2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Továbbra is verhetetlenek: Gyöngyös-Pick 27-35

A férfi kézilabda NB I 19. fordulójában a Pick Szeged 35-27-re legyőzte a Gyöngyöst, ezzel Juan Carlos Pastor csapata zsinórban 26. győzelmét aratta a szezonban.

Gyöngyös-Pick Szeged 27-35 (14-18)
Férfi kézilabda NB I, 19. forduló. Gyöngyös, 800 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
Gyöngyös: Tamási - Varsandán 5, Acusi 1, Debreczeni 1, Frey 7/4, Hajdú 5, Szőllősi. Csere: Holló (kapus), Bakos 2, Iváncsik Á. 1, Sándor Á. 2, Koller 3. Vezetőedző: Gulyás István.
Pick Szeged: Mikler - Laszica 5, Zubai 1, Källman 3, Prce 4, Ilyés 3, Larholm 7/3. Csere: Tatai (kapus), Balogh, Mindegía 3, Vranjes 4, Vadkerti, Ancsin 5. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 4/4, ill. 4/3.
Kiállítás: 8, ill. 6.

Ancsin Gábor: - Megpróbáltuk véghezvinni azt, amit a mester kért tőlünk, ez jól sikerült. Elsősorban a győzelem volt a célunk, és hogy maximálisan odafigyeljünk - örülök, hogy sikerült nyernünk.

60. perc: Vranjes gólja most érvényes, de lent marad a bosnyák 26-35. Frey a bal felsőbe 27-35. Ez a vége. Megvan a Pick 26. győzelme zsinórban! Szép volt, fiúk!

59. perc: Vranjes leér, így nem adják meg a gólját.

58. perc: Ancsin lő, Holló véd.

57. perc: Acusi lő, Mikler leér. Iváncsik Ádám cundere remek 26-34.

56. perc: Mikler jobb belsővel véd. Vadkerti adja fel kínaira Ancsinnak, aki nem ront 25-34.

55. perc: Vranjes trükkös lövése a kapus lábai között megy be, emberelőny is jár mellé 25-33.

54. perc: Ancsin kapufája.

53. perc: Mikler bravúrjai! Ancsin gólt lő, kiegészülünk 25-32.

52. perc: Vadkerti "focizik" kicsit, kiálíltják.

51. perc: Szőllősi ront ziccert. Ancsin szétlövi a kapufát.

50. perc: Sándor Ákos vág be egy kipattanót 25-31.

49. perc: Mikler ziccert véd, Laszica betalál 24-31.

48. perc: Larholm ismét indulásból talál be 23-30. Varsandán 24-30.

47. perc: Vranjes elszúrja, Källman összeszedi, majd bevágja 23-28. Labraszerzés, Zubai oassza Larholmnak, 23-29.

46. perc: Ancsin 23-27.

45. perc: Balogh Zsolt harcol ki hetest. Larholm lövi, meghozzá a kapuba 22-26. Hajdú jól játszik 23-26. Jön Mikler.

44. perc: gyöngyösi időkérés. Laszica ziccerben agyonlövi Tamásit, Hajdú a túloldalon emberhátrányból eredményes 22-25.

43. perc: Vranjesről kiállítják Bakost, és hetest is kapunk. Larholm hetese most jó 21-25.

42. perc: Balogh nagyon fontos labdaszerzése!

41. perc: Koller remekül, Gidai jön emberhátrányban 21-24.

40. perc: óriási figura, Prcének felteszik, a bosnyák óriás berepül, majd bevágja 20-24.

39. perc: nem jó a hazaiak kínai figurája. Varsandán a szélről 20-23.

38. perc: Prce úgy ugrik fel, mintha tudná, hogy nem lehet őt megállítani - ma még nem is sikerült senkinek 18-23. Laszicát kiállítják, Frey hetese bent 19-23.

37. perc: felszívta magát Laszica, most indulásból eredményes 18-22.

36. perc: Koller átlövésből 18-20. Ancsin, nagy gól 18-21.

35. perc: Ancsin húzása remek, Laszica használja ki 17-20.

34. perc: Frey most akcióból talál be 17-19.

33. perc: hazai hetes, Frey bedobja 16-19.

32. perc: Koller gólja 15-18. Mindegía most nem ront 15-19.

31. perc: nézzük a folytatást! Mindegía lövése kimarad.

Félidő.

30. perc: Bakos, szép gól átlövésből 14-18. Bakos 2005 és 2007 között játszott a Pickben, 2007-ben bajnok lett a szegediekkel.

29. perc: Vadkerti védekezik zavaróban. A túloldalon Ancsinra fújnak belemenést.

28. perc: megint Vranjes 13-18.

27. perc: mintaszerű támadás, Vranjes marad egyedül, és lő gólt 12-16. Hajdú harmadik találata 13-16. Ancsin szeri meg első találatát 13-17.

26. perc: Bakos lövését tolja fölé Tatai. Szegedi időkérés.

25. perc: Sándor Ákos a szélről 12-15. Vranjesről állítják ki Varsandánt.

24. perc: támadásban is jeleskedik Prce 11-15.

23. perc: Laszica eredményes 11-14. Ancsin és Vadkerti a pályán.

22. perc: bődületes nagy gól Acusitól, a bal felsőbe vágta 11-13. Mikler helyén Tatai.

21. perc: villámgyors támadás, Mindegía találja meg a rést, 10-13.

20. perc: Vranjes harcol ki kiállítást. Larholm hetese kimarad, kapufa lett.

19. perc: Mindegía góllal mutatkozik be, Varsandán harmadszor eredményes 10-12.

18. perc: Zubai kap remek labdát, be is dobja 8-11. Varsandán 9-11.

17. perc: Mikler fontos védése, leért a jobb alsóra.

16. perc: Källman lő, Holló véd.

15. perc: Balogh gólja sípszó után érkezik. Debreczeni kiszorított helyzetből 8-10.

14. perc: labdát szerzünk, Prce végigviszi, beejti 6-10. Frey dobja be a hetest 7-10.

13. perc: Varsandán indulásból 6-8. Ilyés remekül támad, ezut is bevarrja 6-9.

12. perc: megint Hajdú, nagy gól a bal felsőbe, Mikler lemarad 5-8.

11. perc: Hajdú 4-7. Ilyés válaszol 4-8.

10. perc: Zubai kiharcolja, Larholm bevágja a hetest 3-7.

9. perc: Larholm az egekbe ugrik, a labda a bal felsőben 2-6. Hazai időkérés. Az exszegedi Bakos átlövése után 3-6.

8. perc: Källman fut be beállóba, kapja a labdát, majd be is lövi 2-5.

7. perc: hatalmas gól, Ilyés a védő mellett, talpról lő a bal alsóba 2-4.

6. perc: Frey hetese 2-3.

5. perc: Mikler véd megint, kiváló a szegedi védekezés.

4. perc: Zubai gólját nem adják meg, Larholmé már jó 1-3.

3. perc: indulunk, Laszica be is fejezi 1-2.

2. perc: Källman egyenlít Larholm passzában 1-1.

1. perc: a hazaiak kezdtek. Frey lő, vezet a Gyöngyös 1-0.

15.57: megvolt a bemutatás, mindjárt kezdünk!

15.50: tavaly simán, tíz góllal nyert itt a Pick a bajnokságban, a kupában pedig egy gólgazdag meccsen szintén győzni tudott.

15.44: nincs meglepetés, ezúttal is nagyon sokan kiváncsiak a Pick Szegedre. Folyamatosan érkleznek a nézők a csarnokba.

15.40: itt játszik a csapat. A gyöngyösiek jelenleg ötödikek a tabellán, a tatabányával küzdenek a négy közé kerülésért. Mindkét csapatnak 27 pontja van, ám a tatabányaiak egy meccsel kevesebbet játszottak.

A gyöngyösi csarnok.

15.31: köszöntünk mindenkit, hamarosan kezdődik a Pick Gyöngyös elleni meccse. A tét a 26. győzelem!

Négy hely és 11 pont választja el a listavezető Pick Szeged (38) férfi kézilabdacsapatát és mai ellenfelét, a Gyöngyöst (27) az NB I-ben. Juan Carlos Pastoregyüttese immár hatodik tétmeccsét játssza 2014-ben. A két nemzetközi összecsapás után – a francia Nantes és a svéd Kristianstad – ismét a hazai porondon vitézkedik a kétszeres magyar bajnok. A Heves megyei együttes eddig három meccset játszott idén, ebből egyet megnyert – a Juniorválogatott ellen (29–26) –, és kétszer döntetlent – Csurgó (26–26), Orosháza (25–25) – játszott. A hét közben az EHF-kupában bravúros győzelmet szerző csurgóiak (a német Hannovert verték 36–28-ra) ellen dicséretes az iksz, azonban a Békés megyeiek ellen már nem.

Egy itthon, egy idegenben

A női kézilabda NB I/B Keleti csoportjában szereplő két megyei együttes közül a K. Szeged SE-Algyő hazai pályán, az algyői sportcsarnokban fogadja a Hajdúnánás együttesét holnap 17 órától, míg a listavezető Szeged KKSE-Chance Exicom Gyömrőn igyekszik megőrizni százszázalékos mérlegét ma 18 órától.

Annak ellenére, hogy idén nem remekelnek, egy biztos: kellemetlen ellenfél a Gyöngyös. Érdekesség, hogy a Pick Szeged éppen ellenük kapta a legtöbb gólt, az újszegedi sportcsarnokban lejátszott meccsen 30 gólt dobtak a Tisza-partiaknak. Az eddig lejátszott 26 találkozón senki nem szerzett még ennyi gólt a Pick ellen. Az őszi meccset 36–30-ra nyerte meg a Pastor-csapat.

A mai találkozót a Sport Klub élőben közvetíti, a delmagyar.hu pedig online tudósításban számol be. A sérültek közül Alen Blazevic és Roberto Parrondo nem játszik, mindketten szépen gyógyulnak. Szerencsére a többiek rendben vannak, Ancsin Gábor térde is egyre jobban terhelhető. A magyar válogatott jobbátlövő még a dániai Európa-bajnokságon sérült meg, s hagyott ki több meccset. Igazán Kristianstadban kapott már nagyobb szerepet, ahol egyszer vette be a svéd listavezető kapuját.

Ancsin Gábor (90) és a Pick a hazai pálya után idegenben is legyőzné a Gyöngyöst. Fotó: Schmidt Andrea

A Pick Szeged a gyöngyösi találkozó után jövő héten szerdán 18 órakor hazai környezetben a Tatabányát fogadja, a bajnokira 1500 forint lesz a belépő. Az EHF- kupában jövő héten szombaton 18 órakor Eperjesen vendégeskedik a csapat, a szlovák bajnok otthonában a 3. fordulóban lép pályára. A Tatran vasárnap 16 órakor a HBC Nantes ellen idegenben csatázik a csoport második fordulójában.

Németh András a kapitány

Németh András lett a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, megbízatása a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpia végéig szól. Elődje, a norvég Karl Erik Böhn hosszú betegség után február 2-án hunyt el leukémiában. A tavaly decemberi szerbiai világbajnokságon megbízottként a Hajdu JánosSiti Bea kettős irányította a nyolcadik helyen záró csapatot.

A 60 esztendős Németh 1998-ban (Zsiga Gyulával közösen), illetve 2005 és 2008 között már volt szövetségi kapitány. Vezetésével 2005-ben világbajnoki bronzérmet szerzett a válogatott. Klubedzőként nyert KEK-et, EHF-kupát, a Ferencvárossal hétszeres magyar bajnok és kupagyőztes, míg a Hypo NÖ-vel négyszeres osztrák bajnok és kupagyőztes. A szövetség pénteki sajtótájékoztatóján azt is bejelentették, hogy az új szakmai stábban csapatmenedzserként a korábbi klasszis kapus, Pálinger Katalin is szerephez jut.

Szegedi TE: kettős győzelem, irány Straubing!

A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján is győzött, mégpedig 6:2-re az ausztriai St. Pöltenben a sorozat címvédője, a Szegedi TE, amely így kettős sikerrel jutott a négyes döntőbe. Tovább olvasom