2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Szeged KKSE: büszke a csonka csapat

A Szeged KKSE női kézilabdacsapata az NB I 14. fordulójában a BL-győztes Győr vendége volt. A kisalföldiek otthonában 31–19 kapott ki Marosán György együttese, amely a második félidőben 10 emberrel játszott. A különbség meglepően kicsi, a mesternek pedig volt oka az örömre.
Győr–Szeged KKSE 31–19 (16–9)

Női kézilabda NB I, 14. forduló. Győr, Audi Aréna, 1700 néző. Vezette: Buza, Cseszregi.
Győr: Herr – KNEDLIKOVA 4, SEN 5, Kovacsics 3, Planéta 2, MILANOVIC 10, Bognár-Bódi 1. Csere: Wéninger (kapus), Tamires 1, Müller, Korsós 1, Lakatos 1, Szepesi 1, Boczkó-Hornyák 2. Vezetőedző: Ambros Martin.
Szeged KKSE: Dobó – Szabó 4, SELMECI 2, ARON 7, Albert 1, Zsilák, Gulyás 2. Csere: Futaki (kapus), KISS 2, Csoknyai 1, Hárs. Vezetőedző: Marosán György.
Hétméteres: 3/2, ill. 2/2.
Kiálltás: –, ill. 2 perc.

Ha olyan lett volna a Győr–Szeged KKSE női NB I-es kézilabda bajnoki eredménye, mint mondjuk a ferencvárosi látogatásnál, akkor talán az lett volna a cím, hogy „Szegény csapatot még az ág is húzza". Történt ugyanis, hogy az egyébként is foghíjas, 12 fős szegedi keret egyik kulcsjátékosa, Barján Bianka tegnap belázasodott, így el sem tudott utazni a BL-győztes otthonába. Aztán az első félidőben Csoknyai Nóra megsérült, a térde állapotáról pedig csak ma lehet majd pontos diagnózist kapni. A második félidőre tehát a sereghajtó nyolc mezőnyjátékossal állt fel a világ legjobb csapata otthonában.

Ehhez képest nem a papírforma jött be, azaz nem a 30 gólos különbség volt a kérdéses, hanem a közte tíz megtartása. Ez nem sikerült, de a csonka csapat így is nagyon boldog lehet az eredménnyel. A mutatott játékkal is, hiszen a húsz éven aluli tehetségek, mint például a hét gólig jutó Aron Andrea vagy Kiss Klaudia a legjobbak közé tartoztak, pedig eddig csak epizódszerepeket kaptak.

A második félidőben nyolc mezőnyjátékosa volt az SZKKSE-nek. Gulyás Vanda és társai most kitettek magukért. Fotó: Mészáros Mátyás (Galéria)

Szabó Edina, az eddigi vezér és 2014 legjobb szegedi női játékosa ugyan négy gólt szerzett, de messze nem olyan formát mutatott, mint eddig. A meccs után Marosán György vezetőedző ennek is örülhetett, hiszen úgy van vele: inkább most essen túl egy rossz meccsen, vasárnap az MTK ellen ugyanis mindenkinek a legjobbját kell mutatnia.

Marosán György: – Végre mindent viszontláttam abból, amit az edzéseken gyakoroltunk. A fiatalok belelendültek, éreztem rajtuk, hogy nem félnek semmitől. Voltak nagyon biztató momentumaink. Büszke vagyok a lányokra, hogy ilyen körülmények között ilyen eredményt értek el.

További eredmények: Siófok–FTC 28–38, Mosonmagyarvár–Érd 29–32, Debrecen–Dunaújváros 32–38, MTK–Békéscsaba 34–27, Fehérvár–Vác 17–13.

Kisteleki trió nyert az Acsi-kupán

A balástyai sportcsarnokban 10. alkalommal rendezték az egykori neves pedagógus és sportoló, Pigniczky János emlékére a lábtenisz Acsi-kupát. Tovább olvasom