2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

SZTE-Szedeák: Kettős győzelem

Az SZTE-Szedeák NB I B csoportos férfi kosárlabdacsapata a középházi rájátszás 1. fordulójában kettős győzelemmel búcsúztatta a Kozármisleny együttesét.
Bonifert Domonkos legénysége a 11 pontos (87-76) idegenbeli sikert követően, a szegedi visszavágón Simándi Árpád, Nagy András és Nyilas István nélkül 87-80-ra nyert.

SZTE-Szedeák-Kozármisleny 87-80 (19-15, 20-18, 18-22, 30-25)
Újszegedi Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Reisz, Kovács N.

SZTE-Szedeák: REZÁK 30/9, PUSZTA 13, Fülöp, KOVÁCS A. 22/6, Kukla 6. Csere: Varga D. 4, Trényi 10, Magyar, Tóth V., Mészáros, Blahó 2. Edző: Bonifert Domonkos.

Továbbjutott: az SZTE-Szedeák kettős győzelemmel, 174-156-os összesítéssel.

Bonifert Domonkos: - Gyengébb játékkal bravúros a győzelem, jó teljesítménnyel bárki képes rá… A mai mérkőzésen sokat hibáztunk, és nem igazán tudtuk pótolni a hiányzó kreatív játékosainkat, Simándit, Nyilast, Nagy Andrást. Örömteli viszont Rezák Tamás és Puszta Dávid remek játéka. Megyünk tovább, szeretnénk megnyerni a középházi rájátszást.

A bajnokság a következő hétvégén szünetel, a playoff második fordulóját április 25-én és május 2-án rendezik. Az SZTE-Szedeák a Sárvár-Óbudai Kaszások párharc győztesével mérkőzik. Amennyiben a Sárvár lép tovább, az első mérkőzés helyszíne az újszegedi sportcsarnok lesz, amennyiben a Kaszások, az első meccset a fővárosban játsszák.
A Sárvár és az Óbudai Kaszások április 17-én és április 21-én mérkőzik egymással.

A fiatalok is kitettek magukért

Az SZTE-Szedeák U20-as együttese a bajnoki negyeddöntőben 32 ponttal győzött a fővárosi PEKOSI ellen.

SZTE-Szedeák-PEKOSI 111-79 (33-18, 25-25, 21-12, 32-24)
A szegediek legjobb dobói: Somlyai 21/9, Szabad 19/15, Puszta 19/3, Széll 16/6, Mészáros 10.

Nyolcadszor bajnok a GabonaTransz

A GabonaTransz Szeged férfi tekecsapata 5-3-ra nyert Kunfehértón a Szuperliga utolsó előtti… Tovább olvasom