2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Szoros küzdelemben kapott ki a Szentes

Szentes - A Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata hazai környezetben nyerni szeretett volna a Debrecen ellen.
A bizakodást igazolta, hogy a hajdúságiak anyagi okok miatt megváltak Alex Giorgettitől és Milos Korolijától, de azért még így is maradt elég klasszis Gyöngyösi András edző keretében. Ennek megfelelően a mérkőzést a vendégek kezdték jobban, az 5. percben már 2–0-ra vezettek.

Szerencsére a Debrecent nem engedte el négy góllal a Kurca-parti gárda, mint tette azt a Honvéddal a szerdai bajnokin: a második negyedben Tóth Zoltán és Pellei Frank révén sikerült az egyenlítés (2–2), de a nagyszünetre mégis a rivális mehetett minimális előnnyel. Fordulás után folytatódott a „fogócska", a hajdúságiak ismét megléptek 2 egységnyivel, ezt Hegedűs Bence és Bálint Gergő egalizálta, 4–4.

De, hogy a sorminta megmaradjon, Halekék ismét beköszöntek kétszer az egyébként jól védő Horváth Tamás kapujába (4–6), és ezt követően már nem sikerült egyenlíteni, állandósult az egy-két gólos különbség, a végére egy maradt, 8–9. A hazaiak ezen a találkozón is rengeteg kapufát lőttek, és ígéretes ziccereket hagytak ki.

Szentesi VK–Debrecen 8–9 (0–2, 2–1, 3–3, 3–3)

Vodafone férfi vízilabda OB I., alapszakasz, 14. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Mucskai, Németh András.

Szentesi VK: HORVÁTH T. – TÓTH Z. 2., Tóth P. 1, Nagy M., REGŐS 2, Németh D., Bálint G. 1. Csere: Hegedüs B. 1, Pellei F. 1, Józsa, Werner R., Szabó L., Szabó Z.. Edző: Lukács Dénes.

Debrecen: B. MITROVICS – Letica 1, Süveges 1, Varga T., MISICS 2, Vindisch 1, Kállay 1. Csere: Palotás, Somlai, HALEK 3. Edző: Gyöngyösi András.

Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 10/3.
Kipontozódott: Süveges (22. perc), Németh (27. perc), Bálint G. (31. perc). Kiállítva, végleg cserével: Letica (20. perc).

Lukács Dénes, a Szentesi VK vezetőedzője: – A vereség ellenére büszke vagyok csapatomra, egyenrangú ellenfele, partnere volt a Debrecennek. Úgy láttam, már közelítünk a legjobbak szintjéhez, mezőnyjátékban, fizikumban ezúttal sem maradtunk alul. Fiataljainknak azonban még nehéz volt a délszláv válogatottak ellen játszani.

Teke: sima 8:0

A férfi tekecsapat Szuperliga idei első, öszességében a 12. fordulójában az éllovas és címvédő Szegedi TE a Kaposvárt fogadta. Tovább olvasom