2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 24°C | 33°C Még több cikk.

Top 10: gyönyörű nyári emlékek

Világbajnoki cím, ezüstérmek az Európa-bajnokságokról, vb-bronzok – csodás eredményeket értek el a megyei sportolók augusztusban. Összeállításunkban hét sportág sikerei kaptak helyet.
Több világeseményen is remekeltek augusztusban a megyei sportolók: top 10-es összeállításunkba többek között a vízilabda, a sportlövészet, a búvárúszás és a fekvenyomás is bekerült. Ráadásul a kajak-kenu-világbajnokságon szintén születtek remek eredmények, ám a finálék már a következő havi sikerek között szerepelnek majd.

1. Decker Ádám, Nagy Viktor, Szivós Márton

Harmadik világbajnoki címét gyűjtötte be a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely a barcelonai torna döntőjében 8–7-re nyert Montenegró ellen. A sikerben kulcsszerepet játszott az A-Híd Szeged három játékosa, Decker Ádám, Nagy Viktor és Szivós Márton.

Az A-Híd Szeged világbajnok pólósai: Decker Ádám, Nagy Viktor és Szivós Márton. Fotó: Frank Yvette
Az A-Híd Szeged világbajnok pólósai: Decker Ádám, Nagy Viktor és Szivós Márton.
Fotó: Frank Yvette

2. Kanyó Dénes

Bronzérmet szerzett a kazanyi búvárúszó- világbajnokságon Kanyó Dénes, a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub versenyzője. Kanyó 400 méter felszíni úszásban állhatott dobogóra.

3. Miskolczi Kitti

A férfiak aranyérme mellett a női vízilabda-válogatott is dobogóra állhatott a barcelonai vb-n, miután a bronzmérkőzésen 10–8-ra legyőzte az oroszokat. Az érem megszerzésében tevékeny részt vállalt a szentesi Miskolczi Kitti.

4. Sike József

Ezüstérmet nyert a szegedi Sike József a futócéllövő-Európa-bajnokságon. A sportoló a 40 vegyes csapatversenyében állhatott dobogóra Tasi Tamással és Boros Lászlóval.

5. Kovács Eszter

A magyar fekvenyomók három érmet szereztek a szlovákiai Senecben rendezett Eb-n. A szegedi DEO versenyzője, Kovács Eszter 57 kilogrammban második lett.

6. Vágó Fanny

A női labdarúgó BL selejtezőjében az MTK mindhárom mérkőzését megnyerte, így bejutott a legjobb 32 közé. A szegedi nevelésű Vágó Fanny jókora részt vállalt a sikerből, háromszor volt eredményes.

7. Birkás Balázs, Fekete Martin

Az EDF DÉMÁSZ-Szeged két kajakosa, Birkás Balázs és Fekete Martin aranyérmet szerzett a kanadai ifjúsági vb-n. Birkás K1 200 méteren, Fekete a négyes tagjaként 1000 méteren lett első.

8. Szóláth Szebasztián, Hegedűs Ákos

Szóláth Szebasztián arany-, Hegedűs Ákos ezüstérmet szerzett a wakeboard ob nyílt kategóriájában a Hódmezővásárhely melletti SunCity Szabadidő és Vízisport Központban.

9. Megyei labdarúgó-válogatott

Csongrád megye labdarúgó-válogatottja megnyerte a régiós kupát, miután a nyíregyházi négyes döntőben a fináléban Bertók Gábor góljával legyőzte Szabolcs-Szatmár-Bereg megyét.

10. Tiszavirág-kupa

Remek rendezés mellett öt nemzet ifjúsági vízilabda-válogatottja csatázott az I. Tiszavirág-kupán az újszegedi sportuszodában. Magyarország – keretében a szegedi Hulmann Kristóffal és Török Andrással – harmadik lett.

• 1. queenmargareth1 2013. szeptember 24. 18:20
    „Decker Ádámnak külön köszi;)min nő írtam.”