2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Tíz SZUE-s érem az úszó országos bajnokságon

Eger - Egerben rendezték, szokatlan időpontban keddtől péntekig – az olimpiai kvalifikáció lezárása miatt – az országos ifjúsági úszóbajnokságot.
A SZUE 3 fős minicsapata, az egylet legsikeresebb ifi ob-szereplését produkálta.

Gellért Gábor és Máté Zsolt tanítványai a gyorsúszószámokat uralták, minden szám eredményhirdetésekor állt szegedi lány a dobogón. Sibalin Flóra 1500 méteres gyorsúszásban diadalmaskodott és állt a dobogó legfelső fokára 16:53,37 perces idejével, ebben a számban továbbra is az európai junior ranglista első helyén áll. 800 méter gyorson ezüstérmet szerzett új egyéni csúccsal: 8:45,12, 400 méter gyorson szintén egy második hely és újabb egyéni csúcs (4:21,36), és végül 200 gyorson is – ami Flórának már minitáv – bronzérmet szerzett. Flóra július 4. és 8. között a belga Antwerpenben rendezendő ifjúsági Európa-bajnokságon 800 és 1500 méteres gyorsúszásban indul a magyar válogatott tagjaként.

Sibalin Flóra (balról), Novoszáth Melinda és Tamás - remekül szerepeltek. Fotó: SZUE

Novoszáth Melinda serdülőkorúként az ifik között is tarolt, 50 méteres gyorsúszásban (26,60), 100 méteren új országos csúccsal – Risztov Éva 13 éves szakállas rekordját átadva a múltnak – 0:57:59 perccel, majd 200 méteres gyorsúszásban a 2011. évi serdülő Európa-bajnokság aranyérmesét, a budapesti Kiss Nikolettát megelőzve 2:03,68 perces idővel lett aranyérmes. 400 méteren bronzérmet szerzett (4:23,69), majd 800 méter gyorson is felállhatott a dobogó harmadik fokára (8:59,21). Sokoldalúságát bizonyítva pedig még 400 méteres vegyes úszásban is ezüstérmet szerzett (4:56,85).

A minicsapat harmadik tagja Novoszáth Tamás – Melinda bátyja – a nála 3 évvel idősebbek bajnokságán 400 vegyes úszásban, 800 és 1500 méteres gyorsúszásban is döntőbe jutott, és összesen 4 egyéni csúcsot úszva szerzett egy 6. és két 7. helyezést.

Összesen 10 érmet szerezve a 45 csapatból az 5. helyen végzett a csapat az egyesületi pontversenyben.

A SZUE úszóira több fontos megmérettetés vár a következő hetekben. Olasz Anna – az egylet junior Eb-bronzérmese – jövő hét végén a portugáliai Setubálban rendezendő olimpiai kvalifikációs világkupán küzd meg Risztov Évával és a világ legjobb hosszútávúszóival az olimpiai indulási jogért. Az első tíz helyezett között kell végezniük – 51 ország versenyzői vesznek részt a versenyen –, hogy indulhassanak az olimpián, de ott nemzetenként csak egy versenyző indulhat 10 kilométeres nyílt vízi úszásban, így Éva és Anna közül aki előrébb végez, az versenyezhet Londonban.

Kovács Ferenc: Egy irányba húzni a szekeret

Az egykori szövetségi kapitány legutóbb A szegedi labdarúgás díszpolgára elismerés átvétele miatt járt a városban, ekkor kérdeztük egykori klubjáról, a válogatottról, az Eb-ről. Tovább olvasom