2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Szeged 2011: Az ígéret szép szó...

Meglepően simán, remek gólokat szerezve győzte le 4–0-ra a Szeged 2011 a Szolnokot a labdarúgó NB II Keleti csoportjának első tavaszi fordulójában.
Szeged 2011–Szolnoki MÁV 4–0 (2–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 16. forduló. Szeged, SZVSE-pálya, 500 néző. Vezette: Szőts (Medovarszki, Buzás).
Szeged 2011: Trepák 7 – Laczkó J. 7,5, Toca 6, Tóth I. 7, Radnai 6 – Ulviczki 7, Borbély 6 – Podonyi 6,5, Kis R. 7,5, Orosz 7,5 – Folmer 8. Edző: Futó Tamás.
Szolnoki MÁV: Tóth Z. – Urbán-Szabó, Mile, Szeleczki, Papp – Lengyel, Antal, Pintér, Rokszin – Szepessy, Kocsis. Edző: Romanek János.
Gólszerzők: Folmer a 23., Tóth I. a 36. (11-esből), Laczkó J. az 59., Orosz a 83. percben.
Csere: Urbán-Szabó helyett Mundi a 38., Kocsis h. Kállai a 61., Podonyi h. Gahwagi a 69., Antal helyett Kalmár a 76., Orosz h. Geiger a 89., Folmer h. Kulacsik a 90. percben.
Sárga lap:
Szeleczki a 36., Rokszin a 42., Mile a 61., Borbély a 74. percben.
Kiállítva: Szeleczki a 82. percben.

Szeged 2011-Szolnok: fiúk, akció, küzdelem, győzelem

Góltörténet

23. perc: egy beadás után a szolnokiak rosszul szabadítottak fel, a labda Folmer elé került, aki tíz méterről a kapuba lőtt, 1–0.
36. perc: egy indítás után Folmer megelőzte védőjét, aki elgáncsolta a szegedit – tizenegyes! Tóth Imre állt a labda mögé, és a léc alá lőtt, 2–0.
59. perc: Laczkó kapott labdát mélységből a 16-osnál, megelőzte védőjét, és a kifutó Tóth hasa alatt 7 méterről a hálóba lőtt, 3–0.
83. perc: Folmer szerzett labdát 25 méterre a kaputól, Szeleczki szabálytalankodott vele szemben, amiért megkapta második sárga lapját, és mehetett zuhanyozni.
A szabadrúgás mögé Orosz állt oda, aki a kapufa segítségével a bal felsőbe csavart, 4–0.

– Támadó felfogásban szeretnénk játszani, ezt gyakoroltuk. Azt megígérhetem, hogy minden egyes meccsen a három pont megszerzése a célunk, és az, hogy minél kevesebb gólt kapjunk – mondta még a szombati szurkolói ankéton Futó Tamás, a Szeged 2011 vezetőezője.

A Szolnok elleni, egyébként hála a sok erőfeszítésnek, játékra alkalmas pályán megrendezett találkozón a szakember minden egyes szava valóra vált, és ha a csapat ilyen játékkal folytatja a szereplését, valóban nem elérhetetlen számára a 4–10. hely első fele.

Futó Tamás: – Kijött a lépés, szép gólokat rúgtunk, a védelmünk pedig nem ingott meg. Azért jó ez a siker, mert a játékosaim látják, megéri dolgozni, a befektetett munka megtérül.

További eredmények: Kazincbarcika–Dunakanyar-Vác 0–2, Eger–Orosháza 3–0, Cegléd-Nyíregyháza 1–4, DVSC-DEAC–Mezőköveesd 2-0, Honvéd II.–Balmazújváros 0–1.

Csoportgyőztes a Beton!

Az A-Híd Szeged Beton férfi pólócsapata a Partizan Beograd 9–8-as legyőzésével csoportgyőztesként jutott a Bajnokok Ligájában a nyolc közé. Tovább olvasom