2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

Rend a lelke mindennek: MOL-Pick-Csurgó 31-23

A férfi kézilabda NB I 11. fordulójában a MOL-Pick Szeged együttese sokáig szoros meccset játszott a Csurgói KK-val, ám a végére simán nyert Juan Carlos Pastor csapata.

MOL-Pick Szeged-Csurgói KK 31-23 (11-12)
Férfi kézilabda NB I, 11. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
MOL-Pick Szeged: Sierra – Parrondo 1, Blazevic, ZUBAI 4, Källman 1, ILYÉS 4, BOMBAC 9/6. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Balogh 4, Prodanovics 4, Ancsin, VRANJES 3, Vadkerti 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Csurgói KK: Mijatovics – Gebhardt 2, Borsos, PUHOVSZKIJ 4, Szöllősi 3, Osztrusko 2,  Gazdag 1/1. Csere: Pallag (kapus), Herbert, CAVOR 3, Ratajec 2, Nagy 1, Pordán 1, LELE 4, Oláh. Vezetőedző: Sótonyi László.
Hétméteres: 7/6, ill. 3/1.
Kiállítás: 12, ill. 16 perc.
Meccsfilm: 0-1, 0-2, 1-2, 1-3, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 3-6, 3-7, 4-7, 4-8, 5-8, 6-8, 7-8, 7-9, 8-9, 8-10, 9-10, 10-10, 10-11, 11-11, 11-12 (félidő), 12-12, 13-12, 13-13, 13-14, 14-14, 14-15, 15-15, 16-15, 17-15, 18-15, 19-15, 20-15, 20-16, 20-17, 20-18, 20-19, 21-19, 21-20, 22-20, 23-20, 24-20, 24-21, 25-21, 26-21, 26-22, 27-22, 28-22, 29-22, 30-22, 30-23, 31-23.

60. perc: Balogh emberrel a nyakán. Áll a csarnok! "Szép volt, fiúk!" Pordán 30-23. Pordán kiállítás, szegedi hetes a végére. Bombac bevágja, 31-23 a vége!

59. perc: Ratajec és Zubai kap két percet.

58. perc: Zubait tépik meg, hetes. Bombac belövi 28-22. Zubai, most ziccerből! Örömkézilabda a vége! 29-22.

57. perc: Vranjest megint kiállítják, egy kis lökdösődés is kialakul a pályán. Lele hetesét védi Wyszomirski.

56. perc: Nagy Máté 26-22. A kapitány, Vadkerti talál be 27-22.

55. perc: jó a szegedi védekezés.

54. perc: Balogh szlalomozott, majd szétlőtte a jobb felsőt 26-21. Borsos a harmadik 2 perce után kap pirosat. Járt neki.

53. perc: úgy tűnik, Ilyés nehéztüzér üzemmódba kapcsolt 25-21.

52. perc: az exszegedi Lele újabb góljával 24-21.

51. perc: remek gól Parrondótól a szélről, becsapta Mijatovicsot 24-20.

50. perc: Ilyés megint! Belejött, ez is nagy gól volt 23-20.

49. perc: Ilyés lövésébe Mijatovics csak beleérni tud 22-20. pastor magyaráz Parrondónak.

48. perc: Ország bedobja a hetest 21-20.

47. perc: ez is kínai! Källman dobja be Ilyés passzát 21-19.

46. perc: Lele a jobb alsóba 20-18. Duplázik 20-19. Szegedi időkérés.

45. perc: Bombac, belemenés.

44. perc: Gebhardt 20-16. Megint ő 20-17.

43. perc: a meccs legszebb szegedi akciója! Bombac jobbra néz, balra passzol, Källman a szélről vissza Ilyésnek, aki kapufás gót vág 20-15.

42. perc: vészkapussal a Csurgó, Bombac egész pályás góllal használja ki 19-15.

41. perc: Herbertet kiállítják. Bombac feladja, Balogh bevágja a kínait! 18-15.

Vérbeli rangadó: MOL-Pick Szeged-Csurgó

40. perc: Prodanovics rohan végig a pályán 17-15.

39. perc: Prodanovics ziccerben mellécunderez. Már Vranjes helyzetben, bevágja 16-15.

38. perc: Puhovszkij 14-15. Bombac kapufás hetessel egyenlít 15-15.

37. perc: Prodanovics indul, és kiegyenlít 14-14.

36. perc: Szöllősi egy láb közötti átadást vág be 13-14.

35. perc: a csurgói kapusra, Mijatovicsra sem lehet panasz. Källmant kiálíltják.

34. perc: Szöllősi góljával 13-13. Wyszomirski hetest véd.

33. perc: Källman labdát szerez, Prodanovics bevágja a ziccert 13-12.

32. perc: hoppá! Piros lap Blazevicnek, odaütött az egyik csurgóinak.

31. perc: Zubai góllal nyitja a félidőt 12-12.

Félidő.

30. perc: Cavor lövése becsúszik 11-12. Bombac herberttől kap nagyot, hatalmasat koppan a feje a parkettán. "Csürhe, csürhe!" - jön a lelátóról. Szétvernek minket...

29. perc: Sierra bravúrja! Blazevic elöl villan, a jobb alsóba lő. Hopp, mégsem, nem adják meg a gólt.

28. perc: egyenlő! Prodanovics a szélről 11-11.

27. perc: Ratajec előtt nyílik szét a fal 10-11. Borsos "vadállatként" védekezik, Vranjes kap a fejére, lent marad. Ki is állítják a csurgóit!

26. perc: megint Vranjes, egyenlítünk 10-10.

25. perc: jó csel után újabb Bombac-gól 9-10.

24. perc: Lele passzából Cavor 8-10.

23. perc: Vranjes most egyedül fejezi be 8-9.

22. perc: Lele lövése most utat talál a kapuba 7-9.

21. perc: Vranjes kiharcolja, Bombac belövi a hetest 7-8.

20. perc: Lele lő kapufát. Bombac! Emberrel a nyakán a jobb alsóba 6-8.

19. perc: Ratajec egy gyors támadás végén, majd Bombac szép lövése 5-8.

18. perc: Bombac nagyon fontos labdaszerzése végén Zubai talál be 4-7.

17. perc: Parrondo ziccerét Mijatovics hárítja. Időkérés. Szllősi lövi ki a bal felsőt 3-7.

16. perc: Borsos tépi meg Bombac nyakát, kettő perc. Bombac egy hetessel áll bosszút 3-6.

15. perc: Ilyés lő, Mijatovics véd. A túloldalon Osztrusko 2-6. Eddig betlizik a MOL-Pick.

14. perc: Osztrusko estében is jól céloz 2-5.

13. perc: egyedül marad Puhovszkij a vonalon, ki is használja 2-4.

12. perc: Källman második ziccere is a kapusban landol.

11. perc: Balogh a szélről, Mijatovics lábai között 2-3.

10. perc: Puhovszkij elhajlásból, nem volt csúnya 1-3.

9. perc: megtörik a jég, Zubai az első hazai gól szerzője 1-2.

8. perc: Borsos kap egy kis "szeretgetést" a szegedi közönségtől. Közben Szöllősi is eredményes 0-2. 7.48-nál szegedi időkérés. Még nem lőttünk gólt.

7. perc: Gebhardt totális ziccere, Sierra véd. Talán 0-0 lesz a vége is? No, mégsem, Puhovszkij betalál 0-1.

6. perc: még mindig nincs gól.

5. perc: Puhovszkij durrant mellé.

4. perc: Zubai és Bombac játszik össze, utóbbi rontja el a helyzetet.

3. perc: Källman ziccerét védi Mijatovics.

2. perc: Ilyés kap sárgát, gól még nincs.

1. perc: a Csurgó kezdett.

18.00: a kezdés előtt a korosztályos magyar bajnoki címet szerző Pick-Vörösmarty csapatát köszöntik a pályán.

17.57: a csurgói keret: 2 Herbert, 7 Cavor, 10 Puhovszkij, 13 Gazdag, 15 Borsos, 17 Oláh, 20 Pordán, 21 Lele, 23 Osztrusko, 24 Ratajec, 25 Gebhardt, 28 Szöllősi, 29 Pallag, 30 Mijatovics, 42 Megyeri, 66 Nagy M.

17.55: a szeged keret: 1 Sierra, 16 Wyszomirski, 7 Vadkerti, 8 Källman, 10 Velky, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 20 Árpási, 21 Blazevic, 22 Prodanovics, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

17.49: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik az alapszakasz legnagyobb rangadója, a Szeged-Csurgó összecsapás. Tartsanak velünk!

Hétfő este még foghíjasan, kedd délelőtt már teljes kerettel edzett a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Visszatértek a válogatott játékosok az Eb-selejtezőkről. A magyar együttesben négy szegedi, Ilyés Ferenc, Zubai Szabolcs, Ancsin Gábor és Balogh Zsolt kapott szerepet. Ilyés a portugálok és az ukránok ellen megnyert két meccsen a nemzeti együttes csapatkapitánya volt.

– A lényeg a két győzelem, az, hogy nagyot léptünk azért, hogy ott lehessünk 2016-ban a lengyelországi Európa-bajnokságon. A portugálok ellen rendesen megizzadtunk, a lényeg a győzelem megszerzése volt. Ez a siker viszont hihetetlen erőt adott a kijevi meccshez, amit már könnyedén nyertünk. Tíz éve vagyok válogatott, viszont először dolgoztam külföldi szakemberrel, így furcsa volt, amikor Talant Dujshebaev szólt hozzánk. Egészen más taktikával lépett pályára a csapat, szerencsére ez nekünk, szegedieknek ismerős volt, így gyorsan megértettük, hogy mit szeretne – kezdte a beszélgetést Ilyés Ferenc.
Ma 18 órakor a Csurgói KK elleni rangadó következik hazai pályán a férfi kézilabda NB I-ben. Mindegía és Robledo sérülés miatt nem játszik, a többiek szerencsére rendben, bár Prodanovics a térdét, Zubai az Achillesét fájlalja.

A szurkolókra nagy szüksége lesz a MOL-Picknek. Fotó: Schmidt Andrea

– Tisztában vagyunk vele, hogy a Csurgó felszívja magát a meccsre, így kőkemény bajnoki vár ránk. Nem tudtunk sokat együtt gyakorolni, de nem lehet kérdés, hogy itthon nyernünk kell
– fejezte be a mondandóját a MOL-Pick válogatott balátlövője, Ilyés Ferenc.

A szerdai bajnokira a bérletesek 1500 forintért két szurkolót hozhatnak be. A pénztár 15 órakor nyit.

13 perc előnyt adott az SZKKSE

A női kézilabda NB I kilencedik fordulójában előrehozott mérkőzés miatt látogatott Székesfehérvárra a Szeged KKSE csapata, amely 38-25-ös vereséget szenvedett. Tovább olvasom