2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Remek második félidei játékkal nyert a MOL-Pick

15-14-es félidő után 30-23-ra nyert a férfi kézilabda NB I 6. fordulójában idegenben, a Balatonfüred otthonában MOL-Pick Szeged csapata. Juan Carlos Pastor együttese sokáig szenvedett, de Balogh Zsolt és Niko Mindegía gólerős játékának köszönhetően könnyedén nyert Juan Carlos Pastor együttese.

Balatonfüredi KC-MOL-Pick Szeged 23-30 (14-15)
Férfi kézilabda NB I, 6. forduló, Balatonfüred, 800 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
Balatonfüred: Székely - Iváncsik T. 1/1, Juhász 3, Grigorjev 4, Bánhidi 1,  Zdolik 4, Vilovszki 1. Csere: Borbély (kapus), Kovacsics 2, Ligetvári,  Faluvégi 2, Győri 1, Gábori 1, Németh 1. Vezetőedző: Csoknyai István.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Parrondo, Balogh 8/2, Zubai 1, Bombac 4, Ilyés 2, Källman 2. Csere:  Sierra, Pásztor (kapusok), Vranjes 3, Robledo 1, Vadkerti, Blazevic, Mindegía 6, Ancsin 1, Prodanvics 2.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 10 perc.
Hétméteres: 2/1, ill. 3/2.

60. perc: Elveszik a Szegedtől a labdát. Pásztor a szegedi kapuban. Vége! 30-23-ra nyer a MOL-Pick Szeged.
59. perc: Sierra, Győrit "eszi" meg. Bombac a pipába, 22-30. Zdolik, 23-30.
58. perc: Balogh-parádé, 22-29.
57. perc: Remek hazai sánc. Parrondo szerzett labdát.
56. perc: Faluvégi, 22-27. Remek akció, Balogh, 22-28.
55. perc: Mindegía, Székely véd, Vranjes szedi össze, 21-27.
54. perc: Hazai belemenés, Mindegía ellépi. Sierra könnyedén véd.
53. perc: Ilyés bevágja, szép! 21-26.
52. perc: Elveszik, majd visszakapjuk a labdát.
51. perc: Sierra, majd Székely. Zdolik, 21-25.
50. perc: Újabb szegedi labdaszerzés, Vranjes, 20-25.
49. perc: NIKO MINDEGÍA! Brutál-gól, 20-24!!
48. perc: Ilyés kap 2 percet. Hazai belemenés. Mindegía!!! 20-23. Újabb hazai belemenés.
47. perc: Balogh kettős emberhátrányban, 20-22.
46. perc: Faluvégi, 19-20. Balogh hacol ki hetest. Balogh, 19-21. Győri, 20-21. Blazevic 2 perc.
45. perc: Bombac is kapufát találja telibe. Hazai hetes, Bombac 2 perc. Sierra védi Iváncsik hetesét.
44. perc: Sierra lábbal véd. Mindegía kapufát lő. Bombac labdát szerzett.
43. perc: Németh, 18-19. Balogh a füredi testek mellett, 18-20.
42. perc: Bombac eladja, Sierra ziccert fog. Källman ziccert ront. Elveszik a Szegedtől a labdát.
41. perc: Zubai hetest harcol ki. Balogh, 17-19. Sierra könnyedén.
40. perc: Zubai fordul be, Székely véd, majd Sierra is.
39. perc: Időt kér a Füred. Gábori, 17-18.
38. perc: Labdszerzés, Prodanovics, Székely véd.
37. perc: Sierra véd. Bánhidi 3. két perce. Balogh, Székely kezei között, 16-18.
36. perc: Labdaszerzés, Bombac, 16-17.
35. perc: Ilyés, mellé.
34. perc: Balogh lő, Székely véd. Eladja a labdát a Füred, Zubai ziccert ront.
33. perc: Ancsin kap 2 percet. Bánhidi, 16-16.
32. perc: Sierra véd. Kallman repül, 15-16.
31. perc: A Füred kezd. Zdolik, 15-15. Ilyés, blokkolják.

30. perc: Kínai, Mindegía, 13-14. Zdolik válaszol, 14-14. Vranjes egy remek figura után, 14-15. Ez a félidő!
29. perc: Grigorjev fölé.
28. perc: Győri, sokkal fölé. Ancsin is fölé.
27. perc: Robledo, szakad a háló, 13-13.
26. perc: Sierra véd.
25. perc: Kimarad a füredi, majd a szegedi támadás. Sierra a kapuban. Mindegía ziccer ront, majd egy hatalmas gólt lő. Bravó! Így kell, 13-12.
24. perc: Grigojev, Wyszomirski mellé nyúl, Ancsin, 13-11.
23. perc: Wyszomirski véd, marad a Fürednél. Grigorjec, 12-9. Kallman a szélről, 12-10.
22. perc: Wyszimorski véd, Mindegía, 11-9. Időt kér a Füred.
21. perc: Jó védekezés, Prodanovics, 11-8.
20. perc: Zdolik, 11-7. Mindegía hetest harcol ki. Prodanovics, fölé.
19. perc: Juhász a pipába, 10-6, Mindegía, 10-7.
18. perc: Ligetvári 2 perc. Prodanovics, 9-6.
17. perc: Hazai kapufa. Eladja a Pick, Kovacsics, 9-5.
16. perc: Bombac talpról, iszonyat nagy gól, 8-5.
15. perc: Balogh szerzett labdát.
14. perc: Székely ziccert véd. Bombac szerzett labdát, majd ellépi. Eddig gyenge szegedi teljesítmény.
13. perc: Bánhidi második 2 perce. Robledo eladja, Vilovszki, 8-4. Időt kér a MOL-Pick. Balogh eladja, Kovacsics ziccert ront.
12. perc: Hazai kapufa, Bánhidi szedi össze, hetes. Iváncsik Tamás, 7-4.
11. perc: Juhász remek gól, 6-4, Ilyés 2 perc. Parrondo, Székely véd.
10. perc: Bombac parádés csel, Székely leül, fölötte bombázott a kapuba, 5-4.
9. perc: Kovacsics ziccerben, 5-3.
8. perc: Zubai kap 2 percet. Grigorjev emelkedik, 4-3.
7. perc: Bánhidi kap 2 perces kiállítást. Ilyés fölé.
6. perc: Grigorjev, szépen lövi el, 3-3.
5. perc: Most Zdolik találja telibe a kapufát. Remek szegedi akció, Balogh, 2-3.
4. perc: Szegedi labdaszerzés. Ilyés telibe találja a kapufát.
3. perc: Grigorjev, megpattan, 2-1. Balogh remek átadás, Zubai fordul, 2-2.
2. perc: Ilyés talpról, remek gól, 1-1.
1. perc: A MOL-Pick kezd. Bombac elajda, Juhász, 1-0.

Javában tart a bemutatás.

Pásztor Imre is a keretben, mert José Manuel Sierra kisebb hátsérüléssel bajlódik.

Főpróba, teljes kerettel. Ez utóbbi igazán jó hír, hiszen Niko Mindegía után Jonas Källman is visszatérhet a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatába. A spanyol irányító már a Balmazújváros elleni hazai meccsen játszhatott, a svéd balszélső pedig a mai, 19 órakor kezdődő Balatonfüred elleni idegenbeli meccsen teheti ezt. Teheti, mert már tegnap délelőtt és délután minden gyakorlatot végzett. Keményen védekezett, a tréning felvezetéseként pedig Balogh Zsolttal párt alkotva nyert lábtengóban a Mindegía–Parrondo duó ellen.

A hangulat remek volt a tréningen, Ancsin Gábornak meg is említettük, hogy mennyire durva játékos az idei bajnokságban, hiszen eddig 5 darab kétperces kiállítást kapott. – Ezt én sem hittem volna, hogy ennyire kemény vagyok, és én kapom a szegedi csapatból a legtöbb büntetést – mondta két feladat között a jobbátlövő.

A Füred eddig 5 meccset játszott a bajnokságban, négyszer nyert, egyszer kikapott, éppen az elmúlt vasárnap a Csurgó győzte le (31–27) őket.

Parrondo és a MOL-Pick jó formában utazik Füredre. Fotó: Frank Yvette

Új edzővel vágtak neki az idénynek, az egykori kőkemény veszprémi védő, Csoknyai István felel a szakmai munkáért. A nagy riválistól Iváncsik Tamás és Uros Vilovszki érkezett, így mindenképpen komoly csatára számíthat a Pastor-legénység.

A meccset a Duna tévé élőben közvetíti, a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol majd be róla. A csapat kora délután kel útra.

Szegedi Lelkesedés SK: hatból hat siker

Négy egyesület több mint harminc súlyemelője lépett dobogóra Békéscsabán, ahol területi minősítő versenyt rendeztek. Tovább olvasom