2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Sokba kerülhet az elhullajtott pont ASA-HNKC-nak

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata tegnap a Derecskét látta vendégül, és az egyik pontot elrabolták a vendégek Vásárhelyről.
ASA-HNKC–DERECSKE 25–25 (11–15)
NB I-es nôi kézilabda-mérkôzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok,
700 nézô. Vezette: Nagy, Túróczy.
ASA-HNKC: Abramovics – Földes 1, NYIKOLAJENKO 6, Sipos 1,
Fülöp, WOLF 6, Koroknai 3 (1). Csere: VÖRÖS (kapus), Takács
3, Jenôfi 4, Jókai 1. Edzô: Rapatyi Tamás.
A Derecske gólszerzôi: Pádár 7, Kereki 5, Kocsik, Szabados, Kudor,
Gulyás 3–3. Sütô 1 (1). Kiállítások: 8, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 2⁄1, ill. 3⁄1. Az eredmény alakulása, 5. perc: 2–0,
11. p.: 6–4, 16. p.: 6–8, 20. p.: 7–11, 26. p.: 11–13, 28. p.: 11–15,
38. p: 16–15, 42. p.: 17–18, 49. p.: 21–20, 57. p.: 24–25.

A papírforma a hazaiak mellett szólt, hiszen az ASA-HNKC ősszel idegenben is legyőzte a Derecskét. Igaz, csak egyetlen góllal (28–27-re), de ezzel a tegnapi partin is mindenki kiegyezett volna.

A kék-sárgák kezdték jobban a találkozót, az 5. percben már két góllal vezettek, 2–0. A Derecske, mint ahogy az jósolható volt, nem adta meg könynyen magát, rendezte sorait, és egy – hazai szempontból – 0–4-es szériával 6–4-ről 6–8-ra fordított.

A különbséget a félidő hajrájára, illetve a szünetig négyre növelték Köstner Vilmos edző tanítványai, 11–15. A második félidőt remekül kezdte az ASA-HNKC: az első percekben szinte végig emberhátrányban
kézilabázó, hetest hibázó Derecske ellen a 38. percre fordított, 16–15. Óriási csata alakult ki a pályán, a Nagy, Túróczy bírókettős szorgalmasan osztogatta a két perceket, a csapatok minden labdáért, gólért megküzdöttek.

A végjátékra együtt érkeztek a gárdák, de az 57. percben Kocsikéknál volt az előny, 24–25. Az egyenlítés még sikerült, a győzelmet azonban már nem tudta kiharcolni az ASA-HNKC.

Az egyik pontot teljesen megérdemelten szerezte meg az újonc, de rutinos NB I-es játékosokat felvonultató vendégegyüttes. Már a negyedik „kötelező pontot" (korábban kettő a Kiskunhalas és egy a Vasas ellen) hullajtották el a vásárhelyiek.

Labdarúgás: makói ötös Békéscsabán

A héten valamennyi Csongrád megyei NB-s labdarúgócsapatunk játszott felkészülési találkozót.… Tovább olvasom