2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Sima győzelem: Pick Szeged-Tata 44-24 - galériával

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az újonc Tata együttesét fogadta a Budapest Bank férfi kézilabdaligában. A Tisza-partiak simán 44-24-re nyertek.
Pick Szeged-Tatai HAC 44-24 (21-11)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezeti: Kisfalvi, Péli.
Pick Szeged: Mikler - Gidai 6, Ancsin 8, Lékai 6, Pribanic 9/3, Buday 6/1, Vadkerti 6. Csere: Bajorhegyi, Zubai 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Tata: Czérna - Benis 1, Kanyó Balázs 6, Zeck, Hodi 1, Kiss 6/2, Hajdu 2. Csere: Kovácsovics (kapus), Basky 2, Endrédi 1, Lehőcz, Kanyó Bence 1, Hegedűs 4, Bognár. Vezetőedző: Kanyó Antal.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresből: 6/4, ill. 4/2.

A vége magabiztos szegedi győzelem, egy remek bemutatkozás, Gidai Máté hat találatot ért el élete első felnőtt NB I-es meccsén.

Sima Pick győzelem a Tata ellen. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

60. perc: ez a vége.

59. perc: Ancsin, szakad a háló, 43-24. Lékai ziccer, 44-24.

58. perc: Vadkerti, 42-23. Hegedűs, 42-24.

57. perc: Kanyó Balázs, 40-23. Ancsin válasz, 41-23.

56. perc: Ancsin, 40-22.

55. perc: Pribanic bombaformában, 39-22.

54. perc: Tatai hetes. Mikler!

53. perc: Zubai fordul, 37-22. Gidai, 38-22.

52. perc: Kanyó ötödik gólja, 35-22. Ancsin válaszol, 5 gólos. 36-22.

51. perc: Pribanic hetesből, 35-21.

50. perc: Pribanic Lehőcczel a nyakán, 34-21. Lehőcz 2 perc.

49. perc:
Kanyó Balázs, 33-21. Ancsin 2 perc.

48. perc:
Gidai is öt gólos, 33-20. Tatai hetes. Kapufa.

47. perc: Kanyó Balázs, 32-20.

46. perc: Ancsin brutál nagy gól a pipába, 32-19.

45. perc: Parádés gól. Lékai tett fel, Zubai repült, 31-19.

44. perc: Hegedűs, 30-19.

43. perc: Gidai, 30-18.

42. perc: Vadkerti, 29-18.

41. perc: Zubai hetret harcol ki. Pribanic, cselesen, 28-18.

40. perc: Lékai, ő is hat gólos, 27-17. Hajdu, 27-18.

39. perc: Hegedűs, 26-17.

38. perc: Lékai ziccer, 25-16. Buday, 6. gólja, 26-16.

37. perc: Bognár 2 perc, Ancsin, 24-16.

36. perc: Hegedűs, Lékai, Kiss, 23-16. Három gól 25 másodperc alatt.

35. perc: Blokkolják Lékait.

34. perc: Kanyó Bence a szélről, 22-13. A két játékvezető elég érdekes fúj. Zubai 2 perc. Hetes, Kiss, 22-14.

33. perc: Bajorhegyi 2 perc.

32. perc: Kanyó Balázs, majd Ancsin, 22-12.

31. perc: Zubai először a pályán.

30. perc: marad a 21-11.

29. perc: Pribanic, 20-11. Kanyó Bence 2 perc. Pribanic hetes, jó, 21-11.

28. perc: Mikler. Jól véd. Buday hetest harcol ki. Buday kihagyja.

27. perc: Lékai ejt, 19-11. Két gól emberhátrányban. Gidai 2 perc.

26. perc: Lékai hatalmas bombája a pipában, 18-11.

25. perc: Bajorhegyi 2 perc. Kiss, 17-11.

24. perc: Vadkerti ejt, 16-10. Pribanic, 17-10.

23. perc: Tatai időkérés. Nem Tatai Péter kért időt...

22. perc:
Vadkerti, 15-10. Bajorhegyi remek blokk.

21. perc: Kiss kínaiból, 14-10.

20. perc: Lehőcz 2 perc. Lékai beállóból, 14-9.

19. perc: Kiss átlövésből, 13-9.

18. perc: Buday, 13-8.

17. perc: Hajdu, 12-8.

16. perc: Gidai száguld, 12-6. Basky szépne, 12-7.

15. perc: Lékai hetest harcolt ki. Buday, 11-6.

14. perc: Kiss, büntetőből, 9-6. Buday okosan a kezek között, 10-6.

13. perc: Czérna jól véd, előbb Ancsin, majd Buday lövését fogja.

12. perc: Endrédi a szélről, 9-5.

11. perc: Szegedi hetes, Buday kihagyja.

10. perc: Hasonló a helyzet, Mikler védés, majd eladott labda.

9. perc: Mikler védés, majd eladott labda.

8. perc: Vadkerti pillanatok alatt gólja váltja az emberelőnyt, 8-4. Buday, ő is két gólnál jár, 9-4.

7. perc: Kanyó B., majd Gidai a szélről ejt, 7-3. Basky, 7-4.

6. perc: Antonio Pribanic, beállóból, 6-2.

5. perc: Pribanic robog, 5-2.

4. perc: Hod, majd Ancsin, 4-2.

3. perc: Buday, 3-1.

2. perc: Vadkerti ziccer, 2-0. Benis, 2-1.

1. perc:
Gidai élete első NB I-es felnőtt gólja, 1-0.

Jó hír, hogy Ancsin ismét játszik. Czina, Sulc, Prodanovics viszont nem.
12 szegedi játékos a jegyzőkönyvben, ebből három kapus.

Kevesen a meccsen. Nem véletlen, a tatabányai vereség, és a Szeged Beton magyar kupa-mérkőzése miatt sokan otthon maradtak.

A vendégek újoncként kezdték a szezont, és eddig túl sok sikerélményben nem lehetett részük. Bár tíz meccsükből kettőt megnyertek, mégsem erről, hanem az anyagi gondokról szólnak a hírek, néhány hete úgy tűnt, teljesen megszűnik az élvonalbeli együttes. Aztán mivel elnökük, Komáromi Lajos lemondott posztjáról, a csapat megkapta az önkormányzat 50 millió forintos támogatását, így életben maradt.

A Pick számára ez az összecsapás a pihentetésre is jó lehet, valószínűleg Skaliczki László vezetőedző több fiatalt is csatasorba állít, míg néhány sérüléssel és betegséggel bajlódó rutinos játékosnak pihenőt engedélyez. Bármilyen kerettel is játsszon a csapat, a magabiztos győzelem nem lehet kérdéses.

• 5. TUTI 2011. november 13. 13:52
    „Tata letudva...jöhetne pl. Mama vagy Fradi???”
  • 4. seal2001 2011. november 12. 20:30
    „Bár így sem tudom a szerdát feledni, de azért jól esett.
    Húúúsz! Húúúúsz! Húúúúúsz!!!”
  • 3. pinkfloyd60 2011. november 12. 20:03
    „Hello!Sajnos a Tatabányai Zakónak megvan a hatása!A Veszprémi bravúr ennek tükrében értékelhetetlen. Kiváncsi vagyok hogy két év múlva ,hogy leszünk a régi csúcson!!!!”
  • 2. zehn 2011. november 12. 18:31
    „Jé, mégis összejöttek 400 an?”
  • 1. dobi 2011. november 12. 18:13
    „ha ez a meccs korábban van akkor kimentünk volna, de így beton meccs....”

Egy lépéssel közelebb a kupa: Szolnok-Szeged Beton 4-8

Sima négygólos győzelmet aratott a Szeged Beton a Szolnok elleni mk elődöntőben. Hegedüsék vasárnap 11.40-től a Honvéd ellen küzdenek a kupáért. Tovább olvasom