2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Szedeák: Ivosev kevés volt...

Fordulatos meccset bukott el a férfi kosárlabda NB I A csoportjában a Naturtex-SZTE-Szedeák: a Debrecen otthonában hiába remekelt a 37 pontig jutó szegedi légiós, Tomiszlav Ivosev, a csatát 94–91-re a hazaiak nyerték.
Debrecen-Naturtex–SZTE-Szedeák 94–91 (21–29, 32–20, 16–22, 25–20)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 3. forduló. Debrecen, 300 néző. Vezette: Cziffra, Bognár T., Jakab.

Debrecen: INGRAM 32/12, BOROS G. 7/6, Kovács I. 9/9, SZABÓ M. 10, Izzo 6. Csere: Mondzinger 2, TAKÁCS D. 15, Kaluha 5/3, Tóth G. 8/6. Vezetőedző: Mika Turunen.

Szedeák: Drahos 11/9, Kiss Zs. 13/9, IVOSEV 37/12, Tanács 7/3, Dukics 17. Csere: Vida M. 2, Molnár M., Csorvási L. 4. Vezetőedző: Fodor Péter.

Tomiszlav Ivosev hamar megmutatta, miért is volt érdemes leigazolnia őt a Natutex-SZTE- Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapatának. A szerb bedobó első két bajnokiján 38 pontot dobott Fodor Péter csapatában, szombaton pedig egymaga 37-et szórt a Debrecen elleni idegenbeli összecsapáson. Hat sikeres közelije, négy jó triplája és 10 hibátlan büntetője volt a meccsen, emellett leszedett 12 lepattanót és szerzett három labdát – az internetes statisztika szerint 56 IBM-pontot gyűjtött, amely extraklasszis teljesítményre utal.

Dukics (feketében) 17 pontig jutott.  Fotó: Hajdú-bihari Napló/Molnár Péter
Dukics (feketében) 17 pontig jutott.
Fotó: Hajdú-bihari Napló/Molnár Péter

Más kérdés, hogy társai nem tudtak felnőni hozzá, és bár olykor Drahos és Dukics is jól játszott, a csapat végül kikapott a Debrecen ellen. Tipikus egylabdás meccs volt, szinte percenként adta át egymásnak a vezetést a két csapat, az utolsó negyednek például kétpontos vendégfórral vághattak neki. Egészen az utolsó percig nyílt volt a csata, köszönhetően a feljavuló szegedi tripláknak, de egy lépéssel mindig a hazaiak jártak előrébb. Aztán 92–89-es állásnál Kiss Zsolt dobhatott három büntetőt, de mivel a másodikat kihagyta, az ellentámadásból pedig a legjobb debreceni, Ingram kettőből kettőt vágott be a vonalról, az utolsó tizedmásodpercekben újabb tripla kellett volna a hosszabbításhoz.

A Szedeák azonban nem szerzett újabb kosarat, így hárompontos, 94–91-es vereséggel távozott Debrecenből. A hétvégén, vasárnap 18.30-tól a címvédő Szolnok érkezik az újszegedi sportcsarnokba – nem éppen a legkellemesebb ellenfél...

Fodor Péter: – Jó első negyed után a folytatásban rosszul védekeztünk, harminckét pontot kaptunk tíz perc alatt. Bár a nagyszünet után még vissza tudtuk fordítani a meccset, a döntő szituációkban mindig hibáztunk, így a Debrecen megérdemelten nyert.

További eredmények: Szolnok–Kaposvár 88–82, Atomerőmű–Falco 90–82, Albacomp–Sopron 93–61, Körmend–Pécs 95–60, Kecskemét–ZTE 87–50, Jászberény– Nyíregyháza 76–78.

Belgrádban győzte le a BL-címvédőt a Beton

A címvédő Partizan Beograd otthonában emberfeletti teljesítményt nyújtó Szeged Beton győzelemmel kezdte a férfi vízilabda BL-t. Tovább olvasom