2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Ujhelyi Gábor jókedve

Tízpontos, 73–63-as vereséget szenvedett Szekszárdon a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata.

Zseljko Dokics nem volt mosolygós a meccs előtt. Nem lehetett az a szegediek szerb trénere, hiszen a válogatott irányító, Török Szilvia orvosi tanácsra nem léphetett pályára a Szekszárd elleni bajnoki mérkőzésen. A játékos a Zala Volán elleni meccsen kapott ütést a fejére, és hiába érezte magát már jobban: nem engedték kockáztatni az esetleges újabb sérülést.

Úgy indult a találkozó, mint amire előzetesen lehetett számítani. A Szekszárd hatalmas lendülettel vetette magát a küzdelembe. Szerencsére a szegediek felvették a kesztyűt, nem hagyták magukat lerázni, az első negyed után 21–18 volt az eredmény. Sajnos már az első tíz percben feltűnő volt a két szegedi center, Kajdacsi Judit és Violeta Vukovics passzivitása, pedig jóval magasabbak voltak, mint a hazaiak ezen a poszton szereplő játékosai. Akik nem voltak ismeretlenek: Lódi Eszter és Danijela Varda egykor a Szeviépet erősítette. Tovább növelte előnyét a Szekszárd, Bukovszki remekül, eredményesen mozgatta csapatát, húsz perc után 41–36 állt az eredményjelzőn.

Úgy tűnt, hogy összekapja magát a vendégalakulat. Russai és Mészáros is elkezdte szórni a pontokat, sikerült megfordítani az eredményt. Igaz, ez csak felvillanásnak bizonyult. Védekezést váltott az Atomerőmű, Ujhelyi Gábor tanítványai áttértek a zónázásra. Ez eredményre vezetett, a Szeviép nem találta az ellenszert, mert nem jöttek be a távoli kísérletek, így fokozatosan nőtt a különbség. Az önbizalmukat vesztő szegedieknek semmi sem sikerült, így a hazaiak 73–63-ra nyerték a találkozót.
Sokáig nem szomorkodhat a Szeviép, hiszen szerdán hazai pályán 18 órakor a Győrt látják vendégül.

Zseljko Dokics: – Nem tudok igazán mást mondani: gratulálok a Szekszárdnak.

Szekszárd–Szeviép-Szeged 73–63 (21–18, 20–18, 14–17, 18–10)
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Szekszárd, 200 néző. Vezette: dr. Szakáll, Kis B.
Szekszárd: BUKOVSZKI 14, Hofmann 9/3, TÓTH ZS. 23/3, LÓDI 12/3, Varda 10/3. Csere: Tamás 5/3. Edző: Ujhelyi Gábor.
Szeviép-Szeged: Izsák 3, Szlimák 11/9, Mészáros 14/6, Vukovics 5, Kajdacsi 4. Cserék: RUSSAI 18/3, Pungor 8/6, Bozóki, Kováts. Edző: Zseljko Dokics.

Janics-előny

Szárazföldi versennyel nyitja az évadot a magyar kajakos válogatott. A különleges verseny nyolc… Tovább olvasom