Tapasztalatnak jó: Érd-SZKKSE 39-17

Az SZKKSE révén 19 év után először szerepelt szegedi kézilabdacsapat a női NB I-ben, az érdi találkozón megtapasztalták a lányok, milyen az élvonal tempója.

Érd-Szeged KKSE 39-17 (17-9)
Női kézilabda NB I, 1. forduló. Érd, Érd Aréna, 500 néző. Vezeti: Kékes Cs., Kékes P.
Érd: Janurik -  Krpezs 6, Schatzl 6, Kisfaludy 4, Kovács 4, Triscsuk 5, Pálos-Bognár. Csere: Gridnyeva (kapus), Takács 3, Szekeres 2, Klivinyi 6, Bognár, Signate, Mester 1, Kostiukova 1, Nick 1. Vezetőedző: Szabó Edina.
Szeged KKSE: Futaki - Tóth, Barján 1, Gulyás, Zsilák, Selmeci 1, Csubela 5.  Csere: Dobó (kapus), Dajka 2, Misztrics 3, Szabó 1, Lehmann-Dobó, Albert 1, Hárs 2, Aron 1, Karsai. Vezetőedző: Marosán György.
Hétméteres: 1/1, ill. 1/0.
Kiállítás: 2, ill. 12 perc.

Marosán György: - Azt mondtam a lányoknak, hogy mosolyogjanak. Nincs miért szégyenkezniük, sokan közülük még sosem játszottak kétméteres védők ellen, ezt a tempót is szoknunk kell. Az első húsz perc mindenképp biztató volt, utána csak néhány buta hiba miatt nem lett szoros a félidő.

Jegyek mától kaphatók a Fradi elleni meccsre
A Szeged KKSE szombaton 18 órától a Ferencváros együttesét fogadja az újszegedi sportcsarnokban, a jegyértékesítés pedig ma 14 órától elkezdődik a csarnok jegypénztárában, amely minden nap 19.30-ig tart. A jegyek 1000 forintért kaphatók, a 6 éven aluliak pedig ingyen tekinthetik meg a mérkőzést.

60. perc: Nick is megszerzi a maga gólját, a Szeged KKSE 39-17-es érdi vereséggel mutatkozik be az NB I-ben.

59. perc: Takács betalál, a 40 gólra hajt az Érd. 38-17

58. perc: Selmeci egy elég durva szabálytalanság után ülhet le a kispadra. Hars Adélra nem figyelnek, a szélső könnyedén szépít. 37-17

57. perc: Mindkét oldalon egy védést láthatunk, majd egy szegedi labdaeladást.

55. perc: Szegedi időkérés után Selmecit blokkolják. Kostiukova is eredményes. 37-16

54. perc: Lehmann-Dobó kiállítása után Mester is feliratkozik a góllövő listára. 36-16

52. perc: Szekeres és Takács fél percen belül rohan át a szegedi védelmen. 34-16

51. perc: Aron megszerzi első élvonalbeli gólját. 32-16

50. perc: Dajka másodszor talál be. 32-15

49. perc: Most már hatnál... 32-14

47. perc: Klivinyi is ötnél jár. 31-14

46. perc: Sajnos Csubelát kiállítják.

45. perc: Kicsit kienged az Érd, egymás után kétszer adják el a labdát, majd egy kapufa miatt sóhajtóznak az érdi drukkerek.

44. perc: Schatzl betalál, Csubela lövését viszont blokkolják. 30-14

43. perc: Csubelán sem múlik semmi. 29-14

42. perc: Klivinyi majd Kovács is egy remek csuklómozdulattal szomorítja a négy lelkes szegedi szurkolót, akik dobolnak tovább, rajtuk semmi sem múlik. 29-14

41. perc: Albert egy szépen végigvitt támadásnál érkezik, lendületből, szép gólt szerez. 27-13

40. perc: Schatzl ötödször talál be. 27-12. Barján hétméteresét a büntetőte beálló Gridnyeva hárítja.

39. perc: Eredményes volt a taktikai értekezlet, Hárs betalál. Sajnos Kovács is, újra. 26-12

38. perc: Marosán György időt kér, a lehető legjobbkor. Nehéz perceken van túl csapata, kellett egy kis lelkesítés.

37. perc: Szimpla emberhátrányban is betalál Csubela. Kovács válaszol. 25-11

36. perc: Schatzl átlövése sikeres. 23-10. Triscsuké is. 24-10

35. perc: Albert beáll, majd őt is kiállítják. Kettős emberhátrányban a Szeged KKSE.

34. perc: Schatzl gyönyörű ejtése védhetetlen, Barján pedig kiáll két percre. 22-10

33. perc: Csubela után gyorsan Triscsuk is betalál. 21-10

32. perc: Krpezs olyan cselt mutat be, amelyre csak klasszisok képesek. Ő az. 20-9

31. perc: Kovács Anna eredményes, Gulyás mellé lő. 18-9

30. perc: Kisfaludy is lerohanásból szerez gólt, harmadszor eredményes. 17-9

28. perc: Klivinyi, majd Triscsuk is betalál, utóbbi góljánál Selmeci két perces kiállítást kap. 16-9

27. perc: Selmeci farag a különbségből, majd Szabó is. 14-9

26. perc: Nem állt össze a szegedi védelem, a középen tátongó űrt Triscsuk használta ki. 14-7

25. perc: Krpezs ötödször. Ezúttal lerohanás után. 13-7

23. perc: Schatzl lövésére is van válasz, Misztricsre nincs érdi ellenszer. 12-7

22. perc: Fortuna most a szegediekkel van, Futaki a gólvonalon pattogó labdát szerzi meg.

21. perc: Klivinyi góljára Csubela válaszol. A szegedi légiós lövése védhetetlen volt. 11-6

20. perc: Krpezs pedig tartja jó formáját, negyedszer eredményes a meccs harmadánál. Valamit ki kellene találni ellene. 10-5

19. perc: Misztrics beindult... 9-5

18. perc: a másik szegedi légiós, Misztrics is megmutatja, hogy miért igazolták.

17. perc: Kisfaludy erőszakossága gólt ér, majd Klivinyik is feltöri a szegedi falat. 9-3

16. perc: Most Kovács villan. Dajka pedig válaszol. 7-3

15. perc: Krpezs egy szegedi falról lecsorgó labdát estében szed össze, majd érdekes mozdulattal szerez gólt. 6-2

14. perc: Krpezs az első duplázó. 5-2

13. perc: A védelmek most kimagaslóan jók mindkét oldalon, lövési helyzetig sem jutnak a csapatok. Most ige, de Futaki szerencsére hárít.

10. perc: Eladjuk a labdát, aztán visszaszerezzük. Kemény a csata, de Barján bírja a gyűrődést az érdi falban. 8 perces gólcsendet tör meg vendég részről. 4-2

8. perc: Takács növeli a hazaiak előnyét egy szép betörés után. 4-1

7. perc: Szegedi labdaszerzés, de Futaki sajnos hosszan indítja Tóth Orsolyát.

6. perc: Szegedi időkérés után Janurik és Futaki is bemutat egy-egy védést. Aztán ismételnek a hálóőrök.

4. perc: Kisfaludy is a szélről talál be, ez a pont könnyen sebezhetőnek tűnik a szegedi védelemben. 3-1

3. perc: A világ egyik legjobb jobbszélsője, Krpezs villan. 2-1

2. perc: Triscsuk egyenlít. 1-1

1. perc: Gólt kap a Szeged, de érvénytelenítik a Kékes-testvérek. Csubela pedig megszerzi a vezetést! 0-1

17.55: A hazai csapat bemutatásán is túl vagyunk. Ugyan nincs telt ház, de remek a hangulat.

17.52: Marosán György olyan tűzzel tartott taktikai értekezletet, mintha bajnoki döntőt játszana a csapat. Remélhetőleg a lányok is ilyen lelkesen játszanak majd, akkor nem lehet baj.

17.50: A lányok bemelegítettek, a szegediek már pacsiztak egymással. Egéász úton remek volt a hangulat, a busszal utazó csapat pihenőjében egy kis játszótéri móka is belefért.

17.35: Sajnos egy rossz hírről kell beszámolnunk: Marija Lojpur ezen a mérkőzésen még nem játszhat a Szeged KKSE színeiben, ugyanis - a szegedi klub folyamatos megkeresései ellenére - a szerepléséhez szükséges papírok továbbra sem érkeztek meg a szerb szövetségtől.

17.25: Üdvözöljük olvasóinkat az Érd Arénából. A Szeged KKSE ugyan idegenben szerepel, ráadásul az utánpótlás csapat 41-25-re kikapott, már másfél órával a kezdés előtt szegedi hangulat uralkodott a csarnokban. Három szegedi drukker ugyanis dobbal és zászlóval érkezve torka szakadtából szurkolt a jövő reménységeinek, zúgott a "Hajrá, Szeged!"

Korábban:

19 év. Ennyi idő telt el azóta, hogy a Szegedi ESK révén a város utoljára adott csapatot a női kézilabda NB I-nek. Csongrád megyei szinten „csak" 4 éve tart az ínséges időszak, hiszen 2010-ben még a Hódmezővásárhelynek lehetett szurkolni, a 2006/2007-es szezonban pedig két együttes is képviselte a régiót, hiszen a Makó is az élvonalban szerepelt.

Most újra eljött az idő, hogy a világ egyik legjobb bajnokságában szurkoljunk, és a MOL-Pick Szeged mellett újabb együttes kézilabdázóit láthassuk klasszisok ellen játszani. Ez most a Szeged KKSE esetében különösen igaz, hiszen az első három fordulóban az előző két bajnokság első három helyezettjével kell megküzdenie.

Az első nagy falat az Érd lesz. A nyáron két világbajnoki ezüstérmessel erősítő együttes olyan gyors karriert futott be az NB I-ben, ami a Szeged KKSE számára is motiváló lehet. 2010-ben olyan simán jutott fel, mint még soha egyetlen csapat – 1048 lőtt gól az NB I/B-ben! –, első szezonjában kilencedik, majd negyedik lett, a harmadik élvonalbeli idényében pedig már bronzéremnek örülhetett.

Marosán György csapata bajnoki premierre készül. Fotó: Frank Yvette

– Példakép számunkra az Érd, de ettől függetlenül is nagy nap lesz a mai. Történelmi pillanatot élhetünk át a pályára lépésünkkel, amit természetesen nem feltett kézzel teszünk. A mentalitásunktól ez messze állna, de az erőviszonyokkal tisztában vagyunk. Legfőbb célunk a tapasztalatszerzés lehet, ehhez pedig minden adott, hiszen a keret minden tagja egészséges – nyilatkozta Marosán György vezetőedző.

A mester minden alkalommal elégedetten nyilatkozott a felkészülési időszakról, és most is leszögezte: a bajnoki rajt napján pontosan olyan a csapata, amilyennek azt nyár elején tervezte.

– Sokan féltenek minket, hogy a sztárcsapatok ellen kezdünk, de mi ezt a sorsolást pozitívan fogadtuk. Az Érd, a Ferencváros és a Győr elleni találkozók tökéletesek arra, hogy megszokjuk az élvonal ritmusát, ezzel pedig felpörögjünk az utána következő két nagyon fontos bajnokira – tekintett előre a tréner, aki a szurkolóktól a nehéz rajt miatt is türelmet kér, de bevallása szerint neki is türelmesnek kell lennie a játékosaival, hiszen egy speciális védekezést próbál velük megvalósítani, amelynek a negyedik fordulóra kell igazán összeállnia.

Szedeák: íme a hazai program

A Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A-csoportos férfi kosárlabdacsapata október 11-én Sopronban vívja első bajnokiját az idényben Tovább olvasom