2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 13°C | 21°C Még több cikk.

Simán nyert az EnterNet Vásárhely

Közel egyhónapos szünet után folytatódott az NB I B csoportos kosárlabdabajnokság. A tabella harmadik helyén álló EnterNet Vásárhelyi KS a várakozásnak megfelelően hozta a kötelezőt, és gond nélkül legyőzte a Tiszaújvárost.
EnterNet Vásárhelyi KS–Tiszaújváros 88-61(26-13, 23-9, 19-19, 20-20)
Férfi kosárlabda NB I, B csoport. Hódtói Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Farkas J., Varga Z.
Kosársuli: BALATON 10/6, CZIBERE 26/18, Utasi 6, VAS 11/3, Diakite 14. Csere: DANI 9/3, Mócsai 4, Kukla 6/3, Csorba, Bere, Grezsa B. 2. Edző: Elek András.

Vas és Balaton 5-5 pontjával kezdődött a mérkőzés, de eleinte a vendégek is sorra válaszoltak. Utasi remek védekezése és labdaszerzései, valamint Czibere két triplája volt a fordulópont, ettől kezdve beindult a Kosársuli. Feltűnő volt, hogy Diakite nem boldogul: a center tőle szokatlanul sem pontot, sem lepattanót nem szerzett. A negyed végén három friss játékost becserélve tovább nőtt a vásárhelyi előny (26-13).

A második játékrész elején remekül védekezett a Vásárhely, öt perc alatt mindössze két kosarat kaptak. Kukla és Czibere támadásban jól teljesített, így gyorsan el is dőlt a mérkőzés: a 15. percben már 43-17 állt az eredményjelzőn. A Kosársuli sokat cserélve is jól védekezett, Diakite fantasztikus két zsákolásával és Vas két szép tempójával zárult a félidő (49-22).

A szünet után zónavédekezésre váltottak a vendégek, de tovább nőtt a vásárhelyi előny. A Tiszaújváros azonban nem adta föl, kihasználva a Kosársuli játékosainak gyorsan elszórt, kimaradt dobásait, és triplákkal büntetett. A negyed végén ugyan Dani kosaraival visszaállt a félidei 27 pontos előny, de a negyedik játékrész elején négy percig nem dobtak kosarat a hazaiak. 68-49-nél jókor jött az időkérés és a „sorcsere" – Czibere és Utasi kosaraival helyreállt a rend (78-52).

A végére Diakite is összekapta magát, három sikeres tempódobással és négy lepattanóval szépítette öt perc alatt statisztikáját. A 88-61-es végeredmény nem igazán tükrözte a két csapat közti különbséget, az EnterNet Vásárhely ezen az estén egy klasszissal jobb volt ellenfelénél.

Elek András edző: - Remek első félidőt láthattak a nézők, végre meglátszott védekezésünkön a sok gyakorlás, hiszen mindössze 22 pontot kaptunk. Nagy öröm számomra, hogy két fiatal irányítónk, Balaton és Dani jól fogta össze a csapatot. A legjobb Czibere volt, aki remekül védekezése mellett hat triplát is dobott.

Kilencgólos Beton-siker Zuglóban

A Szeged Beton férfi vízilabdacsapata a BVSC elleni sima, 15-6-os idegenbeli győzelmével folytatta… Tovább olvasom