2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Szedeák: jót tesz a siker a lelkeknek

Nagyot javult a Szedeák kosárlabdacsapatának játéka a hétvégi bajnokihoz képest, Ivosevék le is győzték 87–66-ra az Atomerőműt a magyar kupában, ám összesítésben így is a paksiak jutottak a nyolc közé.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű 87–66 (15–16, 24–19, 22–15, 26–16)
Férfi kosárlabda magyar kupa, nyolcaddöntő, visszavágó. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Györffy, Gál, Fodor.
Szedeák: Vida 10, LEVY 19/3, Nyilas 6, IVOSEV 16/6, TANÁCS 13/3. Csere: Drahos 11/9, CSORVÁSI 12/3, Kiss Zs., Varga D., Wirth Á. Vezetőedző: Fodor Péter.
Atomerőmű: KOVÁCS ÁK. 12/6, N. WlLLIAMS 17/6, Vojvoda 8/6, Kámán 10, Gardener. Csere: Morgen 8, Kerpel-Fronius, Kovács Ád., Tóth Á. 11. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Továbbjutott: az Atomerőmű 160–148-as összesítéssel.

Nagy izgalmakra nem, jó meccsre viszont lehetett számítani a Naturtex-SZTE-Szedeák és az Atomerőmű tegnapi összecsapásán. A magyarkupa-nyolcaddöntő visszavágójának 33 pontos hátránnyal vághatott neki a Szedeák, így Fodor Péter edző eredménykényszer nélkül kísérletezgethetett.

Szépen búcsúztak: Szedeák-Atomerőmű 87-66

Kezdett például Nyilas István, akinek visszatérése után minden játékperc fontos, hogy visszanyerje korábbi formáját, és több játéklehetőséget kapott Vida Máté és Csorvási Levente is. Éppen utóbbi volt az, aki a második negyedben elkezdte termelni a pontokat, így a Szedeák 2–11-es kezdés után 17–16-nál már vezetett, majd 37–29-is el elhúzott – Vojvoda triplája kellett a Paksnak ahhoz, hogy a szünetben csak négy pont legyen a különbség (39–35).

A második félidőben szép lassan növelte előnyét a Fodor-csapat, olyannyira, hogy 61–44-nél, majd a negyedik negyedben 78–56 is felsejlett a lehetetlen, a 33 pontos hátrány ledolgozása, ám ez végül nem sikerült. A 21 pontos siker így is remek eredménynek számít, és biztos, hogy a győzelem jót tesz majd a Szedeák-játékosok lelkének a gyengébb széria után.

Drahos Gáborék a hétvégén Szolnokra látogatnak, a címvédő otthonában szombaton 18 órától lépnek pályára.

Fodor Péter: – Amit elterveztünk, azt tökéletesen végrehajtottuk. Csak nyolc eladott labdánk volt, a védekezésünk hatékonyan működött, okosan és gyorsan támadtunk, nyertünk, és sok játékosomnak tudtam lehetőséget adni.

Vásárhely: első osztályú létesítmények - minőségi sport nélkül

Vásárhelyen a legtöbb sportághoz első osztályú, minden igényt kielégítő létesítmény található. Minőségi sport még sincs. Tovább olvasom