2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 0°C | 11°C Még több cikk.

Tízpercnyi csoda: Fenerbahce-Szeviép 98-78

A második negyedben remeklő Szeviép-Szeged húszpontos vereséget szenvedett a Fenerbahce elleni Euroliga-meccsen.

Fenerbahce (török)–Szeviép 98–78 (31–17, 13–24, 27–8, 27–29)
Női kosárlabda Euroliga, D csoport. Isztambul, 1300 néző. Vezette: Papadimitriu (görög), Adamovic (bosnyák), Manolov (bolgár).
Fenerbahce: Vardarli 12/3, POWELL 19/15, Taylor 12, YILMAZ 22, Sutton-Brown 14. Csere: TUNCLUER 15/3, Nevlin 4, Tanacan, Dalgalar. Vezetőedző: Haydar Kemal Ates.
Szeviép: Ciglar 5/3, NÉMETH 13/9, FÜRÉSZ 19/15, Zserzserunova 11/3, SIPAVICIUTE 25. Csere: Laczi, Horváth Zs. 2, Russai 3/3, Vincze, Lengyel. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Bencze Tamás: – Ellentétes negyedeket játszottunk, a harmadik játékrészben pedig gyermeteg hibákat vétettünk. Ennek ellenére többször vissza tudtunk jönni a meccsbe, ám ilyen egyenlőtlen játékvezetői felfogás mellett idegenben nem volt esélyünk.

Haydar Kemal Ates: – Örülök a győzelmünknek, csapatom a legjobbját hozta. A sikerrel jó esélyünk van a nyolcaddöntőbeli pályaelőnyre.

IV. negyed (98-78)

10. perc: szezegdi részről Ciglar és Fürész kosarai zárják a meccset, 20 ponttal kapott ki a Szeviép Isztambulban 98-78.

9. perc: ezek az ő percei 93-73.

8. perc: Sipaviciute jól játszik, már 23 pontos 93-71.

7. perc: a horvát légiós, Ciglar triplája csak a különbség tartására elég 88-67.

6. perc: Sipaviciute 19. pontjánál jár 83-64.

5. perc: Németh Betti duplájával 81-59.

4. perc: Tuncluer, Sipaviciute, Vardarli 80-57.

2. perc: csetepaté alakul ki a parketten, Penny Taylor és Fürész Emőke csap össze.

1. perc: Fürész és Horváth. Így indult a második negyed is 73-53.

III. negyed (71-49)

10. perc: Powell és Németh eredményes 71-49. Zserzserunova kipontozódott, ez a játékrész vége.

9. perc: Yilmaz... 67-46.

8. perc: Bencze Tamás újabb időkéréssel próbál rendet tenni a fejekben 65-46.

7. perc: Yilmaz és Tuncluer 65-46.

6. perc: sajnálatos hullámvölgyben a Szeged, 60-46.

5. perc: Taylor és Sipaviciute 56-46.

4. perc: mindkét oldalon sok a hiba, kosár nincs.

3. perc: kisebb szegedi rövidzárlat, Vardarli és Sutton-Brawn kosarával ellépnek a hazaiak. Bencze Tamás időt kér 54-44.

2. perc: Németh Betti hármasa hibátlan 48-44.

1. perc: Sutton-Browné az félidő első kosara 46-41.

Remekül állja a sarat a Szeviép-Szeged Isztambulban, a második negyedben remeklő együttes mindössze három pontos hátrányban vonult a félidőre. A hazaiaknál a négypontos Nevlin súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett, hordágyon vitték ki a pályáról.

II. negyed (44-41)

10. perc: csodás szegedi percek: Sipaviciute egy pontra hozza fel a Szeviépet 42-41. Időt is kér a Fener. Yilmaz két büntetője jó, ez a félidő 44-41.

9. perc: zárkózik a Szeged: Zserzserunova, Sipaviciute, majd Fürész kosara egymás után landol a török gyűrűben 42-39.

8. perc: Németh, majd Sutton-Brown 42-33.

hlchl
Az első félidőben a 13 pontig jutó Sipaviciute volt a legeredményesebb szegedi.

7. perc: azért nem elégedett a törökök mestere sem, időd kér a Fener.

5. perc: Sipaviciuténak jó percei vannak, kár, hogy minden szegedi kosarára jön válasz 40-31.

4. perc: megint a litván, a hazaiaknál Nevlin pontos 37-29.

3. perc: Sipaviciute hatodik pontját dobja 35-27.

2. perc: jól cserélt Bencze Tamás: Russai is triplával kezd 35-25.

1. perc: Fürész hármasa és Horváth Zsuzsi kosara kozmetikázza az eredményt 31-22.

I. negyed (31-17)

10. perc: Yilmaz és a csereként beálló Tuncluer talál be 29-17. Vardarli zárja a negyedet, eddig megállíthatatlan a Fener 31-17.

9. perc: csak panaszkodni kellett! Sipaviciute és Zserzserunova is betalál 23-16.

8. perc: sok a kimaradt szegedi kísérlet, tovább nő a különbség 23-12.

7. perc: Zserzserunova és Penny Taylor talál be, utóbbi hat pontnál jár 21-12.

6. perc: Németh Betti hármasa remek, Ciglaré pontatlan  16-10.

5. perc: az amerikai Sutton-Brown kosarával hét pontos a hazai előny 14-7.

4. perc: Yilmaz kosara után Bencze Tamás kér időt 12-7.

3. perc: megint egy szegedi dupla, Sipaviciute eredményes, Vardarli triplája is jó. Nem sokat hibáznak a hazaiak 10-7.

2. perc: Zserzserunova ismét vezetést szerez, ám nem sokáig: a világbajnok Taylor négy büntetőt is értékesít 7-5.

1. perc: Fürész triplájával indul a találkozó, Powell egyből felel rá 3-3.

Egészen Ázsiáig utazott a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata, a Fenerbahce elleni, idegenbeli Euroliga-meccsnek otthont adó isztambuli csarnok ugyanis a város Boszporuszon túli részén található.

Törökországig sima útja volt a csapatnak, a világváros Isztambulban azonban már akadtak gondok a forgalommal: a repülőtértől a szállodáig például gyakorlatilag folyamatos dugóban döcögtek a lányok, akiknek nem volt egyszerű eljutniuk a tegnap esti edzésre sem.

A tréningen egyébként mindenki részt vett, egyedüli aggodalomra Fürész Emőke kisebb sérülése ad okot. A Szeviép csapatkapitányának még az elutazás előtt kezdett szúrni a térde, a vizsgálatok során porcsérülést állapítottak meg nála. Emő – mentalitását ismerve nem is lehetett kétséges – ennek ellenére vállalja a játékot a Fenerbahce ellen.

A nehézkes utazás és az időeltolódás miatt Bencze Tamás vezetőedző úgy döntött, kihagyják a ma délelőtti foglalkozást, ehelyett a szállodában taktikai megbeszéléssel készülnek a magyar idő szerint 17 órától kezdődő El-találkozóra.

A világbajnok ausztrál, Penny Taylor és Olena Zserzserunova (13) Szegeden nagyot csatázott a palánk alatt.  Fotó: Schmidt Andrea
A világbajnok ausztrál, Penny Taylor és Olena Zserzserunova (13) Szegeden nagyot csatázott a palánk alatt. Fotó: Schmidt Andrea

A meccsen egyébként telt ház várható, köszönhetően a Fenerbahce viszonylag kicsi, 1500 férőhelyes csarnokának (amely a helyi labdarúgócsapat gigantikus stadionjának közelében található), valamint a fanatikus török drukkereknek, akik hazai pályán legtöbbször győzelembe hajszolják kedvenceiket.

Így volt ez a jelenleg futó Euroliga-szezonban is, hiszen a Fener a Gdyniát (75–67) és a Brnót (86–70) is legyőzte, egyedül a Szpartak Moszkvától szenvedett vereséget (74–88). Mivel a hazai győzelmek mellett három idegenbeli sikerük is van, a törököket már továbbjutottak a csoportból, ám a legjobb tizenhat közötti kiemelések miatt a Szeviép elleni siker is fontos lehet a számukra.

Persze ehhez a Szegednek is lesz egy-két szava...