2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 8°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged: erre a sikerre megérte várni

Történelmi sikert aratott a Szeviép-Szeged az Euroligában: Bencze Tamás csapata fantasztikus játékkal 82–66-ra verte hazai pályán a Tarbes-ot.
Alig hittünk a szemünknek. Vaida Sipaviciute kosarával már a harmadik percben 12–0-ra vezetett a Szeviép-Szeged a Tarbes ellen, míg az Euroliga D csoportjában rendezett összecsapáson a 11. percre már 31–9 állt az eredményjelzőn. A hazaiaknak minden sikerült a pályán, a dobások kintről és bentről is szinte a gyűrű érintése nélkül landoltak a hálóban, míg a franciák nem tudtak mit kezdeni a Szeviép remek védekezésével, többször dobásig sem jutottak, így kétség sem férhetett a szegediek győzelméhez, akik sporttörténelmet írva első sikerüket aratták az elitligában.

– Sokat dolgoztunk ezért a sikerért, a mai találkozón minden összejött. Nagyon készültünk a meccs elejére, nem akartunk abba a hibába esni, mint korábban. Csapatként szerepeltünk jól, a következő feladat a Sopron elleni szombati bajnoki megnyerése – mondta Bencze Tamás vezetőedző.

Hatalmas az öröm. A Szeviép játékosai és Bencze Tamás vezetőedző megdolgozott a Tarbes elleni sikerért. Fotó: Schmidt Andrea

– Ez a győzelem egy újabb mérföldkő a klubunk életében, bízom benne, hogy a továbbiakban is hasonlóan jó eredményeket érünk el – fogalmazott Donkó Orsolya, a Szeviép klubigazgatója.

– Nem számítottunk ilyen mérkőzésre, ám a remek kezdés után olyan önbizalmat kaptunk, hogy nem lehetett megállítani a csapatot – értékelt Németh Bernadett, a Szeviép egyik legjobbja.

További eredmények: C csoport: Kassa–Sopron 75– 58. D csoport: Brno–Szpartak Moszkva 65–82.

Szegeden járt a WADA

A Doppingellenes Világszervezet, azaz a WADA is Szegeden járt a tegnapi Euroliga-meccs kapcsán. A keménységéről ismert szervezet a találkozó előtt minden körülményt rendben talált a csarnokban, a mérkőzés után pedig két játékostól, a hazaiaktól kisorsolt Vincze Viktóriától és az amerikai Houstontól kértek vizeletmintát, amelynek eredményét csak később hozzák majd nyilvánosságra.

Szeviép–Tarbes (francia) 82–66 (24-9, 22-14, 18-24, 18-19)
Női kosárlabda Euroliga, D csoport. Szeged, 1000 néző. Vezette: Vinasi (román), Csekov (bolgár), Tomic (horvát).
Szeviép: Ciglar 7/3, NÉMETH 8/6, FÜRÉSZ 12/6, ZSERZSERUNOVA 10, SIPAVICIUTE 16. Csere: Horváth Zs. 8, LACZI 14/9, Vincze 2, Russai 5/3, Tóth C. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Tarbes: Lepron 3/3, ELDEBRINK 21/6, Breitreiner 2, HOUSTON 11, Yacoubou 2. Csere: ARRONDO 14/12, Sacko 6, El Gargati 4, Jannault, Castets 3/3. Vezetőedző: Francois Gomez.

• 2. nbence86 2009. december 03. 18:33
    „Gyönyörű, és már nagyon megérdemelt eredmény!
    A kép viszont nem a legjobb szögből készült, a háttérbe igazán kerülhetett volna olyan szektor is, ami nem tök üres :(”
  • 1. favágó 2009. december 03. 09:12