2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

Tükörsima győzelem: Szedeák-Salgótarján 115-71

Már az első percekben eldöntötte a győzelem kérdését a Szedeák, amely olykor gálázva és a fiatalokat bevetve verte a Salgótarjánt a férfi kosárlabda NB I A csoportban.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Salgótarján 115-71 (34-12, 26-15, 26-23, 29-21)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Benczur T., Bognár T., Vétek.
Szedeák: Drahos 5, RUBIN 21/3, NYILAS 17/6, Dukics 11/3, MCKENZIE 21. Csere: Tanács 8/6, VIDA 6, MOLNÁR M. 13/6, Mészáros 7, Szabad 2, Hájer 4, Varga D. Vezetőedző: Fodor Péter.
Salgótarján: MAYS 21/3, Rodgers 4, Kocsis 5/3, Koma 10, Ukeagu 6. Csere: Sebők 10/6, Szabó Z., Hartvich 10, Kiss K. 5. Vezetőedző: Kovács Nándor.

Fodor Péter: - Gyorsan kiderült, hogy könnyebb meccs lesz, mint a hétfői. Végig azt játszottuk, amire készültünk. Örülök, hogy a fiataloknak is lehetőséget tudtam adni.

Kovács Nándor: - Sajnos ismét a csúnyábbik arcunkat mutattuk. Jól jön a szünet, megpróbáljuk rendezni a sorokat.

IV. negyed (115-71)

10. perc:
zúg a "Szép volt, fiúk!", Mészáros kosarának is jár, büntetőstül. 111-68. Szabad passzából Hájer, Mays tripla 113-71. Szabad is betalál, szinte mindenki kosárig jut a hazaiaknál 115-71. Vége, magabiztosan nyert a Szedeák.

9.perc: nagyjából most van egy súlycsoportban a két csapat, Koma kosarára Molnár Miklós válaszol, a büntetője is jó 108-68.

8. perc:
Mays a legjobb tarjáni 105-64.

7. perc:
Mészáros szépen, Hájer kosarának örül a Szedeák-kispad a legjobban 105-62.

6. perc:
Molnár Miki triplájával 101-60.

5. perc:
Sebők újabb hármasa jó 98-60. Támadgatunk, minden kifelé jön. Varga szerel szépen. Mészáros jön McKenzie helyett, csikócsapata pályán (Szabad, Hájer, Molnár, Varga D., Mészáros).

4. perc: McKenzie most trükközik is, zsinórban negyedik kosara 96-52. Sebők hármasa, McKenzie zsák 98-55. Kié lesz a századik?

3. perc: most Hájer osztja ki McKenzienek, megint zsák 94-52.

2. perc:
a meccs kosara: Vida hát mögötti passza után McKenzie zsákol hatalmasat 90-52. Megint ő, bizonyít 92-52.

1. perc:
Ukeagu kozmetikáz 86-52. Vida estében 88-52.

Tükörsima győzelem: Szedeák-Salgótarján 115-71. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

III. negyed (86-50)

10. perc: Hartvich kosaraival 86-50. Negyed vége.

9. perc: Mays 86-46. Varga Dániel is beszáll. Ukeagu kosara 86-48.

8. perc:
Mays duplájára Nyilas hármassal felel 82-44. Hájer először lép pályára a szezonban a Szedeákban. McKenzie erőszakos 84-44. Rubin sem marad el tőle 86-44.

7. perc: Kocsis büntetők. Hartvich ellen technikai, Nyilas dobja be a büntetőket 79-42.

6. perc:
Mays, majd Tanács 75-40. Nyilas büntetők, mindkettő jó 77-40. "Játszik a Szeged" - hallatszik a nézőtérről.

5. perc: Dukics közelről, a szerb is jól játszik 73-38.

4. perc: Mays szép dupla 71-34. Rodgers, majd megint Mays, időt kérünk 71-38.

3. perc: Kiss szór hármast, Dukics a palánk alól 69-32. Rubin megint labdát szerez, majd bezsákolja, vendégidőkérés 71-32.

2. perc: Drahos passzából Rubin 65-29. Indulunk, Rubin zsákol 67-29.

1. perc: Koma duplája, Tanács triplája 63-29.

A Szegedből Rubin 13, Nyilas 10 pontot dobott, összesen kilenc játékos "dobálta össze" a 60 hazai pontot.

II. negyed (60-27)

10. perc:
Szabad triplája lejön. Rodgers első pontjait szerzi 58-25. Dukics büntetők 60-25. Odaüt Hartvichnak, ő sem ront 60-27.

9. perc: Koma is betalál, büntetője is jó, kicsit szépít az eredményen a Tarján 58-23.

8. perc: Hartvich kosara jó 58-20.

7. perc: a nyolcadik vendégtripla a gyűrűben, az első hét kimaradt. Vida kosarával 58-18.

6. perc: az amerikai centerük először zsákol, nem volt csúnya. Rubin ugyanezt teszi, megsemmisítő 54-13. Szabad István is pályán, Mészáros szór duplát 56-13.

5. perc: megint Molnár, majd McKenzie, írni is alig bírjuk 50-13.

4. perc: egyedül hagyják Rubint, ő pedig köszöni szépen 43-12. Mészáros János is pályára lép. Molnár triplája a gyűrűt sem éri - úgy hullik be 46-13.

3. perc: McKenzie kosár pulsz büntető 41-12. Kis statisztika: a vendégek 26 dobásból 7 kosarat szereztek.

2. perc: Vida tempója tanítani való 38-12.

1. perc: McKenzie kioszt egy sapkát, pedig a csarnokban nincs hideg. Molnár Miki kosarával 36-12.

I. negyed (34-12)

10. perc: jön Molnár Miki. Rodgers büntetőzik - jöhet máskor is. Nyilas középtávolijával 34-12. Negyed vége.

9. perc: Mays válasza nem késik, egyedül az ő teljesítménye értékelhető a vendégcsapatból 32-12. Fodor Péter is időt kér.

8. perc: Dukicsé is tripla, mi van itt 32-10.

7. perc: Mays 24-10. Drahos helyett Vida a pályán. McKenzie nem ront ziccert 26-10. Nyilas hármasa is remek 29-10! Vendégidőkérés.

6. perc: Gála! Tanács hármasa hullik be, a szegedi dobásstatisztika 13/12, az eredmény 22-6. Mays büntetői rosszak, alepattanót Sebők teszi vissza 22-8. Rubin támadólepattanó plusz kosár 24-8.

5. perc: Drahos akciója: kosár jó, a büntető is 16-4. Nyilast faultolják tripla közben, három büntető jöhet. Mindhárom jó 19-4.

4. perc: Nyilas hármasa lejön, Drahos visszateszi, felzúg a "Hajrá, Szeged!" 11-2. A pécsi kitérővel Salgótarjánba kerülő Mays is beindul, Dukics felel 13-4. Az eddigi hét szegedi dobásból hat a gyűrűben landolt.

3. perc: Ukeagu-kosár, Mckenzie helyett Tanács 5-2. Rubiné az első hét hazai pont 7-2. Drahos megint jó labdát ad, Nyilas váltja pontra 9-2. Vendégidőkérés.

2. perc: remek tripla, Rubin követte el 3-0. Drahos félpályás asszisztja után megint Rubin 5-0.

1. perc: elhozzuk a labdát. Mindkét oldalon támadófaulttal indul.

17.55: hamarosan kezdődik a Szedeák eheti második bajnokija,reméljük, az eheti második sikerrel. Azért nem árt figyelni a Salgótarjánra.

Bőven szolgáltat témát a héten a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák Debrecen elleni hétfői győzelme a férfi kosárlabdázók NB I A csoportjában. A bonyodalmat egyetlen pont okozta, amelynek a végére hatalmas jelentősége lett: ahogy online tudósításunkban is jeleztük, 44–34-ről hirtelen 44–35-re ugrott a mérkőzés eredményjelzője, úgy, hogy a labda közben nem hullott be a gyűrűbe. Ez az egy pont akkor még nem sokat számított, ám mivel a meccs 91–91-re állt négy negyed után, végül elég nagy jelentősége lett. Főleg úgy, hogy a kosárlabdában a jegyzőkönyvet mindig a vendégcsapat egy képviselője vezeti, így felmerül a szándékosság gyanúja is.

– Nem ismerem a pontos körülményeket, mindenesetre ha szándékosan történt a pluszpont beírása, az minősíti azt, aki ezt megpróbálta, és azt is, aki annak ellenére nem vette észre az esetet, hogy ez lenne a feladata. Mivel a győzelem végül a hosszabbításban összejött, komolyabban nem foglalkozunk az esettel, a héten már a Salgótarján ellen készültünk – mondta Fodor Péter, a Szedeák vezetőedzője a tegnapi edzésen.
Ma 18 órától ugyanis újabb bajnoki vár a csapatra, a Debrecenhez hasonlóan egy győzelemmel álló Salgótarján érkezik az újszegedi sportcsarnokba. A vendégek jelentősen átalakultak a szezon közben, a Szedeák elleni novemberi első meccsük óta (100–66-ra nyertek Nyilasék) Kovács Nándor személyében új vezetőedző, a két amerikai játékos, az irányító Mays és a center Ukeagu leigazolásával pedig két új légiós is csatlakozott a kerethez.

– Ezúttal sem készülünk könnyű meccsre, a Salgótarján például a legutóbbi fordulóban mindössze öt ponttal kapott ki a Pakstól. Bár fizikailag nincs minden játékosom a topon, ez nem lehet kifogás, meg kell nyernünk a mai összecsapást – fogalmazott a vezetőedző.

Az edzésen egyébként a már a többiekkel melegített Kiss Zsolt, a januárban térdműtéten áteső bedobó, akinek játékát valószínűleg nem kockáztatják meg a mai meccsen (a Nyíregyháza ellen azonban bevethető lesz), Bryson McKenzie viszont nem edzett: az amerikai center térde bevizesedett a héten, amelyből le kellett csapolni a felesleges folyadékot, ám a mai összecsapáson valószínűleg vállalni tudja a játékot.

• 3. szegediultra 2011. március 04. 20:03
    „Szép volt fiúk...!! gratula!! így tovább!! HAJRÁ SZEGED HAJRÁ SZEDEÁK!”
  • 2. Toth_Ibrahim 2011. március 04. 19:11
    „60-27 az nem éppen meddő fölény.”
  • 1. szegediultra 2011. március 04. 07:56