–0)

Röszke, 50 néző. Vezette: Gyuga.

Röszke: Szabó – Mácsai, Papdi, Fülöp, Cinder, Tanács, Lacak, Nagy-Torma (Répás), Balogh, Kohajda, Sztuparity (Lőrincz). Edző: Molnár Tibor.

Tápé: Erdei – Cseh, Hegyesi, Szélpál, Kozó (Dlusztus), Kőszegi (Péter), Pöszmet, Német, Kárász, K. Tóth., Bubori (Kecskés). Edző: Paksi Péter.

Gólszerző: Bubori.
Jók: Fülöp, Cinder, ill. Erdei, Pöszmet, Szélpál, Kárász.

Molnár Tibor: – Ameddig gólt nem rúgunk, sokra nem számíthatunk.

Paksi Péter: – Mégis ki lehet büntetlenül hagyni ennyi helyzetet. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertünk.

Ifjúságiak: Röszke–Tápé 1–7, gólszerzők:  Mátó, ill. Szécsi, Kovács, Szabó T. (3), Papp, Kéri.

Bordány–Hódmezővásárhelyi FC II. 3–1 (1–1)

Bordány, 100 néző. Vezette: Fejes.

Bordány: Sztankovics – Szabó, Retek, Bán (Dobó), Nógrádi, Kovács (Király), Sádt, Veres (Mészáros), Kasza, Szentmártoni (Korma), Ruzsinszki. Edző: Bozó Csaba.

Hódmezővásárhely FC II.: Nagyistván – Jesenszki, Tóth, Huszár (Replyuk), Czernek (Alavics), Forrai (Papós), Brizik-Bodrogi, Király (Hanga), Huszka, Komán (Vígh), Juhász. Edző: Rostás Károly.

Gólszerzők: Szentmártoni (11-esből), Ruzsinszki, Király, ill. Tóth.
Kiállítva: Nagyistván.
Jók: Retek, Nógrádi, Sádt, Szentmártoni, ill. Huszka, Király.

Bozó Csaba: – Fiatal, szimpatikus csapatot sikerült ma legyőznünk, Rutin–Fiatalság 3–1.

Rostás Károly: – Lesz dolgunk bőven, gratulálok az ellenfélnek.
Ifjúságiak: Bordány–Hódmezővásárhelyi FC II. 3–2, gólszerzők: Varga (2), Simó, ill. Vidéki, Gulyás.

Nagymágocs–Csongrád-Turbó 1–2 (0–1)

Nagymágocs, 150 néző. Vezette: Fülöp.

Nagymágocs: Kovács – Fejes, Kerekes, Takács, Sándor (Paczuk), Markovics N., Markovics I., Makai, Török (Marsovszki), Szepesi. Lászlai. Edző: Plenter Ferenc.

Csongrád-Turbó: Bíró – Budai, Tompa, Bánfi, Bodor, Szabó (Török), Lévai, Deli (Somodi), Sándor (Sarusi), Bertók (Tóth), Nagy Á (Szeles). Edző: Keller Mihály.
Gólszerzők: Török, ill. Bíró (11-esből), Nagy Á.

Jók: Takács, Kovács, Török, ill. Bíró, Szabó, Bertók, Nagy Á.

Plenter Ferenc: – Döntetlenszagú mérkőzésen az a csapat nyert, amelyik a saját büntetőjét berúgta.

Keller Mihály: – Nehéz talajon, nagy küzdelemben sikerült nyerni egy jó hazai együttes ellen.

Ifjúságiak: Nagymágocs–Csongrád-Turbó 0–0

Sándorfalva–Szegedi VSE 2–0 (1–0)

Sándorfalva, 100 néző. Vezette: Gera.

Sándorfalva: Vasas – Bálint D., Grósz, Túri, Kanász, Molnár, Mihalkó M., Bitó R., Fodor (Major), Gémes, Takács (Lippai). Edző: dr. Tóth János.

Szegedi VSE: Pluhár – Bálint D., Pécsek, Ágoston, Nagypál, Papp, Szántó, Busa (Kozma), Szalma, Árva, Hegyesi. Edző: Berki István.

Gólszerzők: Fodor, Major.
Jók: Vasas, Túri, Fodor, Mihalkó M., ill. Pécsek, Ágoston, Szántó.

Dr. Tóth János: – A sok kihagyott helyzet és a pontatlan játék miatt izgalmasan alakult a mérkőzés, de sikerült újra győztesen elhagynunk a pályát.

Berki István: – Kiegyenlített mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert. Fiatal együttesemnek ebben is fejlődnie kell még.

Ifjúságiak: a meccset későbbre halasztották.

Mindszent–FK 1899 Szeged 2–3 (1–2)

Mindszent, 100 néző. Vezette: Hideg.

Mindszent: Szokol – Galambosi, Szobácsi, Kispál, Terbán (Tóth Z.), Szabó, Antal, Orosz, Szecskó, Kocsis (Papp), Brizik-Bodrogi. Edző: Bartucz Sándor.

FK 1899 Szeged: Brunczvik – Simon, Gonda, Turján, Nagy (Dóra T.), Szalai (Gyurkovics), Dedovics, Imre, Degovics (Holecska), Csuka, Dóra J. (Onita). Edző: Hüvös Gábor.

Gólszerzők: Szobácsi, Papp, ill. Simon, Holecska (2).
Jók: Szobácsi, Papp, ill Turján, Brunczvik, Dedovics.

Bartucz Sándor: – Gratulálok ellenfelünknek.

Hüvös Gábor: – Számunkra sorskérdés volt ez a meccs, tudtuk, ha nem nyerünk idegenben, komoly hátrányba kerülhetünk, amit nehéz lesz ledolgozni. Ha helyenként szerencsével is, de hoztuk a kötelezőt.

Ifjúságiak: Mindszent–FK 1899 Szeged 1–4, gólszerzők: Korom, ill. Péntek (4).

A Kiskundorozsma–Újszegedi TC mérkőzést december 1-jére elhalasztották.

Tudósítóink: Molnár László (Csanádpalota), Sztuparity József (Röszke), Bozó Csaba (Bordány), Plenter Ferenc (Nagmágocs), Hegedűs András (Sándorfalva), Horváth Nándor (Algyő).

• 1. DDD80 2012. október 29. 14:21
    „A tudósítóban lehetett volna annyi, hogy nem régi képet rakott volna be erről a nagyon jó meccsről.Gratula Algyőnek...”

Vívócsarnokot avattak Szegeden

Egésznapos versenysorozattal avattak vívótermet vasárnap Szegeden, a Squash Club Szabadidőközpontban. Tovább olvasom