2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Sima győzelem: Szeged Beton-Nagyvárad 11-5

Nem sok reményt hagyott a Szeged Beton a Nagyváradnak se a győzelemre, se a továbbjutásra. Molnár öt góljával 11-5-re győzött a Beton az Euroliga 1. csoportköre C-csoportjának 2. fordulójában. Ezzel már biztosan a 2. körben tudhatják magukat a házigazdák.
Euroliga 1. csoportkör, C-csoport, 2. forduló.
Szeged, újszegedi sportuszoda. 150 néző. Vezette: Abramovics (montenegrói), Lehn (német).

Szeged Beton - Nagyvárad 11-5 (3-1, 3-1, 1-2, 4-1)

Beton: Baksa - Somogyi 1, Török 2, Komlósi, Molnár 5, Kiss, Vindisch. Csere: Varga 1, Busila 1, Juhász, Younger 1, Kayes. Edző: Kásás Zoltán.

Nagyvárad: Barát - Samuila,  Diaconu, Kincses, A. Cretu 1, Monostori 1, Kádár, Negrean. Csere: Baidoc, Chioveanu 2, Popoviciu, Tarnovetchi, D. Cretu. Edző: Cornel Gordan.

Emberelőny: 9/7 ill. 10/3.

Ötméteres: 1/1 ill. -.

Kipontozódott: Kádár (30. perc), Komlósi (32.perc).

4. negyed (4-1)

8. perc:
Chioveanu értékesíti az előnyt, Younger úgy 7 méterről lövi ki a bal alsót. 11-5. Komlósit is kiszórják a bírók

7. perc: Kádárt pontozzák ki a bírók, ötméteressel jöhet Beton. Molnárnak ez is megvan, mint ahogy az ötödik gólja is. 10-4.

6. perc: Fórban támadhat a Beton, de csak az időkérés után. A fór most nincs bent se itt, se a Nagyváradnál.

5. perc: Török indul meg a szélen, beúszik a kapu elé, de Barát elszedi a labdát. Időt kér a Nagyvárad.

Barát többnyire a gólok után találkozott a labdával. Nem rajta múlt a meccs. Fotó: Karnok Csaba.
Barát többnyire a gólok után találkozott a labdával. Nem rajta múlt a meccs.
Fotó: Karnok Csaba.

3. perc: Nagy a kapkodás, sok a hiba. De a szegedi győzelem nem forog veszélyben.

2. perc: Kincses hagyja ki a hetedik fórt, Molnár parádézik a másik kapunál, már negyedik gólját jegyzi. 9-4.

1. perc: Vindisché a labda, Molnár harcol ki fórt. Török első lövése még a kapufán csattan, a második viszont bent van. 8-4.

3. negyed(1-2)

8. perc:
Chiovenau fórból hozza fel háromra a váradiakat. Ez a negyed vége. 7-4.

6. perc: Vendég ifőkérés után hátrányban szerez labdát Varga, de a felúszásból nincs szegedi gól.

4. perc: Második szegedi labdaszerzéssel Kayes úszik fel, Younger jön középen, aki szétlövi a felső kapufát. Jó játékos lesz a fiatal ausztrálból...

2. perc: Baksa szenzációsan véd, de Barátra se lehet panasz. Andrei Cretu szerencsés gólja után 7-3.

1. perc: Vindisch ér hamarabb a labdához, de olyan szerencsétlenül nyúl érte, hogy a Nagyváradhoz kerül. Somogyi beadása után Varga húzza be a hetedik előny. 7-2.

Euroliga 1. csoportkör: Szeged Beton-Nagyvárad. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

2. negyed (3-1)

7. perc:
Molnár az első triplázó, a hatodik előny is bent. Milyen parádé van itt?! 6-2.

6. perc: 5/5. Ilyen emberelőny kihasználásról álmodtunk mindig. Busiláé az utolsó találat. 5-2.

5. perc: Végre egy igazi akciógól, Popoviciu a bűnös. 4-2.

4. perc: Kisebb káosz a szegedi kapunál, de a gólt megúsztuk. Sajnos a Nagyvárad is, most leállt a szegedi gólgyártás.

Baksa parádésan védett, ahogy az egész szegedi védelem jól szuperált. Fotó: Karnok Csaba
Baksa parádésan védett, ahogy az egész szegedi védelem jól szuperált.
Fotó: Karnok Csaba

3. perc: Molnár második gólja is megvan, természetesen előnyből. 4-1-re megy a Beton.

2. perc: Juhász indul meg a szélen két emberrel a nyakában, a kapusba vágja a labdát.

1. perc: Török is könnyedén hozza el a labdát. Hosszasan támad a Beton, de így sincs gól, Molnár hagyja ki a ziccert.

1. negyed (3-1)

8. perc: Kádár próbálkozik bevenni Baksa kapuját, eddig lehetetlen próbálkozásnak bizonyul. Még felúszik a Nagyvárad, de vége a negyednek.

6. perc: Újabb hátrány kipipálva, de Kiss szabaddobása kivágódik a blokkról.

5. perc: Újabb vendég fór, de Kádár bombáját üti ki Baksa. Az ismétlés se sikeresebb, jöhet a Beton. Persze megint fórban. Somogyi jól vette észre Molnárt a kapu előtt, aki könnyedén húzza be a labdát a kapuba. Fórokkal eddig jól állunk, 3/3. 3-1.

4. perc: A Nagyváradnak is megvan az első találata, az ex-szegedi Monostori talál be előnyből. 2-1.

3. perc: Török sem sokat teketóriázott, előnyből nő kettőre a szegedi vezetés. 2-0.

Kiss Csaba ma nem lőtt gólt, de a szegedi győzelem így se volt kérdéses. Fotó: Karnok Csaba
Kiss Csaba ma nem lőtt gólt, de a szegedi győzelem így se volt kérdéses.

2. perc: Komlósi előzi meg Kincsest, miénk a labda. Kiss viszont elhagyja a játékszert a szélen, jöhet a Nagyvárad.

1. perc: Vindisch hozza el a labdát, a Szeged kezdheti a találkozót. Egyből fórban támadhatnak a fehérek, Somogyi lövi ki a hosszút. 1-0.

16.50: A nagy szél és hideg ellenére azért legalább annyian kilátoghattak az őjszegedi sportuszodába, mint tegnap, lehetnek úgy 150-200-an a nézők. A nap első mérkőzésén a Rijeka 9-7-re  (1-4, 3-3, 2-2, 1-0) diadalmaskodott egy megtáltosodott Montpellier ellen.

Az Euroliga első selejtezőköre C csoportjának nyitómeccsén simán átgázolt a Rijeka a Nagyváradon (15-7). Baksáék ugyancsak nagy fölénnyel (14-6) győzedelmeskedtek a francia Montpellier ellen.

A Nagyvárad az elmúlt évben is több meglepetést okozott, Kásás Zoltán vezetőedző elmondta, a franciák ellen mutatott játék nem lesz elég ellenük, hiszen a Nagyvárad az életéért fog küzdeni a Szeged ellen.

A további program, ma: Montpellier–Primorje Rijeka (15.30), Szeged Beton–Nagyvárad (17). Vasárnap: Nagyvárad–Montpellier (10.30), Szeged Beton–Primorje Rijeka (12).

• 1. better77 2010. szeptember 25. 17:35
    „150 néző? Azt a mindenit... Gratulálok! Ezek a játékosok többet érdemelnének ennél az ostoba, fajankó vezetésnél, amelyik a Pick-meccsel egyidőben rendezi a meccset. A férfi kosarasok edzőmeccsein minimum kétszer ennyien vannak.”

Alulmaradt a 2014-es magyar-horvát kézi Eb-pályázat

Nem kapta meg Magyarország és Horvátország a 2014-es férfi kézilabda Európa-bajnokság rendezési… Tovább olvasom