2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Szedeák: fordítás nagy hátrányból

A Naturtex- SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az NB I A csoport tizedik fordulójában 22 pontos hátrányból nyert 103–88-ra a Jászberény otthonában, így már a bajnoki tabella hetedik helyét foglalja el.
Jászberény–Naturtex-SZTE-Szedeák 88–103 (32–31, 30–15, 13–27, 13–30)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 10. forduló.
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, 500 néző. Vezette: Benczur, Farkas, Gorka.
Jászberény: Ware 10/3, HORVÁTH Á. 23/12, KERPEL-FRONIUS 19/6, CSEH 19/9, Dramicsanin 10/3. Csere: Szögi 4, Nárai 3/3, Mladenovics. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 16/12, Molnár A. 11, Kiss, CSIRICS 21/12, BALABAN 33. Csere: VÁGVÖLGYI 12/6, Kuntics 10/3, Révész, Mike, Meleg. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Megérte. Molnár András harcossága sikert eredményezett. Fotó: bb1.hu

A Jászberény ellen a Naturtex-SZTE-Szedeák az utóbbi időben mindig remek meccseket játszott, az előző szezonban például mindig nyertek is a szegediek. Így volt ez tavaly is Jászberényben, amikor több mint tízpontos hátrányból állt fel, most pedig megismételte ezt az idegenbeli feltámadást, méghozzá 22 pontos hátrányból.

Az első negyedben még nem látszott, hogy ekkora különbség lehet, de az már igen, hogy a védekezéssel nagy gondok vannak. Ekkor még vigaszt jelenthetett, hogy a hazaiak is ezzel küszködtek, az első tíz percben 63 pont esett, ami nem éppen mindennapos. Ezt a remek támadójátékot a Jászberény a második negyedben is hozta, a Szedeáknál viszont megállt a tudomány. A szegediek 16 pontos hátrányban vonultak szünetre. Ahogy a meccsen brillírozó tehetség, Vágvölgyi Ákos elárulta: a félidőben Lazics mester a védekezés intenzitását kritizálta. A hegyi beszéd hatott is, hiszen az óriási hátrány ellenére – amely 22 pontos is volt a 21. percben 68–46-nál – egyszer csak felpörögtek a srácok.

Ehhez több remek egyéni teljesítmény is hozzájárult, hiszen Balaban a mezőny legjobbjaként 33 pontot szerzett, Jereminov és Csirics pedig 4-4 triplát is. Így vitt véghez a Szedeák egy 19–0-s rohamot, és fordított. A lendület pedig az egész második félidőre megmaradt, így a nagy hátrányból nagy előny lett, a végén már csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a Szedeák 100. pontja. Csirics lévén meglett, ezzel együtt pedig az újabb sima jászberényi siker is. A feléledő Szedeák ezzel a sikerrel a hetedik helyre tornázta fel magát a férfi kosárlabda NB I A csoportban, szerdán pedig a sereghajtó ZTE-t fogadja. A találkozó megtekintése az Oberbank támogatásával ingyenes lesz.

Nikola Lazics: – Nagyon fontos győzelmet arattunk! Gyakorlatilag két meccset láttunk ma este, annyira más volt a két félidő. Mindenkinek gratulálok, kiemelve a fiatal Vágvölgyi Ákos remek szereplését.
További eredmények: MAFC–ZTE 94–65, Kaposvár– PVSK 76–73, Atomerőmű–Alba Fehérvár 74–68, Sopron– Szombathely 102–74, Nyíregyháza–Kecskemét 69–73.

Tisza Volán-Szegedi Vízmű: óriási munka

Újra nyert a szerb jégkorongligában a Tisza Volán-Szegedi Vízmű, amely Belgrádban a Crvena zvezda vendégeként győzött 4–3-ra. Tovább olvasom