2018. 04. 20. péntek - Tivadar 12°C | 21°C Még több cikk.

Szedeák: nagyon fájó hazai vereség

Fontos meccsen kapott ki 81–78-ra a Debrecen ellen a Naturtex-SZTE-Szedeák. Az NB I A csoportos kosárlabdacsapatban hiába játszottak jól a légiósok, a pályára lépő öt magyar játékos mindössze 14 pontig jutott.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Debrecen 78–81 (22–12, 15–30, 20–18, 21–21)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 15. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Vígh, Kapitány, Gorka.
Szedeák: Drahos 2, LEVY 26/3, IVOSEV 29/15, Tanács 10/6, Dukics 9/3. Csere: Kiss Zs., Nyilas, Vida 2. Vezetőedző: Fodor Péter.
Debrecen: INGRAM 24/3, Boros 9/3, Perrin 11/6, Szabó M. 8, SCHACHTNER 24/6. Csere: Papp T. 3, Takács D. 2, Stretea. Vezetőedző: Raul Jimenez.
Kipontozódott: Tanács (38.).

Egy meccs, amely duplán számít – harangoztuk be a Naturtex-SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapatának Debrecen elleni bajnokiját. Ennek fényében a szegedi együttes veresége talán az eddigi legfájóbb kudarca a bajnokságban, lévén közvetlen rivális ellen, hazai pályán szenvedte el.

Nyilas István a Naturtex-SZTE-Szedeák kosárlabdázója: – Sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk, pedig nagyon készültünk rá. Jó volt újra a fiúk között lenni, most már legálisan is, nem csak edzéseken, besegítve a csapatnak. Örülök, hogy visszatérhettem, ám egész más lett volna, ha a lefújáskor a győzelmet is meg lehetett volna ünnepelni. Szerdán következik egy kupameccs az Atomerőmű ellen, ott az első meccsen összeszedett nagy hátrányunk miatt nem a továbbjutás, hanem a játékunk csiszolása, javítása lesz a cél.
Fordulatos meccs volt, az első negyed végén 22–12-re vezetett Fodor Péter együttese, majd 37–47-nél, a harmadik negyed elején már a vendégek vittek tíz ponttal. A negyedik negyedben teljesen nyílt lett a mérkőzés, 61–60-nál hosszú idő után megint a Szedeáknál volt az előny, és három perccel a vége előtt 74–69-re is Ivosevék vezettek – innen kapott ki a csapat 81–78-ra. Három ponttal, csakúgy, mint a két csapat őszi bajnokiján Debrecenben.

Azt azért tudni kell, hogy a Naturtex tartalékosan állt fel, Molnár Miklós térdsérülése miatt nem játszhatott, Jonathan Levy alig edzett a héten a háta miatt, és igaz volt ez Nebojsa Dukicsra is. Fodor Péter vezetőedző azonban nem erre fogta a vereséget.

– A két sérült légiósunkra, Levyre és Dukicsra sem lehetett panaszom, hozták azt a játékot, amely ilyen állapotban elvárható volt tőlük, Ivosev pedig megint vezéregyéniség volt. Tudomásul kell azonban venni, hogy egy közvetlen rivális ellen nem lehet 22 eladott labdával meccset nyerni, főleg úgy, hogy ezek nem is kikényszerített hibákból, hanem figyelmetlenségekből adódtak – mondta Fodor Péter.

Feltűnő volt, hogy a Szedeák magyar játékosai alig találtak be, egyedül a tíz pontig jutó Tanács Attila volt dicsérhető, Drahos Gábor és Vida Máté mindössze 2-2 pontot szerzett, Kiss Zsolt és a hosszú szünet után visszatérő, mindössze két percet játszó Nyilas István pedig pont nélkül maradt.

Kétszer vesztettük el: Szedeák–Debrecen 78-81. Fotó: Karnok Csaba (galéria)
– Nyilas Pistától nem lehetett várni, hogy csodát tesz, Kiss Zsolt és Drahos Gábor teljesítménye viszont jóval elmaradt a várttól. Többször kerültek olyan helyzetbe, hogy dobhattak volna, mégsem tették, pedig hangsúlyoztam, nem kell mérlegelni, az ilyen helyzetekben meg kell próbálkozniuk a dobással. Ezen a bizonytalanságon segített volna egy győzelem, amely most nem jött össze, és a következő két meccsünkön, az Atomerőmű elleni szerdai hazai kupameccsen, valamint a Szolnok elleni szombati bajnokin sem mi leszünk az esélyesek. Utána lesz egy kéthetes szünet a bajnokságban, akkor megpróbálunk megoldást találni a gondjainkra – tette hozzá Fodor Péter.

További eredmények: Falco–Paks 99–69, Kaposvár–Szolnoki Olaj 81–84, Sopron–Albacomp 75–72, Pécs–Körmend 60–80, Zalaegerszeg–Kecskemét 80–85, Nyíregyháza–Jászberény 112–106.

Megszorította a Tisza Volán-MTK a Dunaújvárost

Az OB II-es szegedi jégkorongcsapat, a Tisza Volán-MTK hazai környezetben meglepetésre készült a… Tovább olvasom