2016. 10. 01. szombat - Malvin 11°C | 24°C

Szentesen a harmadik negyed mindenről döntött

A női vízilabda OB I-ben az otthon játszó Hungerit MetalCom-Szentes ismét az egriek tudtára adta, hogy ne nagyon álmodozzanak a bronzéremről.
A presztízsen kívül más jelentőséggel, téttel nem bíró mérkőzés a harmadik negyed közepéig volt csak izgalmas. Addig nagyon igyekeztek az egriek, ezt többek között az is mutatta, hogy még 2–1-re, majd 4–3-ra is vezettek. A mezőny legeredményesebbje, a végül három találatig jutott Szabó Xénia emberelőnyös gólja (4–4) után viszont beindult a szentesiek gépezete. Felpörgették a játékot, néhány perc alatt elhúztak 8–4-re, mintegy jelezvén a hevesieknek, jobban teszik, ha nem kergetnek hiú ábrándokat, hiszen bármit is csinálnak, képtelenek lesznek pontot szerezni. A jobbik csapat, a Hungerit MetalCom győzelméhez nem férhetett kétség.

Dr. Tóth Gyula: – A harmadik negyed nagyon tetszett, abban a periódusban remekül játszott a csapat. Különben sokszor hoztunk rossz döntéseket, számtalan helyzetet elpuskáztunk.

A másik mérkőzésen: Dunaújvárosi Főiskola–Domino-Honvéd 10–8.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Hungerit MetalCom-Szentes–Eger 8–5 (2–2, 1–1, 4–1, 1–1)

Vodafone női vízilabda OB I, középszakasz, felsőház, 3. forduló.
Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Petik, Németh A.

Szentes: JANKOVICS – Győri 1, Hevesi 1, SZABÓ X. 3, Dalmády Sz., Ipacs, Kotova. Csere: Kertes, Dalmády P. 1, Pengő, Kövér-Kiss, ÁRKOSY 2, Tiszai.
Edző: dr. Tóth Gyula.

Eger: Serfőző – ANTAL 2, Ziakova 1, Bene, Kling, Fekete, JANCSÓ.
Csere: Balla, Szeredi 1, Pócsi 1, Jenes, Rudinszky, Veréb.

Befűtött a Szeged a Kazanynak

A remeklő Szeged Beton a férfi vízilabda LEN-kupa elődöntőjének első, kazanyi mérkőzésén… Tovább olvasom