2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 18°C Még több cikk.

Történelmi siker: A-Híd Szeged Beton-Partizan Beograd 9-8! - fotók

Végig vezetve, magabiztosan győzött az A-Híd Szeged Beton együttese a Partizan Beograd ellen, így csoportelsőként jutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

A-Híd Szeged Beton - Partizan Beograd 9-8 (4-3, 1-1, 2-2, 2-2)

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, C. csoport 8 forduló.
Újszegedi sportuszoda, 600 néző. Vezette: Moliner (spanyol), Naumov (orosz).

Szeged: Baksa – Juhász, Kunac, Turzai 1, Kayes 1, Hegedüs 1, Somogyi 1. Csere: Lehmann, Kiss Cs. 2, Younger 1, Török 1, Molnár 1, Bálint. Edző: Vincze Balázs.

Partizan: Soro – Radovics 1, Vujaszinovics 2, Alekszics 1, Mitrovics, Csuk,  Korolija 1. Csere: Dedovics, Mandics 1, Csucskovics, Vukicsevics 2, Surányi. Vezetőedző: Igor Milanovics.

Emberelőny: 6/4 ill. 12/2.

Ötméteres: 1/1 ill. 1/0.

Kipontozódott: Bálint (19. perc), Lehmann (22. perc)

Kiállítást: Csuk ( 29. perc cserével végleg), Mitrovics (32. perc, cserével végleg)

Ott vagyunk, ahol a helyünk van! A-Híd Szeged Beton-Partizan Beograd 9-8. Fotó: Frank Yvette és Schmidt Andrea (galéria)

Vincze Balázs: Ezzel a mérkőzéssel megmutattuk, hogy a Final Fourba tartunk! Mindent elmond a találkozóról, hogy egy Partizan Beograd ellen 3 góllal vezettünk az utolsó 2 percben. Gratulálok a csapatnak, parádés, amit ma mutattak!

4. negyed

8. perc:
Radovics lövését csak szemmel követi Baksa, jócskán fölé. Állva az egész uszoda, zúg a szép volt fiúk! Fél percmár csak. Turzai lövi fejbe Sorót, Kunactól elveszik a labdát.  Minket simán kiszórnak, Mandics hozza fel a szerbeket egyre. 9-8.  Magánál tartja a Beton a labdát, 10 másodperc...és vége! Ott vagyunk a Bajnokok Ligája legjobb 8 csapata között, csoportelsőként!

7. perc: Vincze Balázs hergeli a közönséget, közben Hegedüs távoli lövése akad el a szerb kapusban. Radovics közben csak odateszi magát, hát tegye, másfél perc vissza, ez a meccs már a miénk! Annak kell lennie. 9-7.

6. perc: Younger küzd a labdáért, nem sok sikerrel. Kunacot szórják ki a bírók, de Baksával nem tudnak mit kezdeni!!!

5. perc: Előnyben a Belgrád, Baksa véd, majd Vujaszinovics durrant mellé. Csukot állítják ki cserével végleg, időt kér Vincze Balázs. Milyen jól tette! Kiss Csaba Soro kezei között lő a szerb kapuba! Ennek most már meg kell lennie! 9-6. A Partizan már körbelőtte a kaput, megint mellé.

4. perc: Újabb szegedi labdaszerzés, de Kunac labdája megint nem ér el Kayes-hez, ugyanis nem volt víz felett. Megint. Időt kérnek a szerbek.

3. perc: Török úgy 8 méterről, Soro keze csoda, hogy a testén maradt. Kontra Vukicsevics ellen, jöhetünk! Kunac lövése siklik a vízen, de a gólvonalon megáll.

2. perc: Csuk vetődik Török beadására, Kayes megint víz alatt volt. Somogyi szerez labdát megint, hihetetlen, mit művelünk ma!

1. perc: Török hozza el a labdát, Csuk fejeli le utána. Fórban jöhetünk, Kiss Csaba "keresi" az embert, hitte ezt Soro, majd átértékelte, amikor Kiss kilőtte a jobb alsót. 8-6. Ötméterest kap a Belgrád, gyakorlatilag a két komplett csapat a vonalnál. Zúg az uszoda, Mitrovics lövését védi Baksa!!!

Vincze Balázs hergeli fiait és a közönséget is, nagy szükség van most mindenkire. Utolsó 8 perc, hajrá fiúk!

3. negyed (2-2)

8. perc:
Juhász volt szemfüles, robog végig a jobbszélen, de be kell várnia a többieket. A bírók talán más meccset nézhetnek, mert megint kontra, nálunk. Szegedi labdaszerzést követően Juhász és Younger indul meg, két védő velük, az ejtés a kapufát éri.

7. perc: Szegedi labdaszerzés, Juhász hozza fel a szélen. Kunac passzolt/lőtt, Molnár vetődik rá, de Soro leszedi.

6. perc: Újabb szerb előny, újabb remek szegedi védekezés. Húzzunk el két gólllal, fiúk! Erre még várnunk kell, Somogyi távoli ejtése az oldalhálót éri.

5. perc: Ez már vicc. Újabb kontra ellenünk, továbbra se értjük, miért. Dedovics lányos zavarában 3 méterrel pattint el a kapu mellett. Younger viszont okít, könnyedén lövi ki a hosszút. Újra vezetünk! 7-6.

4. perc: Rossz szerb passz után Baksa hozhatja játékba a labdát. Kayes átadása után Turzai lőne, de ketten rántják le a lövőkezét. Ezt se vették észre a sporttársak. Vukicsevics talál rést Kunac mellett, megint egál. 6-6.

3. perc: Ilyen védelem mellett mit nekünk emberhátrány?! Kiss Csaba csavar a szélről, a bíró kivételével mindenki szerint hozzáért Soro.

2. perc: Milos Korolija csavar Baksa kapujába, újra egál. 5-5. Molnár Tamás nem sokáig hagyja örömködni a szerbeket, előnyből szerzi vissza a vezetést. 6-5.

1. perc: Rackov nyeri a 3. ráúszást, Mitrovics vágja Baksába a labdát. Tovább támadhatnak. Korolija-Kunac párharcot az utóbbi nyeri, még jó!

2. negyed (1-1)

8. perc:
Egy labdányi hely volt a kézrengetegben, Alekszics megtalálta. 5-4. Molnárt is nagyon fogják centerben, nem szól a bírói síp. Rackov úszik meg, de a passz hosszú, Baksda robban ki rá. Vezetünk, ez a lényeg!

7. perc: Hetedik fórját kapja a Belgrád, de nincs gól, Baksa szenzációs! Lehmann centerben, egy csavarral próbálkozik, de megint Soro lett fejbelőve. Időt kérnek a szerbek.

6. perc: Szegedi fór, majd Molnár lövi fejbe Sorót. A ráadás a kezében akad el. Török iszonyatos bombát enged el, kettővel vezetünk! 5-3.

5. perc: Török vállalja el távolról, Soro üti ki. Marad nálunk a labda.

4. perc: Kontra a Partizannál, jöhetünk! Jöhetnénk, de itt is kontra. Ráadásul hátrányban vagyunk. Mit nekünk hátrány, újabb szegedi labdaszerzés.

3. perc: Kunac lövi fejbe Sorót. Csuk hagyja el a labdát, de a visszaúszó Juhász messzire volt. Így se rossz, Somogyi bekkel megint pazarul.

2. perc: Török indul meg a szélen, de be kell várnia a többieket. Kayest nagyon fogják, nem nagyon jutnak el hozzá a labdák. Somogyi védekezik jól, mi jöhetünk.

1. perc: Juhász Zsolt nyeri a ráúszást. Jön a beadás Kayeshez, de nem éri el. Újabb emberhátrány, Milos Korolija húzza a kapufára a labdát.

1. negyed (4-3)

8. perc:
Előnyben vagyunk, Kayes hatalmas góllal köszöni meg. Juhásztól jött a passz, simán húzza be az új-zélandi a bal alsóba. 4-3. Vukicsevics lövé szét a kapufát, még fel tudjuk hozni a labdát, Radovics ellen fújnak, majd nálunk kontra. Hihetetlen mérkőzés!

7. perc: Szórnak minket rendesen, újabb emberhátrány. Vujaszinovics megint. 3-3.

6. perc: Kivédekezzük a hátrányt, remek védekezés, újabb labdaszerzés. Kunac hozza fel a szélen, Turzai úszik a védői mögé, aztán Soro szemei közé durrant. 3-2.

5. perc: Kettős fórban a Belgrád, ezt ők sem hibázzák el. Vukicsevics góljával újra egál. 2-2. Török centerben, a víz alól próbál labdához jutni, de a bírók se engedik.

4. perc: Előnyben jöhetünk, de Kayes húzása magas. De kár érte. Somogyi szerez labdát, elindul a szegedi roham, de nem tudunk megúszni. Kunac harcol ki ötméterest, Somogyi szaggat hálót. 2-1. Közben rendőri biztosítást is kaptunk.

3. perc: Micsoda gól! Hegedüs köszön be Sorónak. 1-0. Baksa véd hatalmasat, de marad a Partizannál a labda. Vujaszinovics meg is köszöni 1-1.

2. perc: Kayes hatalmas ziccerben egyedül a kapuval szemben, de fölé ez is. Csuk a félpályáról, szerencsére kapufa. Elég meleg volt.

1. perc: Juhász hozza el a labdát, hatalmas tapsot kap érte. Somogyié az első próbálkozás, fölé. Milos Korolja centerben, de elveszik tőle a labdát.

16.00: A csapattanácskoázás után kezdődhet a találkozó, zúg az uszoda, alig bírja a teltházat! Hajrá Szeged!

15.50: A bírók kirendelték a csapatokat a vízből, kezdődik a bemutatás: az Eye of the Tiger-re! Ez előtt még egymásnak esnek a drukkerek, a biztonságiak próbálnak rendet tenni. Egy szegedi szurkoló a földre került, őt orvos ápolja, a Partizan drukkereket próbálják kordában tartani.

15.45: Hangol már a szegedi közönség is, a szerb viszont viszonylag kedvetlenül veszi tudomásul, hogy mi is tudunk hangosak lenni.

15.30: Eddig azt hittük, nem lesz több, vagy túl nagy meglepetés. Tévedtünk. A szerb drukkerek alsónadrágban ugrálnak a medencébe. Szerencsére csak egy rövid fürdőzést vettek, de ebből kiindulva a biztonságiaknak résen kell lenniük.

15.25: Milanovics mester komplett edzést vezényel fiainak, két sorban, egy kézzel úsznak keresztben a fiúk. A Szeged távoli passzokkal melegít. A nézők lassan teljesen megtöltik az uszodát, de eddig csak a szerbek hallatták a hangjukat.

15.20: A biztonságiaknál már van dolguk, ugyanis a hálótartó drótra a szerb drukkerek a medence teljes szélességében zászlókat és transzparenseket húztak fel. Az semmi, hogy ők nem látják a medencét, de rajtuk kívül az órát se láthatja a többi pár száz ember.

15.15: A Partizan már próbálja belőni a kaput, egyelőre nem sok sikerrel. A Beton még a nézők tömkelegében melegít, közel 400 szurkoló van már a medence körül.

15.05: A Partizan már túl a szárazföldi bemelegítésen, az ugráshoz készülődnek. A Beton most érkezett a medencéhez, egyessével, elszánt arcokkal lépnek be a fiúk. Nagy meccs lesz, ezt ők is érzik.

15.00: A hangulatra a jó zenék mellett nem lesz panasz, a szerb drukkerek megállás nélkül ordítva énekelnek percek óta. A szegedi ultrák még nem érkeztek meg, a lelátókon azért akad egy-két ember, aki megpróbálja felvenni egymaga a versenyt a fekete-fehérekkel.

14.55: Köszöntünk mindenkit az újszegedi sportuszodából. Közel 100 szurkoló foglalta már el a lelátón a helyét, az aulában két sorban is a főbejáratig állnak a drukkerek. A belgárdiak kemény magja is hangos ovációval lépett be az uszodába, a mintegy 40 fekete-fehér mezes szurkoló transzparensekkel és zászlókkal érkezett.

– Újból sporttörténelmet írhatnánk, ha bekerülnénk a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Nagyon hiszek a csapatban, a szakmai stábban, bízom benne, az óriási tét nem rak súlyos terhet a játékosokra - nyiltakozta a BL mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Juhász György technikai vezető.

– Egészséges önbizalommal várjuk a sorsdöntő összecsapást. Tiszteljük ellenfelünket, de ahogy októberben Belgrádban, ezúttal sem ijedünk meg tőle – közölte Vincze Balázs, a szegedi csapat vezetőedzője.

Fontos tudnivalók

Hatalmas az érdeklődés a mérkőzés iránt, szépen fogynak a jegyek, de azért még lehet kapni: vasárnap 13 órától 1000 forintért lehet megvásárolni a sportuszoda pénztárában. A lelátót 14.30-tól lehet elfoglalni. A belépéskor fel kell készülni szigorú biztonsági ellenőrzésre, semmi olyan eszközt nem lehet a sátor alá bevinni, amely balesetet okozhat. A szerb szurkolók kizárólag a garzonház felőli forgóajtón közelíthetik meg a helyszínt. A jegytulajdonosok a mérkőzés nagyszünetében tartandó tombolasorsoláson vesznek részt: a Vodafone által 100 ezer forint értékben nyerhető mobiltelefon, válogatottköpeny, hátizsák és esernyő.

• 17. Pengemester 2012. február 27. 12:21
    „Lucia, ez azért szégyen, mert Szeged már letett pár dolgot arra a képzeletbeli asztalra. Akár a búvárúszókra gondolok, akár a pólósokra. Hajdan innen indult a Szívós család, Fodor Rajmund, Molnár Papesz, és gondolom még sokan emlékeznek Czene Attila kétkedő arcára Atlantából...
    Szolnok ugyanígy megérdemelné pályázatok, meg mindenféle flikkflakk nélkül. Számolja már össze valaki, hogy hány olimpiai bajnokot, világbajnokot neveltek ki ebben a két városban?”
  • 16. Lucia 2012. február 26. 22:30
    „A Digi Sport Plus-on néztem a meccset, fantasztikus volt, köszi fiúk! Kimehettem volna a meccsre is, mert a belépőt nagyon olcsón mérték, de ismerve a vendég szurkolókat, az életem többet ér! Nem is csalódtam bennük - sajnos - vér is folyt az uszodában.
    De a körülménynek... Egyszerűen szégyen, hogy Szegeden nincs egy normális sportuszoda. Ez pedig a 10 éve a polgármesteri székébe görcsösen kapaszkodó EGYEDÜLI bűne!
    Valamit már lépni kellene!”
  • 15. W666W 2012. február 26. 21:38
    „Egyszerüen HIHETELEN amit ez a csapat ebben az idényben nyújt..Minden fronton..azt hol van még a Vége !! GRATULA”
  • 14. Yucca 2012. február 26. 19:39
    „Gondolom mindnyájan örülnénk, ha kapnánk egy videós gólösszefoglalót. Ha van rá mód, kérem, tegyék meg!”
  • 13. Pengemester 2012. február 26. 19:28
    „13:7 arányban fújták a személyi hibákat a sporttársak, ez még véletlenül sem hazai pálya. Kívülállóként azt mondom, hogy amit Vincze Balázs összehozott, az CSAPAT, csupa nagy betűvel. Lehet, hogy gyengült tavaly óta a Belgrád, de igen erős ez még így is, de nem baj, mert bebizonyosodott, van félnivalója a szerbeknek is. Egy szó, mint száz, ebből a halálcsoportból 2 magyar csapat ment tovább, talán tényleg lecsengőben a szerb fóbia!”
  • 12. Zsoltee0716 2012. február 26. 19:22
    „16óra felé 8 kocsival ki is vonult oda a rendőrség+1 mentő is!

Kivülről egy hihetetlen élmény volt hallgatni a szurkolók hangját. Eddig még csak kosármeccsen voltam úgyan itt.”
  • 11. Yucca 2012. február 26. 19:20
    „"A kezdés előtti szerb szurkolói rendbontásnak egy magyar szurkolói sérültje van, akit eszméletlenre rúgtak, jelenleg kórházban ápolják." -- Szomorú. Mielőbbi gyógyulást neki, igazán szívvel-lélekkel szurkol mindenféle sporteseményen!”
  • 10. zehn 2012. február 26. 18:52
    „A.R. A meccset azért nem közvetítette a tv,mert nem adottak a technikai feltételek. Ebből a ponyvával fedett barakkból ez nem megy. A nemzetközi vizilabda szövetség jóindulatának köszönhetjük,hogy egyáltalán Szegeden vízbe szállhat a csapat ilyen méltatlan, nem európai szintű uszodában. A fiúknak és Vincze Balázsnak gratulálok.Itthon és idegenben is megverték a címvédőt! Hiába az Eger és a Vasas arcátlan sportszerűtlensége / az egriek a Vasashoz három olimpiai bajnokuk nélkül tartalékosan utaztak,mivel nekik már mindegy volt./A Vasas edzője pedig a Szeged ellen szurkolt a mai meccsen/tegnap nyilatkozta/ hogy ők legyenek a csoportelsők. Megkapták! Remélem,egyetlen magas rangú városi tisztségviselő elismerő nyilatkozatát nem kell olvasnom - learatva politikai babérokat - mert ők aztán semmit nem tesznek ennek a fantasztikus csapatnak az érdekében. Fedett uszodát nem szorgalmaznak,ám ha siker van,mosolyogva reprezentálnak a csapat közelében. Gusztustalan!”
  • 9. holapénz 2012. február 26. 18:49
    „Kár, hogy a tudósításból kimaradt, talán véletlen vagy nem látta a T.újságíró, hogy a mérkőzés kezdése előtt a szerb szurkolók, a kordonokat eldobálva ütötték a szegedi szurkolókat SZEGEDEN 2012-ben. Gratulálok az Insurnak,és a rendőrségnek!!
    Talán most láthatta volna drága polgármesterünk miért is kellene ennek a csapatnak és mindazon szegedi szurkolóknak az új uszoda... ahol talán EMBERI KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT LEHETNE sportmérkőzést élvezni a családnak!! Csak hát Polgármester úr IDE se jött el..biztos nem ért rá, vagy nem érdekli a vízilabda!
    Szégyen ez a városnak!”
  • 8. H.N. 2012. február 26. 18:25
    „Nagyon nagy meccs volt...Óriási tisztelet a csapatnak. Viszont csak nagyon kevésen múlt, hogy nem volt komolyabb balhé, a biztonsági felkészülés nem volt túl megnyugtató. Őszintén szólva rossz ilyet mondani szegediként, de az ilyen kaliberű meccsek jobban járnánk, ha át lennének téve a vásárhelyi uszodába, amíg itt ilyen áldatlan állapotok vannak. Ott legalább ki tudna menni méltó számú néző, és nem órákkal a meccs előtt kellene vadászni arra a néhány helyre. Hajrá Beton!”
  • 7. Yucca 2012. február 26. 17:32
    „A mieinknél egyelőre csak 8 gól jön ki. Gondolom majd javítva lesz.”
  • 6. Yucca 2012. február 26. 17:29
    „Szép volt fiúk, fantasztikus győzelem! Dícséretes az emberelőnyeink kihasználása, az viszont nem, hogy a szerbek kétszer annyit kaptak, igaz, feleannyit lőttek be.
    Külön gratula Baksa Lacinak! Jól írták a közvetítésben, hogy a bírók vele nem tudtak mit kezdeni. Hajrá Beton, remek csapat vagytok!!!!!”
  • 5. Jeti00 2012. február 26. 17:16
    „Gratula! Szép volt fiúk!”
  • 4. roxper 2012. február 26. 17:08
    „Hatalmas gratula a fiúknak a csoportgyőzelemért, kitűnő játék, csak így tovább, a kapufa pedig legalább 6 alkalommal velünk volt, nagyon helyes! :)))”
  • 3. zehn 2012. február 26. 16:24
    „Nagy meccs lesz! Még nem tudni mi a vége,de egyet már igen. A tudósítást olvasva méltatlan körülmények közt zajlik Európa két legjobb csapatának küzdelme.Szűk cirkuszi ponyva alatt.Szégyelljék magukat azok akik tehetnének róla,hogy ne így legyen! Gyalázat!!!!”
  • 2. A.R. 2012. február 26. 16:01
    „Kezdem megszokni, hogy kiemelkedő jelentőségű sportmeccseket (kézilabda, vízilabda stb.) nem lehet látni a tévében (főleg ha szegedi csapat játszik). Nem értem, hogy milyért adják oda a Digi tv-nek (persze tudom hogy a pénzért de hát mégiscsak...) amit így sokkal kevesebb ember láthat.
    Hajrá fiúk szurkolok nektek!!!!”
  • 1. Yucca 2012. február 26. 15:41
    „A Digi sport plusz adja a meccset, aki tudja fogni, ott nézheti!!!!”

Gólparádé! Szeged 2011-Szolnok 4-0 - galériák

Gálázva, remek gólokat szerezve győzte le a listavezető Szolnokot a Szeged 2011 a labdarúgó NB II… Tovább olvasom