2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Szeviép Szeged: fáradtak voltak

A Sopron elleni meccs hosszabbításával a lábában a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata 76–67-es vereséget szenvedett a Ferencváros ellen a női kosárlabda NB I A csoportjában.
Szeviép-Szeged-FTC 67–76 (27–22, 13–19, 15–16, 12–19)
Női kosárlabda NB I, 7. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Márton L., Maár.

Szeviép: NÉMETH 13/9, LACZI 18, Rasheed 5/3, Fejes 11, Keller 2. Csere: Farkasinszki 8, Laklóth 7/3, Lengyel, Roglics 3. Edző: Bencze Tamás.

FTC: DARIDA 15/3, Ruják 12/3, SZLIMÁK 18/6, HEGEDŰS R. 20/3, Russai 7. Csere: Reiner, Kováts N., Varda, Fülöp 4. Edző: Farkas Sándor.

Kipontozódott: Fejes (37. p.).

– Bár elveszítettünk egy meccset, nem áll meg az élet, sok olyan tanulsággal lettünk gazdagabbak, amelyek a későbbiekben a hasznunkra válhatnak – mondta Bencze Tamás, a Szeviép-Szeged edzője az FTC elleni kilencpontos, 76–67-es vereség után.

Igaz, hogy a Fradi újonc a bajnokságban, ám keretét rutinos játékosok alkotják. – A zöld-fehérek kezdősorából mindenki évtizednyi élvonalbeli rutinnal rendelkezik, és bár nem gyorsak, rendkívül tapasztaltak. Negyven percen keresztül letámadták a lábában a szerdai, Sopron elleni hosszabbításos sikerrel pályára lépő csapatom kulcsembereit, akik előbb fizikálisan fáradtak el, majd a figyelmük is lankadt, sok rossz megoldásuk volt – fogalmazott az edző.

Farkasinszki Orsolya (fehérben) nehéz perceket élt át az exszegedi Russai Petra (14) szorításában a Fradi ellen.  Fotó: Karnok Csaba
Farkasinszki Orsolya (fehérben) nehéz perceket élt át az exszegedi Russai Petra (14) szorításában a Fradi ellen. Fotó: Karnok Csaba

Az élet nem áll meg a csapatnál, szerdán 18 órától már az idén nagy célokra hajtó Győr vendégei lesznek Némethék.

– Folyamatosan dolgozunk, hiszen meg kell találnunk azokat a cserejátékosokat, akiket felépítve egyre sokoldalúbbak lehetünk védekezésben és támadásban is. Ebben a segítségünkre lehet a szerb Iva Roglics is, akinek voltak jó megmozdulásai a meccsen, és ha már nem csak pár napja lesz velünk, még hasznosabb eleme lehet az együttesnek – tette hozzá az edző.

További eredmények: BSE–Pécs 2010 61–109, ZTE– BEAC-Újbuda 69–54, SEAT Lami Véd Győr–Cegléd 95–48, Szolnoki NKK–Baja 75–71.

• 3. justitia.jnos 2010. október 19. 08:57
    „"kosarfanszeged" Miről ír Ön?.és milyen Szeviépről ?”
  • 2. kosarfanszeged 2010. október 18. 23:28
    „Kedves Russai Papa! (justitia.jnos)
    Még nem tűnt fel Önnek,hogy csak saját magának írogat? Vagy éppen az zavarja,hogy senkit sem érdekel a "problémája" ?
    Miért nem annak örül inkább,hogy a lánya elkerült Szegedről és végre játszik? Sőt még jól is!
    Mindenesetre név nélkül vagdalkozni nem túl nehéz és még etikátlan is...
    A fáradtsáról meg csak annyit,hogy ha 3 naponként 40 percet kéne játszania lehet,hogy Ön is fáradt lenne! Persze ez nem felmntés a lányoknak de azért én szurkolok Nekik és talán még sok győzelem van ebben a Csapatben! Hajrá Szeviép Szeged!!!”
  • 1. justitia.jnos 2010. október 18. 15:28
    „"Fáradtak voltak!!!?" Szeged elég messze van Győrtől most milyen fáradtak lesznek!!”

Jó kis mérkőzés volt a Szeged–Szegvár

Jó kis mérkőzést játszott egymással a férfi tekecsapat szuperliga hatodik fordulójában a Szegedi TE… Tovább olvasom