2018. 01. 24. szerda - Timót -3°C | 4°C Még több cikk.

Rangadót nyert és élre állt a Hungerit-MetalCom Szentes

Izgalmas mérkőzésen diadalmaskodott (7–6) a Hungerit-MetalCom Szentesi VK női vízilabdacsapata a bajnoki címvédő Dunaújváros ellen.
Hungerit-MetalCom Szentesi VK–Dunaújváros 7–6 (3-2, 1–2, 2–1, 1–1)
Vodafone OB I, rájátszás az 1–6. helyért, 4. forduló. Szentes, 400 néző. Vezette: Birri, Vogel.
Szentes: GYÖNGYÖSSY – Győri, BRÁVIK 1, Miskolczi, TAKÁCS 2, Kotova 1, KÖVÉR-KIS 2. Csere: Hevesi, Bakos 1, Gémes, Magariyama. Vezetőedző: Zaintleitner Krisztina.
Dunaújváros: KASÓ – Menczinger, KESZTHELYI 3, PRIMÁSZ 1, Berta, Huszka 1, POSZKOLI 1. Csere: Kovács, Kotsidou, Zsámbok, Ács. Vezetőedző: Mihók Attila.
Emberelőny – gól: 10/2, ill. 9/1.
Ötméteresből: 0, ill. 2/2.

Rangadót nyert a Szentes. Fontos meccset hozott a Vodafone OB I-ben a Kurca-parti alakulat, a bajnoki címvédőt, a Dunaújváros Főiskola gárdáját verte meg Zaintleitner Krisztina együttese.

A szentesiek Kotova és Kövér-Kiss góljaival 2–0-ra léptek el, tartották a vezetésüket 4–2-ig. Ekkor azonban megtorpantak, a vendégek egy megúszás, majd akcióból előbb egyenlítettek, néhány pillanat múlva pedig Keszthelyi révén büntetőből átvették a vezetést, 4–5.

Miskolcziék izgalmas mérkőzésen verték meg a Dunaújvárost. Fotó:Frank Yvette

A LEN-kupában menetelő Hungerit nem roppant össze, sőt még nagyobb erőbedobásra sarkallta őket a vendégek vezetése. Takács egyenlített még a harmadik negyedben, majd ennek a nyolc percnek a hajrájában Kövér-Kis második gólja után ismét a MetalComnál volt az előny.

Nem mindennapi izgalmakat hozott a negyedik negyed, Huszka akcióból egalizált, Brávik zseniális centergólja a végén viszont 3 pontot ért. Ekkor még közel öt perc volt hátra a meccsből, de Gyöngyössy kapus vezérletével jól zárt a védelem, így sikerült megszerezni a nagyon fontos győzelmet.

Zaintleitner Krisztina: – Sűrű a programunk, így sokat nem tudunk készülni az ellenfelünkből. Volt erőnk és tartásunk, persze akadtak hibák, de most nagyon boldog vagyok, remek csapatot sikerült legyőznünk. Különösen teteszett, hogy hátrányban sem ijedtünk meg, volt önbizalmunk fordítani.

Sportblog: Szegedi légió Siófokon

"Szegedi" csatárduóval rohamozhatja tavasszal az ellenfelek kapuját a Siófok NB I-es… Tovább olvasom