2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged-Vasas 91-62

Sima meccsen, meddő fölénnyel nyert a Szeviép-Szeged a Vasas ellen pénteken a Hepp-kupa elődöntőjében: Fürészék 91-62-es győzelemmel jutottak a döntőbe.

Szeviép-Szeged–Vasas 91–62 (22–11, 25–19, 28–20, 16–12)
Női kosárlabda Hepp-kupa, elődöntő. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kiss, Kovács.
Szeviép: NÉMETH 15/6, FÜRÉSZ 14, Vincze 4, RUSSAI 22/6, Horváth Zs. 12/3. Csere: Kmézics 2, Laczi 15/3, Lengyel 3/3, Kováts 4/3, Tóth, Vér. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Vasas: Szondy 5, Czank 6, LAKLÓTH 17/9, SOMOGYI 13/3, Bagi 8. Csere: Velkey 3, Kovalcsik, Győr 1, Mansaré 5, Bajnóczi 4. Vezetőedző: Diósd Deák Éva.

IV. negyed (91-62)

Tóth Cecília száll be a Szegedbe. Németh Bernadett és Russai eredményes 79-50. Laczi veszi észre az egyedül álldogáló Russait, nem marad el a kosár 81-50. Gála a vége, Németh sokadik triplája jó 83-52. Laczi Edit újabb kosarával 85-52. Jönnek a fiatalok, Kováts Anna, Kmézics Dia és Vér Viktória a pályán. Nem semmi bemutatkozás: Kováts rögtön bevág egy hármast 88-52. Vincze szép egyéni akció után szerzi a 90. hazai pontot. Sima meccsen nyert a Szeviép 91-62.  A döntőt szombat este 6 órától rendezik a BSE és a Szeged között.

III. negyed (75-50)

Bagi Edit talál be, majd kap személyit 47-32. Beindultak a csapatok, Russai, Somogyi, Czank, majd Fürész eredményes, sőt, Laczi egyéni akciójából még tovább nő a hazai előny 53-36. Laklóth triplájára Russai és Horváth válaszol 57-39. Fürész pontjával közeledik a húszpontos differencia 59-40. Kováts Anna először a pályán. Russai szép tirplájával meg is van a közte húsz 64-44. Megint Russai, megint egy hármas 67-44. Horváth Zsuzsa is távolról eredményes, nagyon mennek ma a triplák 74-47. Velkey pontozódik ki Fürészről a negyed legvégén, aki büntetőjével zárja a játékrészt 75-50.

Russai egy éve a bajnokságban 117 pontot szórt a Vasasnak.
Russai egy éve a bajnokságban 17 pontot szórt a Vasasnak, és pénteken is nagy napja volt.

II. negyed (47-30)

Laklóth szerzi az első kosarat a játékrészben 22-14. Megint Laklóth szorgoskodik, ezzel már szoros 22-18. Russai szerzi első pontjait 24-18. Somogyi, majd ismét Russai eredményes 26-22. Fürész szép passzát Horváth váltja pontokra 30-22. Németh triplájával 35-24. Fürész remek dobása hullik a gyűrűbe, a büntetőt is bedobja 38-25. Laczi triplájában sincs hiba 41-25. Elhúz a szeviép, Horváth kosarával 15 fölött a különbség 43-27. Az utolsó percben Németh gondolt egy nagyot, és bevágta a triplát, ez a félidő 47-30. A hazaiaknál Németh 11, a vendégeknél Laklóth 12 pontjával a legeredményesebb.

I. negyed (22-11)

Fürész Emőke kosarával indul a találkozó, Horváth Zsuzsa duplázza meg az előnyt 4-0. Németh egy duplával tér vissza a Szeviépbe 6-3. Jobbára kimaradnak a vendégkísérletek, Vincze ezzel szemben pontos 9-5. Kmézics és Laczi érkezik, Fürész nőveli az előnyt 13-5. Kmézics kosarával és Laczi büntetőivel először tíz pont a különbség 17-7. Kovalcsik esik össze fájdalmas arccal, a Vasas négyesét ölben viszik le a pályáról. Velkey hozza közelebb a Vasast 19-11. A negyed végére Lengyel triplája tesz pontot 22-11.

Szeviép-Szeged-Vasas 91-62. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

17.58: - Azért hívtuk életre ez a sorozatot, hogy a magyar játékosok számára újabb versenyzési lehetőséget biztosítsunk, és látva, hogy az Euroliga-résztvevő együttesek is komolyan vették a sorozatot, azt gondolom, érdemes volt azt megszervezni - mondta Sterbenz Tamás, az MKOSZ főtitkára.

17.55: - Örülünk, hogy Szeged rendezheti meg az első Hepp-kupa döntőjét - fogalmazott Domokos Mihály, a Szeviép ügyvezetője, aki elmondta, különös kapocs köti össze őt és a névadó Hepp Ferencet, hiszen mindketten Békésen születtek.

17.50: jó hír, hogy mind a négy szegedi (Vincze, Németh, Lengyel, Laczi) felépült betegségéből, így ott lehetnek a pályán a Vasas ellen.

17.15: kisebb meglepetéssel ért véget a Hepp-kupa első elődöntője: a nagyobb nevű, ám légiósai mellett legjobb magyar játékosait is pihentető, juniorokkal felálló Pécs 84-62-es vereséget szenvedett a BSE ellen. A fővárosiaknál Szabó 21, a pécsieknél Balla 13 pontjával volt a legeredményesebb.

A francia Tarbes ellen, az első fordulóban dobta csapata első, szerdán, a Moszkva elleni meccs 23. percében pedig az ötszázadik Euroliga-pontját: Fürész Emőke, a Szeviép-Szeged kapitánya két emlékezetes triplájával (is) beírta magát csapata történelemkönyvébe.

– Nem igazán foglalkozom a statisztikákkal, sokkal jobban érdekel, hogy a csapat hogyan teljesít egy-egy találkozón – mondta kérdésünkre az egykori válogatott. – A lefújás óta fülig ér a szám, hatalmas öröm, hogy tartalékosan is ilyen játékot tudtunk produkálni a Szpartak ellen, még akkor is, ha 19 pontos, 58–77-es vereséget szenvedtünk. A tervezett részsikereinket elértük, 75 pont körül kaptunk, és egy negyedet meg is tudtunk nyerni, ami mindenképpen örömteli. A vendégek edzője, Pokey Chatman is mondott néhány jó szót a lefújás után, ami még akkor is nagy dolog, ha esetleg csak udvariaskodott a kiváló amerikai szakember – fogalmazott.

Fürész a Szpartak ellen klasszis teljesítményt nyújtott. Fotó: Schmidt Andrea
Fürész a Szpartak ellen klasszis teljesítményt nyújtott.

Bencze Tamás csapata nem pihenhet sokáig, ma 18 órától az újszegedi sportcsarnokban már a Hepp-kupa négyes döntőjében szerepelnek a Vasas-Csata elleni elődöntőben (15.45-től a másik ágon BSE–Pécs meccset rendeznek, minden összecsapásra ingyenes a belépés). A magyar kosárlabda legendás alakja, Hepp Ferenc sportvezető, pszichológus, testnevelő tanár születésének 100. évfordulója alkalmából első alkalommal kiírt sorozatban a csapatok kizárólag magyar játékosaikkal vehetnek részt.

Nem lazsált

Fürész Emőke a Szeviép eddigi nyolc Euroliga-meccséből hat találkozón lépett pályára. A csapatkapitány egyik találkozón sem lazsált, átlagosan 32 percet töltött a parketten, 11,2 pontot dobott, három lepattanót szedett, és 3,5 gólpasszt adott. Legjobb meccse vitathatatlanul a szerdai összecsapás volt, ahol meg sem állt 16 pontig.

– A légiósaink nélkül és a betegségek miatt nem lesz egyszerű dolgunk, a Vasasban például hemzsegnek az utánpótlás-válogatott fiatalok, akik alaposan megnehezíthetik számunkra az összecsapást. Nem kesergünk túlzottan, minden nehézség ellenére megpróbáljuk megnyerni a kupát – mondta Fürész, aki mellett a betegséggel bajlódó négyesből (Lengyel Dalma, Laczi Edit, Vincze Viktória, Németh Bernadett) valószínűleg többen is ott lehetnek majd a pályán.

A Szeged három győzelemmel (88–54 Kiskunfélegyházán, 83–51 a Szolnok ellen, 67–61 Szekszárdon) és egy vereséggel (72–73 hazai pályán a BSE ellen) jutott be a svájci rendszerű torna legjobb négy csapata közé, ahol – ha minden a papírforma szerint alakul – szombaton 18 órától már a Pécs ellen idei első, de reméljük, nem az utolsó döntőbeli sikeréért léphet pályára.