2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

Szétszórt játékkal: PVSK-Szeged Beton 8-13

Ha nem is a megszokott jó teljesítménnyel, de magabiztosan, 13-8-ra győzött a Szeged Beton csapata a Pécs vendégeként a Vodafone férfi vízilabda OB I 8. fordulójában.
PVSK - Szeged Beton 8-13 (3-3, 0-3, 3-4, 2-3)

Vodafone férfi vízilabda OB I 8. forduló
Pécs, Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, 200 néző. Vezette: Vojvoda István, Horváth Csaba.

Pécs: Bisztritsányi - De Blasio, Tóth, Scholefield 1, Hangody Gy. 3, Naganuma 1, Bóbis 2. Csere: Soós, Hegedűs, Krizsán, Vári 1, Müller, Lukács. Edző: Petik Attila.

Szeged: Baksa - Kiss 1, Juhász 1, Komlósi 1, Molnár 3, Török, Somogyi 3. Csere: Kayes 1, Varga, Vindisch, Busila 2, Younger 1, Palotás. Edző: Kásás Zoltán.

Emberelőny: 6/3 ill. 11/7.

Ötméteres: - ill. 1/1.

Kipontozódott: Kiss (30. perc)

Kásás Zoltán: Rengeteg hibával játszottunk, de ennek az okát nem értem. Szétszórtan játszottunk, és a nyolc kapott gól is sok.

Petik Attila: Több hibával játszottunk, mint amit egy ilyen meccsen megengedhetünk magunknak. Gratulálok a Szegednek.

4. negyed

8. perc:
Török lövését védi Bisztritsányi, de marad itt a labda. Újabb szegedi fór, Somogyi lő iszonyatos gólt. Ő is háromgólos. 8-13.

7. perc:
Kiss Csaba pontozódik ki, fórban a Pécs. Hangody be is lövi harmadik gólját. 8-12.

6. perc: Kontra a hazaiaknál, majd előny a szegedieknél, de Molnár a pécsi kapusba vágja a labdát.

5. perc: Előnyben a Pécs, időt kérnek a hazaiak. Bóbis középről, de Baksa magabiztosan hárít. Molnár harcol ki ötméterest, Kiss kegyetlen. 7-12.

4. perc:
Bóbis üti be a labdát Baksa kapujába. Mindenki kérdően néz. 7-11.

3. perc:
Naganuma lelkes, Baksa ellen azonban ez kevés. Előnyben a Beton, Kásás Zoltán kérne időt, de Komlósi addigra már be is lövi. A bírók csak az uszoda zúgására veszik észre. Újra támadhat a Beton, Molnár találata már ér. 6-11.

2. perc: Hegedűs küzd a kapu előtt, de Baksa szerzi meg a labdát.

1. perc: Vindisch szerzi meg a labdát, de Naganuma hozza el Komlósi elől. Megindul a Pécs, de Kiss szerzi vissza a játékszert.

3. negyed (3-4)

8. perc:
Ez már több mint vicc, Vindisch lövését se látják bent... Busila íveli fel a labdát, ez a vége.

7. perc: Bisztritcsányiban akad el Molnár lövése. Bóbis középről, a kapufáról vágodik be a labda. Ilyet?! 6-10. Előnyben a Szeged, Younger lő, a bírók szerint nincs bent...

6. perc: Újabb rossz pécsi támadás, majd egy rossz szegedi. Naganuma indul meg a szélen, végig is viszi, a gól is az övé. 5-10.

5. perc:
Nem sokra ment a Pécs az időkéréssel, gyorsan megszerzi a Beton a labdát, majd Somogyi a második gólját. 4-10.

4. perc:
Somogyi és Younger szerez labdát, majd Juhász beadása után Molnár szerzi második gólját. Időt kér a PVSK. 4-9.

3. perc:
Komlósinak is megvan a gólja, ráadásul fórból. Újra néggyel megy a Beton. 4-8.

2. perc: Somogyi viszont nem ront, 3-7. Hangody György sem, előnyből szépít. 4-7.

1. perc:
Újra Töröké a labda, jöhet a Szeged. Jöhetne, de nem. Lukács marad fent, egyedül szemben Baksával, de nincs gól. Baksa szenzációs. Ismét.

2. negyed (0-3)

8. perc:
Bent is van a fór, Younger a gólszerző. 3-6. Kiss szerez labdát egy rossz beadás után, még felérhet a Beton. Kayes küzd a labdáért, de mire megvan, addigra vége, a félidőben marad a háromgólos szegedi vezetés.

7. perc: Varga ajda be Molnárnak, de a húzás csak a kapu tetejére megy. Marad nálunk a labda, ráadásul előnyben támadhatunk.

6. perc: Újabb fór marad ki, jöhetnek a pécsiek. Hangody György marad egyedül, erőből lövi fejbe Baksát.

5. perc: Komlósi próbálkozik, de a hazai hálóőrnek ez gyerekjáték. Soós próbálja átejteni Baksát távolról, de a kapu tetején landol a labda.

4. perc: Újabb szegedi előny, de Juhász gólja már nem előnyben születik. Kettővel vezet a Beton. 3-5.

3. perc:
Fórban támad a Beton, nem is sokáig, mert Busila gyorsan gólra váltja a lehetőséget. 3-4.

2. perc:
Török lövi el a blokk fölött a labdát, de Bisztricsányi odaért a rövidre.

1. perc: Ismét Török hozza el a labdát, Younger adja be centerbe, de Molnár kezéről hárman sodorják le. Szerencsére a hazai támadás se eredményesebb.

1. negyed (3-3)

8. perc:
Kiss védekezik jól, jöhetne a Szeged, de kontrát fújnak a bírók. Vári úgy 8 méterről talál be. 2-2. Nem sokáig örülhet a Pécs az egálnak, Kayes centerből ejti át a pécsi kapust. 2-3. Kettős emberelőnyben a hazai gárda, Hangody György egyenlít. 3-3. Younger lövi rá messziről, de ez a vége.

7. perc: Ha Baksa nem lenne, nem 1-1 állna az eredményjelzőn. Megtört a jég, Busila előnyből lövi ki a bal alsót. 1-2.

6. perc:
Előnyben a Pécs, de Soós lövését üti ki Baksa, Kayes hozza el a labdát. Újabb rossz szegedi támadás...

5. perc: Megindul a Szeged, Juhász atja be szélről, Molnár emelkedik ki középen, megvan az egyenlítés. 1-1.

4. perc:
Szegedi labdaszerzést követően előnyben a Beton, de Somogyi keresztlabdája hosszú, nem megy érte senki, csak a pécsiek.

3. perc: Újabb szegedi támadás marad ki, eddig nem vagyunk bóveszélyesek Bisztritcsányi kapujára. Hangody teszteli Baksát, de jelentjük, a szegedi kapus a helyén van. Juhász Zsolt próbálja bevenni a pécsi kaput, de nem jön össze.

2. perc: Bisztritcsányi jött ki jól a kapujából, majd a gyors indítás után Bóbis lövését kell védenie Baksának. Scholefield lő szerencsés centergólt, nem volt csúnya, de jogos Baksa mérge, hiszen ketten is vigyáztak rá. Vagyis kellett volna. 1-0.

1. perc: Török Béla hozza el a labdát Hangody György elől, de nem jut messzire az első támadás. Szerencsére a hazai sem, újra a Beton jöhet.

Az Euroliga-forduló után a hétvégén bajnokit játszik a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata. Kásás Zoltán együttese Pécsre utazik, és bár toronymagas esélyese a mindössze egy győzelemmel álló mecsekaljaiak elleni meccsnek, mivel korábban többször is megszenvedtek ellenük, komolyan kell venniük az összecsapást. Molnár Tamásék építhetnek a Herceg Noviban mutatott játékra, és az is feldobhatja a csapatot, hogy vállműtétje után visszatért Lehmann István, aki elkezdte az úszóedzéseket.

• 1. csizmadialaszlo 2010. december 04. 20:05
    „Ez kipipálva. :-) Jövő héten köll az erő, no meg a koncentráltság. Hajrá!”

Sulc 17-esével: Pick Szeged-Minszk 37-34 (20-18)

Rendkívül feszült hangulatú mérkőzésen Fero Sulc extra klasszis játékával, végül 37-34-re bedarálta a Pick Szeged a Dinamo Minszket. Tovább olvasom