2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 12°C | 27°C Még több cikk.

Szegedi TE: odalett az első hely

A férfi teke Szuperliga alapszakaszbeli utolsó, 18. fordulójában a Szegedi TE hazai pályán 5:3-ra kikapott a Zalaegerszegtől, így a második helyen végzett, szombaton pedig a harmadik Szolnok ellen kezdi az elődöntőt Újszegeden.
– Kikapunk! – Tíz dobással, azaz körülbelül három-négy perccel a mérkőzés előtt Karsai László azt közölte velünk hangosan, amit lélekben már kezdtünk elfogadni. Azaz a férfi teke Szuperliga alapszakaszának utolsó, 18. fordulójában a Szegedi TE hazai pályán 5:3-ra kikapott a Zalaegerszegtől. Erre mondják, a meccsen elég egyszer vezetni: a végén, amikor befejeződik. A ZTK ehhez tartotta magát.

Pedig olyan jól indult. Az első pár parádézott, mindössze egyetlen szettet engedett át a zalaiaknak, 2–0. A középső duókban is láttunk parádét, ám csak hatvan dobásnyit, azt pedig Karsaitól, 3–1. Volt még negyvenkilenc fa előny, azaz ha Kiss Norbert és Földesi (képünkön) veszít is, legalább ezt a különbséget tartani kellett volna. Nem is nyertek, meg az előny is elfogyott, sőt a zalaiak tizenhárommal többet dobtak, így aztán megesett az, ami nagyon régen: a Szeged kikapott saját otthonában, így második lett az alapszakaszban.

Fotó: DM/DV
Fotó: DM/DV

A bajnokság az elődöntővel folytatódik, szombaton a harmadik Szolnok érkezik Újszegedre, ám ha a papírforma alapján a szegediek továbbmennek, idegenben kezdhetik a finálét a másik ág győztesével, a negyedik Ózd ellen előreláthatólag szintén túljutó éllovas Zalaegerszeggel. Ha az őszi bajnoki eredményt nézzük (Zalaegerszeg–Szeged 2:6), ez még akár jót is jelenthet. Megnehezítették saját dolgukat ugyan Kakukék, ám a német futballcsapatok például ebben a bonyolult helyzetben kezdenek el játszani.

A párharcok

Férfi teke Szuperliga, 18. forduló: Szegedi TE–Zalaegerszeg 3:5 (3622–3635)

Megye I: ásotthalmi remeklés

Az Arany Ászok labdarúgó megyei I. osztály hétvégi fordulójában hat hazai siker mellett egy- egy… Tovább olvasom